W Piechowicach żałoba, kondolencje od biskupa

W Piechowicach żałoba, kondolencje od biskupa

Burmistrz Piechowic Witold Rudolf ogłosił trzydniową żałobę w związku z tragicznym wypadkiem, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę. Słowa wsparcia przekazał też biskup legnicki ks. Zbigniew Kiernikowski.

– Na znak żałoby na budynku Urzędu Miasta oraz budynkach jednostek organizacyjnych umieszcza się flagę z kirem – polecił burmistrz W. Rudolf. Odwołane są też wszystkie imprezy o charakterze rozrywkowym, których organizatorem jest Urząd Miasta lub jednostki organizacyjne. Żałoba obowiązuje do 5 grudnia włącznie.

– Wiadomość o tragicznym wydarzeniu w Piechowicach, wskutek którego w pożarze zginęło troje dzieci, wstrząsnęła nami wszystkimi. Po raz kolejny doświadczamy, że skutki zła często i na różne sposoby spadają na niewinnych i najsłabszych, przez co stają się szczególnie dotkliwe – napisał biskup legnicki ks. Zbigniew Kiernikowski w kondolencjach, które skierował do proboszcza parafii w Piechowicach, k. Ryszarda Soroki.
W nocy z soboty na niedzielę w pożarze mieszkania zginęło troje dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Pisaliśmy o tym, szczegóły pod linkiem zamieszczonym poniżej.

Komentarze (17)

To jest niesprawiedliwość życiowa. Dzieci nie zdążyły nawet nagrzeszyć żeby spotkał je taki los.

Słowa wsparcia na pewno pomogą w tej tragedii... Jak to się nazywa, hipokryzja?

cała Polska teraz sie dowiedziała jakim syfem sa Piechowice. Tylko pogratulowac sposobu zwrocenia na siebie uwagi

,,do Masakra,dziecko !,.. twoje wpisy sa takie nie polskie

Gdzie ci wszyscy byli wcześniej?????????

,, do PiS-owcow - to moj Kosciol pomogl wam wygrac Wybory,a teraz wy nie opiekujecie sie dziecmi- Stworzeniami Bozymi !!
PiS-owcy to jest okrutne z waszej strony i na pewno nie po katolicku

Panie "Emerycie",koncz Wasc wstydu oszczedz!!!Tragedia ogromna a Panskie wypociny na kazdym portalu i zawsze podteksty polityczne...Chcesz Pan blyszczec to sie prosze brokatem posypac!Aniolki ,niech Wam ziemia lekka bedzie (*) (*) (*)

Dzisiaj Muzyczne Radio, wypowiedż burmistrza Piechowic:
-matka trójki dzieci nie występowała o 550+
-matka nie występowała o stypendium dla dzieci
-dzieci nie chodziły do szkoły
-wyłączono prąd w mieszkaniu
Z wypowiedzi wynika,że zle się w tej rodzinie działo od dawna.Rodzi się pytanie czy MOPS na pewno uczynił wszystko aby objąć nadzorem dzieci,matkę.Mam obawy,że nie wynika to z wypowiedzi samego burmistrza.Czy nie zachodzi zaniechanie w działalności urzędników?Czy nie powinien tego zbadać odpowiedni zewnętrzny organ?Czy w końcu będzie jakaś odpowiedzialność biorących pensje?

Akurat dzieci chodziły do szkoły .

Kolego...Matka nie wystapiła z wnioskiem o przedłużenie świadczenia z programu 500+. Wystąpiła o stypendium ale nie złożyła wszystkich wymaganych dokumentów. Dzieci chodziły do szkoły. Prąd wyłączono 1 grudnia. Nie mieszaj, nie kłam, nie przeinaczaj. To takie ubeckie metody siania dodatkowego fermentu

,,do Matki, nie jestem aktorem,aby posypywac sie brokatem.Mam doswiadczenie zyciowe i wiem,kto jest winny tej tragedii i dlatego napisalem,tak ,jak - napisalem

Ja rowniez,natomiast Matka nigdy Pan nie byl i nie bedzie ,jedynne o co prosze to nie mieszanie w ten dramat polityki(i nie kazdy aktor"blyszczy")

pishe sie MADKĄ, nie wiesh o tym?! Mash horom curke?!

,,do Matki,..ale polityka sie do mego zycia wmieszala i dlatego mam to prawo upomniec sie o swoje i moge potepic,bo to jest MOJE .. tutaj zycie i pamietaj rowniez twoje.

,,do Matki,.. bo widzisz Matko,najpozytniejsszy dla obecnej pis-owskiej wladzy to ten Polak,ktoremu mozna wmowic,ze najwieksze uciechy spotkaja go w Niebie,czyli po smierci.

A jak to sie stało że emerytowany ubek podpisuje się dziś jako emeryt Katolik+?

@Mama, po co się brokatem posypywac, wystarczy konfetti od kulsona Zielinskiego, o aniołki tez się postara....

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.