DRS odkrywa karty

DRS odkrywa karty

Dolnośląski Ruch Samorządowy, którego twarzą jest marszałek Cezary Przybylski, przedstawił kandydata na prezydenta Jeleniej Góry oraz kandydatów na burmistrzów dwóch miast w regionie jeleniogórskim.

O fotel prezydenta stolicy Karkonoszy będzie ubiegał się Hubert Papaj. Przed laty był on w Platformie Obywatelskiej, ale po konflikcie we władzach dolnośląskich ostatecznie przeszedł do DRS-u. Obecnie jest prezesem Dolnośląskiej Agencji Wsparcia Gospodarczego we Wrocławiu.

Na poniedziałkowej (6 sierpnia) konferencji prasowej zapowiedział, że będzie chciał ożywić centrum miasta. – Wszyscy wiemy, jak wygląda to centrum po godzinie 15. czy 17. Tęsknię za tą Jelenią Góra, która tętniła życiem. Za turystami, którzy tu kiedyś przyjeżdżali – powiedział.
Będzie to już trzeci kandydat na prezydenta Jeleniej Góry. Jako pierwszy chęć startu ogłosił obecny zastępca prezydenta Jerzy Łużniak, który ma poparcie Platformy Obywatelskiej oraz kilku organizacji pozarządowych. O fotel szefa miasta powalczy też obecny senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Mróz. Wiele wskazuje, że to nie koniec listy chętnych. Do wyborczej walki przymierza się także ruch Kukiz '15 oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej. Nie wiadomo, czy wystawią własnych kandydatów, czy poprą tych, którzy już ogłosili start.
DRS ma jeszcze kandydatów na burmistrzów dwóch miast w regionie jeleniogórskim. Rafał Mazur powalczy o fotel burmistrza Piechowic, co ogłosił już wcześniej. Na poniedziałkowej konferencji start z ramienia DRS-u zapowiedział Grzegorz Sokoliński. Chce on ponownie zostać burmistrzem Szklarskiej Poręby. Stwierdził, że przemawia za nim doświadczenie i wiedza, nie tylko ta formalna, zdobyta podczas pracy w samorządzie, ale i ta zdobyta podczas działania w organizacjach pozarządowych. Za najistotniejszą kwestię dla Szklarskiej Poręby uznał budowę obwodnicy miasta. – Niedługo w mieście przybędzie kilka tysięcy miejsc noclegowych. To oznacza przynajmniej tysiąc samochodów więcej. Jeżeli się do tego nie przygotujemy, to my, mieszkańcy, będziemy przeklinać, że jesteśmy miastem turystycznym – powiedział.
Marszałek dolnośląski Cezary Przybylski zapowiedział, że to nie koniec. – W większości miast wystawimy własnych kandydatów, albo porozumiemy się i będziemy wspierać tych, którzy mają doświadczenie i są wspierani przez mieszkańców – dodał. Do Sejmiku mają stworzyć wspólną listę z Bezpartyjnymi Samorządowcami.
Wkrótce też odbędzie się konferencja programowa ruchu.
 

Komentarze (48)

Dres, to wojna i zniszczenie. Wrotniewski, Miedziński, Szklarska, czy zaproponowali coś konstruktywnego dla miasta?Jedynym ich argumentem jest nie bo nie. Papj nie nadaje się na prezydenta, jeleniogórzanie poznali go od najgorszej strony.

Na burmistrza w Szklarskiej Porębie startuje dużo osób. Kandyduje również Juliusz Olszewski (ajent PZU). Nie ma żadnych szans. Ledwie skończył szkołę zawodową.
Sokoliński ponowne będzie burmistrzem.

Juliusza Olszewskiego nie wybiorą na burmistrza. Olszewski powinien wyborcom powiedzieć, czy płaci i płacił uczciwie podatki. Ludzie różnie o tym mówią.

Co za tytuł artykułu. Te karty już dawno były odkryte. Papaj nie jest żadną nowinką na jeleniogórskiej scenie politycznej, nie jest też żadnym asem . Ja nie chcę takiego kandydata. Wrzucam do pudełka z innymi stołeczkami.

DRS TO Bardzo ciekawy projekt. Taki kandydat ze stowarzyszenia jak Hubert Papaj gwarantuje rozwój naszego miasta a nie gry polityczne jak PO i PIS.

Znam Huberta bardzo długo. Na pewno będzie dobrym prezydentem JG. DLATEGO JA I MOJA RODZINA ZAGOSUJE NA HUBERTA. POWODZENIA!!!!

Zagosuj, zagosuj. Hubert ci potem dużo obieca. A jak obieca, to znaczy że obieca!

