Warto czytać: Okiem Kubka

Warto czytać: Okiem Kubka

Dla czytelników Nowin Jeleniogórskich i nie tylko. Dla tych, którzy znają księdza Kubka, czytają jego felietony w naszym tygodniku. I dla tych, którzy po raz pierwszy do rąk wezmą książkę. Na okładce swoim okiem zarejestrują naczynie, zwyczajny kubek, taki choćby tytuł: „Okiem Kubka. Felietony 2002”. Nawet, jeśli podpis autora - „ks. Kubek” - zupełnie nic im nie powie. Otworzą pierwszą stronę. Przeczytają pierwszy felieton zakończony pytaniem Kubka skierowanym wprost do Ciebie, czytelniku. Dla nich wszystkich w Wydawnictwie – Poligrafii AD REM ukazały się zbiory felietonów księdza Kubka zamieszczanych na łamach Nowin Jeleniogórskich w roku 2002 i roku 2003.

To kolejne pozycje wydawnicze księdza Kubka... z Karkonoszy. Bo tak najtrafniej określić małą ojczyznę, gdzie Kubek żyje, prowadzi posługę kapłańską, rozmawia z ludźmi, stawia pytania, a później swoje zamyślenia drukuje raz w tygodniu w Nowinach Jeleniogórskich. Niektóre z tych pytań już Ciebie nie opuszczą, czytelniku. Będą towarzyszyły w codziennym życiu, czasem pomagały, czasem wkurzały i niepokoiły. Będą zmuszały do refleksji na sobą, relacjami z drugim człowiekiem, światem, bogiem.

Rok 2015 pod względem wydawniczym dla księdza Kubka był potrójnie dorodny. Oprócz podwójnego zbioru felietonów, drukiem ukazały się także „Zamyślenia na Drodze Krzyżowej”. To pierwsza z serii „drukowanych notatek”, które Kubek zebrał w formie książeczki. Na przestrzeni 50 lat kapłaństwa zapisał wiele zeszytów. Nadał im tytuł: „Czym myśli bez słów?”. Nieprzypadkowo tematem pierwszego wydanego zbioru z tej serii uczynił „zamyślenia pod krzyżem”:

„... bo krzyż jest dla mnie symbolem losu każdego człowieka i unosi się nad dziejami ludzkości dręczącym pytaniem o sens cierpienia” - napisze ks. Kubek ma pierwszej stronicy.

Czasem jedno pytanie jest początkiem drogi, na której można odkryć innego siebie. Trzeba tylko się odważyć. I otworzyć jedną z książek księdza Kubka z Karkonoszy. Zadanie w sam raz na Nowy 2016 rok. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.