Profanacja w kościele!

Fot. Strona www parafii

W nocy z piątku na sobotę (16 na 17 marca) ktoś włamał się do kościoła św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szklarskiej Porębie. – Doszło do profanacji Najświętszego Sakramentu – poinformowała Kuria Biskupia w Legnicy.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy, włamania dokonała kobieta, która weszła do kościoła przez okienko. Otworzyła tabernakulum, wyjęła Najświętszy Sakrament i podpaliła go.

Osobę przebywającą w nocy w kościele udało się szybko namierzyć dzięki zamontowanemu w kościele monitoringowi. Natychmiast powiadomiona została policja i straż pożarna. Dzięki szybkiej interwencji służb nie doszło do znacznych zniszczeń. Policja zatrzymała sprawczynię.
– Ten haniebny czyn nosi znamiona zamierzonej profanacji, choć intencje sprawczyni nie są jeszcze znane. Dlatego budzi to ogromny niepokój i smutek – poinformował ksiądz Zbigniew Kiernikowski, Biskup Legnicki.
Dodał, że przyjął tę wiadomość z wielkim bólem. – Pragnę także wyrazić słowa współczucia księdzu proboszczowi i całej tamtejszej wspólnocie parafialnej, ponieważ dla nas, wierzących, Eucharystia jest największą świętością – dodał. – W Niej sam Chrystus jest obecny, ofiaruje się za nas oraz jest spożywany.
Przypomniał też zapis prawa apostolskiego, według którego „każdy kto postacie konsekrowane porzuca albo w celu świętokradczym zabiera lub przechowuje, zostaje wyłączony z kościoła”.
Sprofanowany kościół św. Maksymiliana w Szklarskiej Porębie zarządzeniem biskupa został zamknięty. – Dopiero w niedzielę (18 marca) o godz. 9.00 będzie tam sprawowany obrzęd publicznego przebłagania, po którym zostanie przywrócony kult i będzie można sprawować Eucharystię z udziałem całej Wspólnoty parafialnej – dodał biskup.
Najbliższa niedziela (18 marca) dla całej diecezji ma być dniem ekspiacji i wynagrodzenia za dokonaną haniebną profanację. Biskup polecił, by po każdej mszy świętej wystawić Najświętszy Sakrament i odśpiewać suplikacje.
 

Komentarze (45)

A czy nie jest profanacją tej samej miary odprawianie modłów za wyklętych. Wyklęci mimo powszechnej dezaprobaty w społeczeństwie są nadal hołubieni przez KK.

Prawdziwy człowiek wiary, modli się za każdą osobę. Jezus nie odwracał się od niewierzących, grzeszników, czy osób zepchniętych poza nawias społeczeństwa; wyklętych. Co więcej, dawał im szansę na nawrócenie - nie wypominał. Idź i odtąd już nie grzesz - mówił. Dawał przykład, że ludziom należy wybaczyć i dać im szansę na nawrócenie; na odnalezienie tej właściwej drogi.

Mówią, że włamania do kościoła dokonała Edyta Kowalczyk (ksywa Warszawianka). Wielokrotnie karana.

Wez ty sobie kup kółko i walnij się w czółko!!!!

Zamilcz lepiej

Była ciekawa, to są skutki nauki religii.
A księżulo po sobotnich manewrach miłosnych ,czy penetracji majtek rano temi samemi palicami rozdziela opłatek to nie profanacja?

Dlaczego uogolniasz tych księży którzy upadli w swoim życiu do.tych naprawdę dobry . Nie każdy ksiądz jest a to że są jakieś odstępstwa w KK to wynika z naszej grzeczności bo wszyscy przecież grzeszymy ale nie mozemy wrzucać do jednego wora wszystko to tak jak by ktoś np kogoś zabił i ja teraz : ludzie są źli nie należy im ufać A człowieka czy wspólnoty nie można oceniać po jej grzeczności fakt faktem że księżapedofilowie czy jak tam na nich mówić są bólem dla kościoła ale nadal jak nas uczy Pan Jezus mamy przebacz im

A kiedy modły na ks prof ks. prof. Edward Staniek, były rektor krakowskiego seminarium duchownego, który był łaskaw wygłosić następującą, pełną miłości homilię : „Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni – modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca. O szczęśliwą śmierć dla niego mogę zawsze prosić Boga, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska” - mówił w homilii Staniek.

Niestety działalność księży ich angażowanie się polityczne w działalność jednej partii,krytyka Papieża wysysanie pieniędzy ze Skarbu Państwa nienawiść do "obcych"czyli wszystkich inaczej myślących czy wyglądających przypomina raczej działalność sekty.Skończy się to tak jak skończyło w Hiszpanii czy Irlandii.Księża robią wszystko aby przypodobać się zdecydowanej mniejszości w Polsce nie reagują też na dzielenie Polaków.Nijak to ma się do 10 przykazań konsekwencje w perspektywie będą przykre.

Gdyby klucz do tabernakulum był chowany na noc do sejfu( jak to powinno mieć miejsce) do tego by nie doszło

Z pewnością to osoba chora psychicznie. Nie ma co się pastwić nad nią.