Papaj to normalny człowiek, któremu zależy aby miasto się rozwijało i pamiętali o sw9ich mieszkańcach. Trzeba w końcu dac szansę młodym ludziom dość tych starych dziadków co całe życie siedzą na stołkach w ratuszu

Tak, masz rację będzie pamiętał o "swoich" mieszkańcach. Obecne władze też pamiętają o "swoich" mieszkańcach, a miasto pada na ryj. Potrzebujemy takich jak on , bo ktoś musi przybić ostatni gwóźdź do trumny tego miasta.

Wreszcie jakiś młody, dynamiczny a nie banda leśnych dziadków, którzy nic nie zrobili przez 8 lat

Hubert, daj sobie więcej czasu między postami, zmień sposób wymyślania nicków na bardziej randomowy, jak w jednym poście nie kończysz kropką, to stosuj ją w następnym. Nie mogę za Ciebie poprawiać wszystkiego, przypomnij sobie czego Cię uczyłem.
ps. numer konta ten sam co zwykle.

Jeżeli ci ludzie mają tak samo działać jak obecna władza to PRECZ! Jelenia Góra już nie chce złodziejskiej partii PO, Jelenia Góra już nie chce złodziejskiej partii PIS. Mówimy stanowczo DOŚĆ! i PRECZ! Jelenia Góra potrzebuje nowego świeżego prezydenta nie mająca nic wspólnego z tą hołotą, tak by mogła te wszystkie brudy z ratusza odkurzyć i wyrzucić na bruk by tą stagnację w mieście w rozwoju w końcu ruszyć do przodu. Tak ze kolesiom i kolegom od tej złej partii którzy będą się podszywać i startować na fotel prezydencki mówimy PRECZ! Jeleniogórski sąd jest ku temu przykładem jaki skorumpowany mamy rząd, wszyscy ludzie na ulicy już mówią jak to bezczelnie są wydawane wyroki. Mówimy wprost złodziejom i łapówkarzy mamy już DOŚĆ! Tak się bardzo składa że w Jeleniej Górze są ludzie którzy chcą coś robić dla dobra miasta by mogło ono turystycznie się pomału rozwijać lecz niestety jest to kompletnie NIEMOŻLIWE!. Bo obecnie w biurach rządzi beton, tak tak BETON, który rządzi się swoimi chorymi prawami. Dużo ludzi już się o tym przekonało idąc z pewną sprawą, choćby taka jak doprowadzenie do świetności dawnych naturalnych punktów czy wież widokowych w całym mieście by turysta ludzie tu mieszkający mieli gdzie i co podziwiać. Prawda jest taka że większości jest to kwestia wycięciu samych samosiejek paru młodych drzew, wyczyszczenie szlaku postawieniu parę ławek nic szczególnego więc koszta są bardzo śmieszne z budżetem Jeleniej. Niestety jak wspomniałem jest to niemożliwe bo najpierw cię do biura przyjmą poklepią po ramieniu złośliwie od ucha do ucha się uśmiechną co byłbyś tam w biurze jakimś intruzem a potem ewentualnie na odpowiedź przyślą takie pismo że człowiekowi wszystkiego się odechciewa, kompletnie rzucają kłody pod nogi i tak to działa z jaką sprawą człowieku byś do nich nie poszedł, nie jedna osoba się już o tym przekonała. Dlatego stanowczo mówimy DOŚĆ! Jeleniogórzanie już więcej nie chcą w biurach komunistycznego betonu, więc PRECZ!

Co na to twój lekarz?

Nie wszyscy chodzą do twojego lekarza.

A kto te"beton" stworzył? Sami żeście go stworzyli przez wybory, przez tolerowanie "układów".
Co jest smutne to ten niesprawiedliwy system stworzyli solidarnościowcy .

A kto te"beton" stworzył? Sami żeście go stworzyli przez wybory, przez tolerowanie "układów".
Co jest smutne to ten niesprawiedliwy system stworzyli solidarnościowcy .

Kandydat otoczony wyjątkowością - czyli cała szlachta go poparła. Niestety tacy rządza Jelenią Górą od dobrych kilku kadencji i jak widzimy miasto rozpadło się jak domek z kart. Kto się nażarł przez te lata to nie widzi problemu, ale ktoś kto codziennie zasuwa do roboty i zarabia 1600zł widzi to w innym świetle. Głosowanie na kolejnego karierowicza nic temu miastu nie pomoże. Papaj już pokazał się tutaj kilka lat temu i efektów nie widać. Ale przecież koryto przyciąga. Sorry, ale mojego głosu i mojej rodziny dla niego nie będzie.

Papaj, Łużniak, Mróz, Niedźwiedzki... Dalej mam wrażenie, że jakikolwiek głos na wyborach będzie głosem zmarnowanym.

no i oczywiscie "bumerang" papaj! czy naprawde nie mozna sie tego osobnika pozbyc na dluzej niz do "nastepnych wyborow"?

