Smutne święta piłkarek KPR-u

Smutne święta piłkarek KPR-u

Po przerwie na dwa mecze narodowej reprezentacji z Czarnogórą w grupie eliminacyjnej do mistrzostw Europy 2018, szczypiornistki PGNiG Superligi kobiet w fazie play off wznowiły rywalizację o medale mistrzostw Polski (lokaty 1-6) i o utrzymanie na najwyższym w kraju szczeblu rozgrywek. W trzeciej i czwartej rundzie fazy play out, w grupie spadkowej z drużynami z miejsc 7 – 12, o ligowy byt muszą grać zawodniczki z jeleniogórskiego klubu. Niestety, Święta Wielkanocne będą smutne dla dziewcząt z KPR-u.

W drugim meczu Superligi (28 marca), dziewczęta z KPR-u w hali w Karpaczu uległy chorzowskiemu Ruchowi 26:30 i spadły na dziesiąte miejsce w Superligowej stawce. Trzy arcyważne punkty oddaliły Ślązaczki od strefy spadkowej.

Szczypiornistkom KPR-u nie można odmówić zaangażowania i woli walki. W pierwszej, niesamowicie zaciętej części meczu gra toczyła się systemem „bramka za bramkę”. Z reguły na prowadzeniu były gospodynie, które zbudowały dwubramkową przewagę. Po przerwie chorzowianki narzuciły swoje warunki i styl gry i odskoczyły na cztery bramki. Jeleniogórzanki nie mogły znaleźć sposobu na zatrzymanie najskuteczniejszej zawodniczki (11 goli), dynamicznej i znakomicie dysponowanej Magdaleny Drażyk. Podopieczne trenera Jarosława Knopika potrafiły zdobywać bramki grając nawet w podwójnym osłabieniu. W końcowej części meczu ambitne piłkarki KPR-u potrafiły doprowadzić do stanu 19:21, potem 21:22, jednak w decydującym momencie zaliczyły kolejny i kosztowny przestój w grze 22:26 i ostatecznie doznały porażki różnicą czterech bramek 26:30. W rundzie zasadniczej Superligi Ruch wygrał w Jeleniej Gorze 32:29.

Znów nie udało się odczarować hali w Karpaczu, gdzie KPR zanotował serię czterech przegranych z rzędu. Przed Ruchem oddał ważne w Superlidze punkty Beskidowi Nowy Sącz, Piotrkovii Piotrków Trybunalski i KPR-owi Gminy Kobierzyce. Z powodu modernizacji hali przy ulicy Złotniczej w Jeleniej Górze następne mecze w grupie spadkowej zespół KPR-u rozegra już w hali Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. W hali, która została już zweryfikowana przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce, zaplanowano mecze 14 kwietnia i 5 maja.

W tym sezonie nie ma bezpośredniego spadku z Superligi. Będzie turniej barażowy z pierwszymi drużynami obu grup I ligi. W fazie play out zespoły rozegrają łącznie po dziesięć meczów, od 23 do 32 kolejki. Kolejne terminy trzeciej rundy to 7 i 8 kwietnia, 14 i 15 kwietnia oraz 21 i 22 kwietnia. Czwarta runda od 25 kwietnia do 19 maja.

Więcej o trudnej sytuacji zespołu KPR-u w strefie zagrożenia we wtorkowym (3 kwietnia), numerze „Nowin Jeleniogórskich”.

Smutne święta piłkarek KPR-u (1).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (2).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (3).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (4).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (5).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (6).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (7).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (8).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (9).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (10).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (11).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (12).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (13).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (14).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (15).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (16).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (17).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (18).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (19).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (20).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (21).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (22).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (23).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (24).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (25).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (26).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (27).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (28).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (29).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (30).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (31).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (32).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (33).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (34).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (35).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (36).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (37).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (38).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (39).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (40).JPG
Smutne święta piłkarek KPR-u (41).JPG

Komentarze (1)

Czym tu się przejmować lub czego się tu bać? Jakie zagrożenie? Jaka trudna sytuacja? Przecież z tej "ekstraklasy" jedyną możliwością żeby spaść, to wycofanie drużyny. To komedia, nie ekstraklasa. Jest jeszcze jakaś dyscyplina drużynowa, w której z ekstraklasy najgorsze drużyny nie spadają automatycznie? To zaprzeczenie sportowej rywalizacji. Można cały sezon nie robić nic a na końcu wygrać jeden mecz barażowy i dalej grać w ekstraklasie i dalej z miasta doić 600 tys. No bo przecież "ekstraklasa". Farsa.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.