Dowód na istnienie i niecne postępki diabła ,panoszącego się od dwóch lat w arcykatolickim kraju.Strach pomyslęć co będzie dalej?.Kobiety pala hostie ,profesory życzaą swojemu szefowi z Watykanu śmierci.Boże ty patrzysz ,nie grzmisz i nie przegonisz tego nieczystego czArta z zimie świętej ,i nie bronisz narodu wybranego. Dlaczego?

Na lekcjach fizyki (które uwielbiałem) uczono nas: każdej akcji odpowiada reakcja i to w stopniu adekwatnym do tej pierwszej! Czyli, nic na siłę...

Co ty Anonim bredzisz? Naród Wybrany to Izraelczycy,Ziemia święta to Jerozolima .

Ten kraj nigdy nie podniesie się z kolan ,nie zdobędzie wiedzy, bogactwa tak długo jak kler będzie straszył, terroryzował rządzących i ciemny lud.

Pomyślcie ile nieszczęść byśmy uniknęli jak byśmy przyjęli nauki Lutra .
Dziś tworzylibyśmy zespół państw protestanckich ze Skandynawią po Holandię.

Dobrze

Gdyby tak sprofanować meczet, albo synagogę - ooooo to byłby krzyk. Jaki nienawistny naród, jaki antysemicki, ksenofobiczny, jaki to kler paskudny... . A KOD mówił - nie idźcie tą drogą!

Moje teraz słowo leży w łóżka spać całym jutro cudem. Bardzo proszę wygrał skoki Kamil Stoch zgoda się. Jutro wynik pozdrawiam

Pisowska polityka i retoryka uaktywniła u ludzi najgorsze zachowania. Codziennie jakieś morderstwo, wypadki, pobicia, napady na kantory i banki i teraz to. Trochę ONR ucichł ale pospólstwo nie próżnuje i idąc za przykładem rządu kradnie gdzie popadnie.

Gratuluję RAW air world Kamil Stoch 2590 pkt

,, za moich czasow,gdy przyjechalem na Ziemie Odzyskane to Koscioly byly jeszcze niemieckie.Ludzie Polacy bali sie tam chodzic,bo nie wiadomo jaki Diabel tam siedzi

,, gdzie Diabel nie moze,tam babe posle,tak bylo za czasow Adama i ewy,tak jest i za moich czasow

Kolejna granica w degrengoladzie narodu została przekroczona :(

3 lata pozbawienia wolności oraz 2 lata w zawieszeniu lub prace społeczne i grzywne zapłacenie pieniędzy za zniszczenie mienia.

No cóż.Nie tak dawno,bo przed wojną Polacy niszczyli prawosławne cerkwie,A katolicyzm,w swej historii,ma tysiące zniszczonych świątyń innych wiar.Karma wraca?

Sa dwa wątki tej sprawy 1 na czasie;W 1399 r. żydzi przekupili dwie kobiety w Poznaniu, matkę i córkę, by posta- rały się o konsekrowane Hostie. ;;2 ustawka z aby wyłudzić fundusze na remont koscioła .

Podpalenie wafelka? Kara? No qrwa... WASZ bóg siedzi w wafelku? To WASZE zmartwienie, WASZE mokre sny. Podpaliła wafelek za 20 groszy? Mała strata. Może odpowiedzieć tylko za włamanie.

Jak pajacu pijesz piwo to też wierzysz że to piwo a nie woda z chmielem. Swoją drogą, naucz się tolerancji do ludzkich zachowań bo nie jesteś pępkiem tylko pikusiem szarym , w dodatku z małym rozumkiem.

Stul pysk, wymoczku.

Bo ja PIJĘ piwo, a nie WIERZĘ, że to jest piwo. Z połączenia kilku składników - m.in. wody, chmielu, pszenicy powstaje PIWO. Z połączenia maki, wody i machania rękami pana księdza powstaje WAFELEK. Nic więcej. Rozumiesz to, smarku? Swoją drogą, musiałeś mieć ciężkie dzieciństwo, co? Napisz coś jeszcze, zawsze mam ubaw z takich tłuków.

Masz zerowe pojęcie o symbolach religijnych. Jesteś cwany bo siedzisz na wypierdzianej poduszce przed swoją komórką i cwaniaczysz wypisując takie bzdety jak ten powyżej. Wyjdź może na spacer i kup sobie olej bo ten co kiedyś był w twojej nędznej głowie już dawno wylał się uszami podczas walenia konia.

Coś wniosłeś do dyskusji, prostaku?

bozio a jak ci naleją do puszki kupę wymieszaną z chmielem i napiszą że to piwo to też wypijesz no nie, bo to jest piwo. Jestes załosny i na dodatek nietolerancyjny - czyli egoista z przydużym ego.

Ale żeś mnie chłoptasiu rozśmieszył! Przecież to wam wmawiają, że tam jest bozia. Widzisz swoją śmieszność?

