Wypadek karetki nieopodal skarbówki

W kolizji nikt poważnie nie ucierpiał

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną dzisiejszej kolizji renault z karetką. Nikomu nic się nie stało. Obaj kierowcy byli trzeźwy, a  karetką nikt nie był w tym czasie transportowany.

Ambulans jechał w kierunku Cieplic do wezwania. Na wysokości Urzędu Skarbowego zjechał na przeciwległy pas. Cały czas poruszał się jednak na sygnale. W tym samym czasie 42-letni kierowca renault skręcał z lewego pasa od strony centrum do urzędu.  Doszło do niegroźnego zderzenia.

 

- Mężczyzna powinien był ustąpić pierwszeństwa przejazdu uprzywilejowanemu pojazdowi – tłumaczył nadkom. Bogumił Kotowski, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

 

Za spowodowanie kolizji dostał mandat karny w wysokości 300 złotych i kilka punktów karnych.

 

Fot. LUK

FILE0005.jpg
FILE0009.jpg
FILE0012.jpg
FILE0016.jpg
FILE0018.jpg
FILE0020.jpg
FILE0024.jpg

Komentarze (13)

Cygi zabiles goscia o ile to ty dzis prowadziles ?;)

chwila chwila... czyli karetka wyprzedzała na łuku ulicy przed skrętem do urzędu i przed światłami po linii ciągłej pasem pod prąd, tak?

tak dokładnie

Tak właśnie jechała karetka i wszystko co jechało z naprzeciwka w jej kierunku ma zjechać z jej trasy przejazdu.

Właśnie po to są sygnały, żeby takie manewry wykonywać. "Patrz w lusterka nie tylko motocykle są wszędzie"

Co nie oznacza, że kierowca karetki na sygnale ma przestać korzystać ze swojej wyobraźni za kierownicą. Pojazd uprzywilejowany nie zwalnia kierującego z myślenia. Gdyby puścił kierowcę z Renault który mu manewr sygnalizował z daleka (opuszczał jezdnię), to straciłby 2-3 sekundy ale miałby wolny pas przed sobą i później by to nadrobił, a tak stłuczka i potrzebujący pomocy musiał czekać na inną karetkę. Jak miałbym dać mandat, to już obydwu kierującym a nie tylko jednemu. Złota zasada - śpiesz się powoli! Pozdrawiam.

Zasadniczo to kierowca osobowki moglby nie przyjac mandatu i w sadzie mogloby wyjsc calkiem odwrotnie. To ze karetka leci na sygnale nie oznacza ze ma bezwzgledne pierszenstwo tym bardziej jak atakuje pojazdy z tylu. Czy skoro karetka ma pierszenstwo to moze takze rozjechac pieszych skoro juz beda na przejsciu ? :)

Drogi Koksie i instruktorze nie byliście , nie widzieliście to nie piszcie.

tak właśnie,większość komentujących na widok pojazdu uprzywilejowanego zachowuje się arogancko i bez wyobraźni!!!dlatego tak się dzieje!!!kierowcy karetek nie czują się świętymi krowami na drodze,a takie wrażenie sprawiają pozostali użytkownicy dróg!nie ustępują,zdarza się wyprzedzają,a bardzo często siedzą "na ogonie".rozpędzona karetka ma dłużaszą drogę ****owania,masa całkowita też jest spora,a często kierowca podczas jazdy z zespołem dzieli sie podziałem obowiązków,kieruje,myśli,uważa a wy to wszystko urtudniacie-nie wszyscy oczywiście.

Moim zdaniem ukarany powinien być kierowca karetki.Dlaczego odbijał na lewy pas, skoro mógł minąć renaulta prawym lub minimalnie zwolnić i do kolizji by nie doszło??? Ja bym tego mandatu nie przyjął. Włączenie "koguta" nie może powodować wyłączenia wyobraźni i zdrowego rozsądku. Gdyby karetka uderzyła w renaulta bardziej prostopadle, to kierowca osobówki byłby poważnie ranny!! "Werdykt" policji to dla mnie skandal.

konkretny opis całego zdarzenia dziekuje bo ze strony jelonki jak zwykle nie wiadomo kto skąd jechał pozdro

konkretny opis całego zdarzenia dziekuje bo ze strony jelonki jak zwykle nie wiadomo kto skąd jechał pozdro

Sam jestem kierowcą auta uprzywilejowanego i wiem jak ludzie jeżdzą nie patrzą w lusterka radio na ful i sobie jadą a my jedziemy ratować ludzkie życie po coś ktoś wymyślił te niebieskie sygnały nie dla zabawy tylko w konkretnym celu. Ale ludzie też powinni od czasu do czasu w lusterko zerknąć . A tak na marginesie kierowca auta uprzywilejowanego nie ma żadnych uprawnień dodatkowych bo co przekracza linie ciągłą przy wyprzedzaniu mając włączone sygnały. Każdy kierowca tak jeździ i nie ma sygnałów a jak coś sie stanie to zaraz płaczecie że nie powinien tak jechać że mógł zwolnić ZABRAĆ SYGNAŁY NIECH AUTA STRAŻY POGOTOWIA CZY POLICJI JADĄ DO ZDAŻEŃ ZGODNIE Z PRZEPISAMI. Ciekawe jak by jechał do któregoś z was czy nie chcieli byście żeby był jak naj szybciej POZDARWIAM KIEROWCA AUTA UPRZYWILEJOWANEGO

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.