Śmiechu warte, jak słyszę o ożywianiu centrum. Będzie dopłacał najemcom żeby sprzedawali za darmo, otworzy darmowe jadłodajnie bicie piany i wciskanie ciemnoty czyli kiełbasa wyborcza i to podłego gatunku po 2.50 za kg.

Kiedy pojawi się kandydat ktory obieca i dokona ;rozwiązanie konkordatu,
komisji majątkowej,
finansowania kleru,
delegalizacji ONRu,
kasacji zakonów, itd

Jesteś pewien, że prezydent Jeleniej Góry ma taką władzę?

Ktoś wystartować musi. Odrzucając PiS i kandydatów Kukiz 15, zdrajców konstytucji, to krąg się zawęża. Sokoliński ok, Papaj trudno powiedzieć. Ale przynajmniej ludzie doświadczeni, prezencja jest i kultura też.

To mówisz, że garniturek z najnowszych kolekcji Armaniego wystarczy żeby być dobrym prezydentem? Płyciutko dziecino

To jest kolekcja Tani Armani! Nie znasz się!

DRS to jednak stowarzyszenie pod***dłych politycznie działaczy. Każdy może działał gdzie indziej ale wszyscy sa na jednym wózku. Zamiast wystawić nowe twarze i dać ludziom alternatywę, to się robi żenujący lans politycznych przegranych. Zobaczyliśmy jak świeżość wygrywa - kiedyś Lepper, potem Giertych,Palikot i teraz Kukiz, a tego świeżością bym nie nazwał raczej ciśnie się na myśl odgrzewanie nieświeżych kotletów. Czyli wg mnie Hasło wyborcze - Kotlety do boju:)

Niestety taka jest prawda, bardzo wielu ludzi chodzi za sprawą do Urzędu Miejskiego, by choć za grosze zrobić coś pożytecznego dla miasta, wszystko co dobre na tym się kończy oni są jak beton, kładą kłody pod nogi i raczej nie są zainteresowani rozwojem Jeleniej Góry tylko swoim zasobem portfela. Sami jeleniogórzanie zadecydujcie czy głosować na tych złodziei. Milionowa pseudo fontanna, termy cieplickie i inne podobne tego typu budowy które pochłonęły wielkie miliony a połowa tych pieniędzy wpadła do cudzych kieszeń. Za te pieniądze inne miasta po wybudowało zrealizowało 10 razy tyle więcej, przykład to Zamość Stare Miasto. Za kwotę ok. ponad 60 milionów wybudowali niedokończone mury obronne kilka budynków przebudowano park, alejki, amfiteatr muzea i ta wielka inwestycja powstawała przez ok 4 lat. A nasi skromni włodarze za podobną kwotę bawili się z jednym stojącym budynkiem by go przystosować na termy cieplickie. Jak wam już nie zależy na nic i lubicie marnotrawstwo to proszę bardzo idziecie i zagłosujcie na te PO czy PIS i będziecie mieć co do tej pory mieliście wasz wybór i będzie taki sam dla tych co nie pójdą głosować wcale oddając tym samym na nich głos.

Proponuję wystartować w konkursie na naczelnego jeleniogórskiego wodolejcę.

Liczyziopku, przecież Wrotniewski w Dresie też będzie realizował politykę Pis, a Szklarska czy Miedziński przez dwie kadencje robili wszystko czego chciał Pis, na szkodę miasta oczywiście

DRS się nie podoba to może Anka z Biedronki będzie dobra albo Jarek z Lidla a jest ochroniarz z dworca PKP. Uczciwi i prawi tacy to załatwią, znają się przecież na wszystkim.

To już było. Po co znowu ta sama sceneria? Ten teatrzyk już dawno się ograł i bilety się nie sprzedają. Jelenia Góra zamiast się rozwijać jak inne miejscowości w okolicy to wpada w coraz głębszą dziurę i wszystkim jest to obojętne. Tylko walka o stanowiska się liczy. Zobaczcie jaki ruch się nagle robi przed samymi wyborami. Gdzie był Papaj przez ostatnich kilka lat? Co zrobił dla naszego miasta przez ostatnich kilka lat? Teraz się zjawia i obiecuje? Obietnice nam są nie potrzebne.

Na całe szczęście, dla niego samego (Huberta Papaja), a przede wszystkim Jeleniogórzan, prezydentem tegoż uroczego miasteczka z pewnością nie zostanie, przynajmniej w zbliżającej się kadencji, co z nieskrywaną radością Państwu oświadczam.

