Centrum wiedzy prawie jak CN Kopernik

fot. UM Bolesławiec

Od kilku dni w Bolesławcu działa nowa Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Wiedzy
Nowa siedziba biblioteki powstała w ramach projektu "Centrum Wiedzy - adaptacja pomieszczeń byłego domu handlowego na cele publiczne w Bolesławcu".

Projekt objął remont i adaptację zdegradowanego budynku dawnego domu handlowego przy ul. Głowackiego 5. Koszt przedsięwzięcia wyniósł niemal 15 mln zł, w tym 6,5 mln zł dofinansowania z RPO województwa dolnośląskiego na rewitalizację zdegradowanych obszarów regionu. Prace budowlane przy obiekcie trwały dziewięć miesięcy.
"Centrum Wiedzy" - oprócz wzorcowo urządzonej biblioteki- wyposażone jest w multimedialną infrastrukturę edukacyjną z podłogą i ekranami interaktywnymi oraz w sale warsztatowe. W obiekcie zastosowano nowoczesne materiały budowlane i wyposażenie. Ponieważ "Centrum wiedzy" powstało w roku odchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości na fragmencie elewacji umieszczono fotobeton z grafiką przedstawiającą osobistości ze świata, nauki, sztuki i innych dziedzin życia społecznego oraz atrybuty ważne dla rozwoju wiedzy i nauki w Polsce i na świecie.
Tym co zapowiada się najciekawiej w nowej placówce edukacyjno-kulturalnej Bolesławca są zajęcia, które prowadzić będą animatorzy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jak atrakcyjna może to być współpraca można było zobaczyć na inauguracyjnym pokazie przygotowanym właśnie przez pracowników CN Kopernik. W programie znalazł się spektakularny pokaz laserowy, multimedialna prezentacja, fontanna do muzyki oraz pokaz "Umysł przyłapany".

 

 


 

centrum_wiedzy9(1).jpg
centrum_wiedzy8.jpg
centrum_wiedzy7.jpg
centrum_wiedzy6.jpg
centrum_wiedzy4.jpg
centrum_wiedzy2.jpg
centrum_wiedzy5.jpg

Komentarze (2)

Dlaczego w JG nie mozna było zralizowac tego typu inwestycji tylko z uporem forsowano projekt ZAMECZEK.Zameczek który pochłonął juz porównywalną kwotę.
Brawo panie Zawiła i panie Łuzniak

Niech pozostanie w lesie i nie zaśmieca forum swoimi głupawymi komentarzami. Najlepszy kolejny betonowy klocek w mieście - prawda?! A swoja drogą, dosyć tych kandydatów, którzy po raz kolejny startują, a efekty braku ich pracy widać!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.