Ty bozio jesteś jednym z tych co leją wszystkich tych którzy wyznają jakąś wiarę, mają inny kolor skóry, inną orientację i poglądy. Tolerujesz tylko swój pusty kaczan. To żałosne czopie.

bozio rzuć jakąś złotą myślą ! Śmiesznie jest. A i możesz razem ze swoimi kolegami i rodzinką zminusować moją wypowiedź. Wielka ulga to jak marycha.

Jak kler palił kobiety na stosach to było miłe ichniego Boga ,jak odwrotnie to grzech.

Czyn godny potępienia bez dwóch zdań. Jednak w polskim kościele niedawno miało miejsce równie podłe wydarzenie. Naisała o tym Rzeczpospolita z 8 marca br.
W jednym z krakowskich kościołów ks. prof Stańka, podczas homili zyczył Papieżowi Franciszkowi śmierci. Więcej , modlił się za jego śmierć podczas mszy. Jenak jedyną reakcją na ten równie haniebny czyn było jedynie ubolewanie biskupa krakowskiego.
To skandal, co wyrabia się w polskim kościele. Wychodzi na to, że księża stoja ponad prawem. Dlaczego ten ksiądz z tytułem profesora !!!!! jest jeszcze księdzem ?
Przykro mi to mówić, ale dla mnie autorytet polskiego kościoła sięgnął dna

Sprawczyni najpierw powinna zostać przebadana pod kątem psychiatrycznym. Ale przecież nie mógł się trafić lepszy łup naszej dzielnej policji. Sprawa ma tak doniosły wymiar, że trzeba teraz wykorzystać sytuację i piać na temat sukcesu policji, oraz zagrożenia dla społeczeństwa z powodu tak niebezpiecznego czynu. Jeden z facetów w czerni stwierdza - Chrystus jest obecny, ofiaruje się za nas oraz jest spożywany. To może tu bardziej odpowiednie byłoby dochodzenie w sprawie kanibalizmu.

Sprofanowała największą świętość kościoła i co??? Nic się nie stało...żadne gromy z nieba w nią nie cisnęły, nie stanęła w płomieniach piekielnych, nie spotkała ją żadna "boska" kara. A może to była próba sprawdzenia co się stanie, gdy targnie się na tę świętość? Pewnie jako dziecko wmawiali jej, że spotka ją surowa "boska" kara, gdy tylko podniesie rękę na to co "boskie"...

Ty a może wejdź do meczetu w butach i zacznij np. śpiewać "Szła dzieweczka do laseczka". W ten sposób sprawdzisz czy spotka cie "surowa boska kara , gdy tylko podniesiesz rękę na to co boskie". Chłopie połamali by cię tam . Ale na Kościół katolicki można pisać i mówić co się chce. Tak tylko tchórze się zachowują. Zrozumiałeś? Jesteś TCHÓRZEM i musisz z tym żyć .

Nie zasłaniaj się meczetami. Pisiorska propaganda zlasowała ci orzeszka w czerepie. Jakoś ulubieńcy władzy, piękni chłopcy onr-u pomazali ściany meczetów w białostockiem i co? Nie połamano ich, władza jak zwykle nie widziała problemu... O czym ty bredzisz? A może marzy ci się totalnie religijne państwo? Już niewiele brakuje, ale na szczęście nie wszyscy ludzie są podatni na brednie sukienkowych i ich d.powłazów.

Ja wierzę w Boga , a nie w księży. Takie chore wywody bozio możesz przekazać swojej rodzinie i znajomym bo zapewne są na twoim poziomie. A jak masz jakiś problem z klerem to idź i nagadaj któremuś. Siedzenie w norze i klikanie w klawiaturę to oznaka twojej maleńkości. A twoja nienawiść do tych co wierzą w Boga pozwala zaliczyć cię do miernot z zamkniętym umysłem. Liczysz się ty i tylko ty - to twoja myśl przewodnia. Ogarnij kudły, zjedz Marsa i pomyśl zanim coś wystukasz.

Halo, katolicy, chrześcijanie! Gdzie wasze nauki i modlitwy? Wyzywacie kogoś kto ma inne zdanie? "Bozio" ma rację, niestety! A wy pewnie w niedzielę do kościółka popierdalacie, co?

Kościół to nie to samo co wiara. Bozio zwyczajnie nie rozumie ( tak jak ty zresztą ( czyżby kolega tego czopa)) , że wartości wiary nie muszą się równać z wartościami stworzonymi przez kler. Trochę tolerancji przyda się , a jak jej nie macie to zwyczajnie pikujecie i z takimi jak wy nigdy nie będziemy nowoczesnym państwem otwartym na wiarę, orientację czy rasę.

"Czopa"? "Że wartości wiary nie muszą się równać z wartościami stworzonymi przez kler"? Rozumiem, że jesteś wielce praktykującym katolikiem, biegającym co niedziela do kościółka i stosującym na codzień prawa przekazane wam przez "kościół"?
Piszesz coś o tolerancji? O nowoczesnym państwie otwartym na wiarę? No, qrwa, nie wierzę! Te pojęcia nawet nie stały koło waszego kościoła i waszej wiary!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.