Przekazała oszustce 180 tys. zł

Przekazała oszustce 180 tys. zł

Mimo licznych ostrzeżeń, wciąż przypominanych historii, starsze osoby nadal padają ofiarami bezwzględnych oszustów, którzy przejmują ich oszczędności życia. Rozmawiajmy z seniorami, uczulajmy ich na podobne przypadki, zaszczepmy w nich nieufność wobec obcych, „nagłych zdarzeń”. Przede wszystkim namawiajmy, aby przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji kontaktowali się z bliskimi.

Jak ustalili funkcjonariusze, 17 stycznia br. około godziny 15.00 do 83-letniej mieszkanki Szklarskiej Poręby zadzwoniła na numer stacjonarny kobieta podająca się za policjantkę. Poinformowała ją o tym, że jej wnuczka spowodowała wypadek, w którym śmierć poniosły 2 osoby, a następnie przekazała telefon rzekomej wnuczce. Ta z kolei poinformowała ją, że pilnie potrzebuje 180 tysięcy złotych, aby załatwić sprawę. Pokrzywdzona zebrała wszystkie pieniądze i przekazała kobiecie, która przyszła po nie do jej domu.
Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem należy oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 997 lub 112.
 

Komentarze (10)

To nie są przypadkowe kradzieże.Taki złodziej musi mieć wiedzę, że osoba starsza ma dużą kasę i ma wnuczęta. Skąd ma wiedzę ? od najbliższych, niestety, od sąsiadów itp. i tu trzeba szukać powiązań. Nikt nie dzwoni na przypadkowy nr.

skąd miała numer telefonu ?! no od kogo dostała rodzinka,sąsiedzi no kto ?!

Piękny strzał

Życzę ci w takim razie, żebyś padł ofiarą takiego "pięknego strzału"...

Tyle się pisze,mówi a do tych ludzi dalej nie dociera.Skąd w ogóle miała tyle pieniędzy.

A ty jesteś niedouczona. 83-letni człowiek może mieć mentalność dziecka, ponieważ w naszej starości zachodzi proces zwany inwolucją - to odwrotność rozwoju, który przeżywamy w dzieciństwie i młodości. Ciebie też to czeka, o ile dożyjesz takiego wieku. I co cię obchodzi, skąd miała tyle pieniędzy? To nie twoja sprawa!

Gruba skarpeta... Albo materac u starszej pani

Ciekawe gdzie uzbierała taką kwotę wielka bzdura '

W SE opisali takie zdarzenie. Dwie cyganki okradły biedną staruszke. Pod pretekstem sprzedaży kurtki skórzanej weszły do mieszkania pokrzywdzonej. Gdy jedna z cyganek odwróciła uwage staruszki rozmową, druga weszła do jej pokoju i wyniosła z szafy 30 milionów zł, 3kg złota i 15 tys euro.

Skąd wiedziały,że ochroniarze na urlopie?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.