Cztery pływackie medale Kamili

Rekordowa liczba 468 zawodniczek i zawodników rywalizowała w Nowej Rudzie Słupcu w zimowych mistrzostwach Dolnego Śląska. Czterokrotnie na podium stanęła pływaczka MKS „Jedenastka” Kamila Włostowska.

Młoda jeleniogórzanka po raz kolejny została mistrzynią DŚ na dystansie 50 metrów stylem dowolnym (czas 26,35 sek.) i na 100 metrów stylem dowolnym (57,88 sek.). Srebrne krążki Kamila odebrała po finałowych wyścigach na 50 metrów stylem klasycznym i stylem motylkowym. W klasyfikacji generalnej mistrzostw DŚ DOZP zawodniczka „Jedenastki” (trener Witold Włostowski), zajęła drugie miejsce ustępując tylko wicemistrzyni Europy 2015 w stylu grzbietowym Alicji Tchórz (Juvenia Wrocław).

Na dystansie 100 m st. klasycznym brązowy medal zdobyła Ida Żołędowska. Pozostałe pływaczki z jeleniogórskiego klubu poprawiły rekordy życiowe. W klasyfikacji medalowej 37 klubów MKS „Jedenastka” uplasował się na wysokiej, piątej pozycji.

Za sportowe wyniki w zawodach na pływalni 50 m w okresie od września 2014 do września 2015 roku Kamila Włostowska otrzymała list gratulacyjny od prezesa DOZP. Według punktacji FINA (734 pkt.), w klasyfikacji Polska TOP 10 (kobiety 19 lat i starsze), zajęła siódme miejsce i czwarte w Polsce wg swimrankingu.