Prace na budowie obwodnicy Maciejowej

Prace na budowie obwodnicy Maciejowej

Ruszyły prace ziemne na budowie obwodnicy Maciejowej. Rozpoczęto je pod koniec października. Od tego czasu firma Budimex przygotowała już szeroki front robót.

Prace prowadzone są na pierwszym kilometrze od strony Grabarowa. Na sporym odcinku zdjęto warstwę humusu i rozpoczęto kształtowanie przebiegu drogi. Wykonano prowizoryczną przeprawę przez Radomierkę. Duży sprzęt zaangażowany jest przy niwelacji terenu. Jak wiadomo, przyszła dwujezdniowa droga przebiegać będzie przez teren mocno pofałdowany. Obecnie skalisty grunt zbierany z krańca wzgórza Jeleniec wykorzystywany jest do formowania drogi w dalszym jej przebiegu.

Budimex zapewnia, że jeleniogórska inwestycja drogowa będzie realizowana w szybkim tempie. Obecnie pracujące maszyny przyjechały do Jeleniej Górze z budowy trasy szybkiego ruchu S-3 z okolic Legnicy. Część robót zlecona zostanie lokalnym podwykonawcom.
W sumie dwujezdniowa droga odciążająca Maciejową od międzymiastowego ruchu samochodowego będzie miała długość ponad 5,3 kilometra. W jej przebiegu zbudowane zostaną trzy mosty, liczne przepusty i dwa ronda. Łączny koszt wyniesie około 52 miliony złotych. Sporą część tej kwoty będą stanowiły środki pozystane z Unii Europejskiej. Planowany termin zakończenia budowy to pierwsza połowa 2019 roku.
 

DSC06482.JPG
DSC06462.JPG
DSC06464.JPG
DSC06470.JPG
DSC06473.JPG
DSC06475.JPG
DSC06477.JPG
DSC06478.JPG
DSC06480.JPG
DSC06481.JPG

Komentarze (38)

No i git.

Zaraz zaraz, dwujezdniowa czy jedno jezdniowa?, w końcu jaką tą drogę, obwodnicę Maciejowej budują? (nie mylić z obwodnicą Jeleniej Góry)

Oczywiście, że jednojezdniowa i jeden most. Miasto uwielbia przekłamywać fakty. To chyba jest w rodzinie Zawiłów normalne, że się prawdę koloryzuje, czyli mówiąc wprost - kłamie.

Anonimolixolixo, wszędzie poznamy twoje brednie - śmierdzi ci z pyska na kilometr!

Budują jedno jezdniową ale z miejscem na dobudowanie w przyszłości drugiej nitki.

w projekcie byl jednojezdniowa.

Gdyby państwo polskie nie przeznaczało pieniędzy na utrzymanie Kościoła Katolickiego/ wg różnych obliczeń od 7 do 12 miliardów PLN/ a na drogi i koleje, mielibyśmy drogowy łącznik z S3. Przynajmniej plany szerokiej, bezpiecznej drogi do Bolkowa. Ale dla PiS ważniejsze jest niszczenie demokracji i państwa prawa. Ważniejsze jest podlizywanie się Rydzykowi. Kiedy wreszcie radni i parlamentarzyści PiS zaczną wspierać rozwój komunikacji w Kotlinie i wokół naszej przepięknej Kotliny Jeleniogórskiej?

@To wina PiS Gdyby babcia miała wąsy...W Jeleniej Górze od ponad ćwierć wieku rządzi lub rządziły SLD, UW, PO.Był czas, że w Sejmie większość miał SLD i swojego Prezydenta Kwaśniewskiego oraz PO i Prezydenta Komorowskiego, dlaczego wtedy wystarczająco nie wspierali swoich partyjnych samorządowych kolegów w naszej kotlinie, która zamiast się rozwijać pogrążała się w marazmie?!Czy radni PO, SLD walczyli, walczą z całą determinacją o rozwój regionu jeleniogórskiego? Pokaż mi którykolwiek rok kiedy PiS miał większość we władzach samorządowych Kotliny Jeleniogórskiej?To może dopiero nastąpić po przyszłorocznych wyborach.

PiS teraz niestety rządzi. PiS teraz niestety ma nasze pieniądze z podatków i robi z nimi co chce. Szkoda tylko, że nie umie nimi gospodarnie rządzić. Tak się przy okazji nieszczęśliwie dla PiS złożyło, że pieniądze na inwestycje drogowe ma w swoich rękach ministerstwo zarządzane przez PiS. Dla doinformowania Rh+: PiS rządzi w kraju od 2 lat

@Niestety dla PiS... Dla doinformowania:w Radzie Miasta Jelenia Góra większość to koalicja PO-SLD i to od 11 już lat chyba?!Skoro było tak świetnie, a teraz jak twierdzisz jest źle to dlaczego np. w latach 2007-20015 koalicja parlamentarna PO-PSL nie pomogła wystarczająco władzom samorządowym Jeleniej Góry, gdzie większość miała i ma wspomniana koalicja PO-SLD.Przecież możliwości były prawie nieograniczone?!

Faktycznie to wina PiS, że posłanka Czernow, a wcześniej poseł Zawiła nie wywalczyli w rządzie budowy łącznika S3, mimo że rządziła ich własna partia PO. Tyle ci ludzie znaczyli dla rządu. Pionki na listach wyborczych, które popierają Schetynę i nic poza tym.

Rozwój tego regionu zacznie się dopiero wtedy, gdy cały samorząd zostanie przejęty przez PiS. Zarówno miasto, jak i powiat oraz województwo. Bez tego możemy sobie pomarzyć o lepszych czasach i patrzeć jak reszta kraju nas wyprzedza i dubluje. Już dziś w jakichś Siemiatyczach, Sokółce albo Przeworsku jest lepiej, niż w JG.

Lutek, lucio skarbie czytam te twoje wypociny i z tej strony cię nie znałem. Chyba będę musiał przemyśleć związek z tobą... Rodzice mi dużo o tobie powiedzieli o pisie, o zdradzaniu z innymi facetami. Jesteś obrzydliwy.

Mieszkałem 30 lat w Sokółce.Jeżeli twierdzisz że tam jest lepiej to się tam wyprowadź i życzę powodzenia.Ja z tego zadupia wyjechałem.

patrzę na tych Pis-owskich tytanów intelektu w samorządach i już sobie wyobrażam, jak "cudownie" by było, gdyby było ich dwa razy więcej i przejęli 100% wszelkiej możliwej władzy (bo jak wiadomo Pis ma wciąż za mało władzy i stanowisk, ciągle ktoś im sypie piach w tryby i pewnie dlatego żywność w ostatnich paru miesiącach zdrożała o 20%).
Współczuję zaczadzenia - w innych, ale nie tak odległych mrocznych czasach byłbyś pewnie lutek idealnym materiałem na bezrefleksyjnego, zideologizowanego wykonawcę najbardziej zwyrodniałych rozkazów, może zresztą i dzisiaj ręka cię świerzbi, by wysłać do piachu całą tę opozycję, co tylko bruździ w marszu ku świetlistej, dostatniej katonarodowej ojczyźnie wolnej od żydów, cyganów, pedałów, antykoncepcji, aborcji, wolnych mediów, sądów,itp. zachodniej "zgnilizny".... Póki co chcesz tylko (dla dobra rozwoju regionu oczywiście) 100% władzy monopartii na wszystkich poziomach..... PZPR masz we krwi po tacie, czy może po prostu podoba ci się koncept "ein volk, ein partei, ein fuhrer"?

Jeśli uważasz, że jeden Jarosław miał wpływ na ceny masła i jajek w całej Unii Europejskiej, to naprawdę nie mamy o czym gadać i szczerze mówiąc dalszej części wypowiedzi nawet nie ma sensu czytać. Z całą pewnością jest na podobnym poziomie zgodności z faktami. Podwyżki przyszły z zachodu do nas, a nie odwrotnie, niezorientowany móżdżku.

Szmaciarz lutek jak zwykle wyrwie coś z kontekstu i powtarza jak mantrę swoje wytryski. Portret jarozbawa na ścianie powiesiłeś? Tarcza do strzelania z podobizną zawiły, tuska, schetyny już wisi koło selfika janapawładwieściedrugiego i krzyżyka z akrobatą? Majtki z "1944 - pamietamy" wyprane? Jak tam, pamiętasz jeszcze swój ulubiony nick Anonimolixolixo? Lubię z takim szmaciarzykiem dyskutować, zawsze fajnie wiedzieć, że takie głąby żyją na świecie, mimo, że ryzykują zgubienie się we własnej toalecie...

Kotlina przepiękna ale nie wiem
czemu nazywają ją "Czerwona"
Może ktoś wie?

,, widac braki w twojej edukacji ,otoz "czerwona" od tego,ze mamy tutaj w Kotlinie najwieksze skupisko bukow,a jesienia wiadomo,
liscie robia sie czerwone

No,dwujezdniowa.Jedna jezdnia w jedną stronę,druga jezdnia w drugą stroną.Prymityw z czasów zaprzęgów konnych.

Droga ma być w systemie 2+1 coś na wzór tej w Kaczorowie.

Nie na całej długości. Tylko przed wzniesieniami mają być krótkie pasy do wyprzedzania ciężarówek.

tzn. twoim zdaniem tylko ciężarówkę będzie można tam wyprzedzić, a osobówkę już nie? będą miały po 1,5 kilometra w każdą stronę - dla jednych długie, dla innych krótkie... a ty jak długiego / jak krótkiego masz wacka?

1,5 kilometra na 5,5 km odcinku to jest dla każdego mało, nie tylko dla mnie. Ale już można drogę opisać jako 2+1 i wygląda lepiej. Mydlenie oczu ciemnemu ludowi. Szkoda, że nie przełoży się to na komfort podróżowania. 4km jazdy w sznurze samochodów z linią ciągłą i brakiem możliwości wyprzedzenia, a do tego 2 ronda. Faktycznie obwodnica. Na Konstytucji 3 Maja będą wyścigi na 2 pasmówce, żeby ustawić się na jak najlepszej pozycji w kolejce przed rondem. Poza tym założę się, że będą cwaniacy, którzy będą chcieli polecieć przez Maciejową, starą trasą, żeby ominąć sznur samochodów i rondo na obwodnicy. Droga będzie luźniejsza, więc prędkości rozwiną większe, niż dziś. I tyle zostanie z bezpieczeństwa mieszkańców Maciejowej. No chyba, że im progów zwalniających nastawiają, ale raczej wątpliwe, bo autobusy niskopodłogowe też tam jeżdżą.

Nareszcie alternatywna droga. Jakieś zdarzenie i miasto było odcięte z tej strony.

To prawda, będzie jak zrobić objazd, ale zdarzeń też będzie więcej. Czołówki na obwodnicy i potrącenia w Maciejowej. Trzeba będzie się przyzwyczaić do objazdów.

Lutek, zapomniałeś już jak wujek Stefan posuwał cię w tylną część ciała, jeszcze jak miałeś kilkanaście lat? Weź się synu ogarnij i wracaj do nauki.

Ludor nie świruj,już cię na Czarnym poznali

Biedronka i Dino w Maciejowej do zamknięcia

Żadna strata. Dość już wspierania portugalskiego biznesu. Niech się lokalne sieci rozwijają.

jakie? piotr i pawel? nie stac cie menelu na zakupy w polskich sklepach.

Dokształć się, bo mało wiesz o polskich sklepach, skoro tylko jeden znasz. Poza tym nie wiem po co zmieniasz nick. I tak wiadomo, kto pisze, przyd***sie Zawiły i Łużniaka.

Kompleksik i mania prześladowcza jak u antosia smoleńskiego... Co ty zrobisz głąbie, jak okaże się, że to nikt z otoczenia w/w panów? Chyba się potniesz albo będziesz płakał przez dwa tygodnie, frędzlu łonowy...

Biedronka i Dino w Maciejowej do zamknięcia

DINO to Polska sieć sklepów

jak sie ciesze ze Jarslaw 1 zostanie krolem i wowczas cala banda czerwonych mord zdradzieckich zgnije w lochach Chojnika.

do MASACRA, chojnik jest juz zarezerwowany,bo tam wiedzie szlak Swietego Papieza Jana Pawla II,a to wsyd,ze piszesz
takie bzdury o naszym Niezapomnianym Papiezu !

1. To nie obwodnica
2. Idealny patent na duży wał
3. Czyje są grunty przy nowobudowanej drodze?
To będzie niemalże identyczna droga jak ta obecna... tylko że zarówno po prawej jak i lewej stronie grunty są wolne.... reszty sie domyślacie.. .

oświeć mnie pajacyku, bo się nie domyślam:
1. to nie obwodnica, tylko droga rowerowa i skrót do Wojanowa?
2. masz na myśli patent na duży wał przeciwpowodziowy na Radomierce?
3. grunty należą do kolegów, którzy obecnie rządzą Polską?
"Reszty" też się nie domyślam, podaj więcej szczegółów pajacyku!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.