Krzysztof Jacek Szklarski

No dobrze... Czas odkrywać pomaleńku (przed)wyborcze karty, którymi gram i którymi grać zamierzam. Pana Prezesa Huberta Papaja poznałem osobiście całkiem niedawno, a mianowicie podczas spotkania tête-à-tête w uroczym, jeleniogórskim, Hotelu o nazwie "Fenix"(sic!). Miejsce spotkania wyznaczył Hubert (nie ma sensu ukrywać, że podczas tego pierwszego towarzysko-roboczego spotkania zaproponowałem jako starszy wiekiem (dzieli mnie od Huberta aż 19 lat - niestety) Panu Huberowi przejście per ty na co Hubert przystał. W kilka dni po spotkaniu, a i dzisiaj, tj. 9 sierpnia 2018 r., Hubert podczas naszych telefonicznych rozmów usłyszał m.in.: "Hubercie. Jesteś zbyt cenny na to, aby być prezydentem Jeleniej Góry, gdyż zarówno tak jak Jeleniej Górze, jak i nam samym (tobie i mi) znaczniej lepiej przysłużysz się pełniąc, tak jak dotychczas, funkcję Prezesa". Hubercie! Z przykrością zauważam, że z powodu nazbyt jeszcze niskiego doświadczenia życiowego, nie potrafisz dostrzec i należycie ocenić ogromnych możliwości, które z łatwością dostrzegam, a które w tobie drzemią. To, co co twoi przeciwnicy uważają za twoje wady, ja uważam za ogromne zalety!!!". Nadal w pełni podtrzymuję, to co Hubertowi powiedziałem...

Trzeba było się pod tesco umówić... Tam zawsze spotkania biznesowe wychodzą najlepiej...

Jeżeli już to nie "pod tesco", ale w "Tesco" - w środku jest znacznie przyjemniej, bo i klimatyzacja działa. Zapewne "śmiechu warty" piszesz o "Tesco" bo nie jeden raz tam mnie widziano, jako osobę bezdomną, schorowaną, lecz zawsze czysto i schludnie ubraną, jak i zawsze zadbaną! To, że z nie z własnej winy stałem się osobą bezdomną, śmiertelnie wręcz schorowaną (w styczniu tego roku - nie z mojej winy tak pózno wykryto u mnie złośliwego raka płuc), pozostającą bez środków na utrzymanie siebie przy życiu i zdrowiu wiedzą już jeleniogórscy Sędziowie i "sędziowie", Prokuratorzy i "prokuratorzy", Policjanci i "policjanci", a także "miłościwie" nam panujący obecni włodarze Miasta Jeleniej Góry. Czy coś jeszcze - młody pyszałku chcesz wiedzieć?

Krzysztof Jacek Szklarski

Przestań się lansować, wystarczy poczytać o tobie. Jak tam pani doktor od psychiatrii, dalej wypisuje ci zwolnienia?

Pan Redaktor Naczelny "Nowin Jeleniogórskich" - Andrzej Buda.

W związku z naruszeniem moich dóbr osobistych (publiczne zniesławienie mnie) wynikających z treści art. 212 Kodeksu karnego przez użytkownika usiłującego "ukryć" się pod loginem "ale śmiech!" zwracam się z żądaniem zabezpieczenia wszelkich danych związanych z zaistniałym przestępstwem, a które umożliwią organom ścigania (Policja, Prokuratura) wszczęcie na mój wniosek (ściganie wnioskowe) procedur karnych. Andrzeju, proszę Ciebie bardzo o to, aby nie usuwać postów pisanych przez tego użytkownika, które w oczywisty sposób mnie publicznie zniesławiają, szkalują etc. W dniu jutrzejszym tj., 10 sierpnia 2018 r. składam stosowne zawiadomienie o zaistniałym przestępstwie wraz z wnioskiem o wszczęcie przedmiotowego karnego ścigania. Oczywiście, jak to wynika z treści powyższego oświadczenia woli, roszczeń o charakterze cywilnoprawnych będę dochodzić w drodze postępowania adhezyjnego.

Krzysztof Jacek Szklarski

Mam dać linka do skanu zwolnienia?

Oczywiście, nie tylko o niego proszę, ale wręcz domagam się tego. Co to ma być z "pańskiej" strony - grozba karalna?

Ech...

Krzysztof Jacek Szklarski

Proszę bardzo:
prawda2.info/krzysztof_szklarski.html

PS instytucja powództwa adhezyjnego została uchylona nowelizacją z 1 lipca 2015 roku, więc powodzenia.

"ale śmiech!". Czy to już wszystko z "pańskiej" strony, czy też ma "pan" jakieś inne "rewelacje" mnie dotyczące? Chciałbym odpowiedzieć raz, konkretnie i zamknąć temat, tak aby organy ścigania, a następnie Sądy mogły pochylić się nad "panem" i "pańskimi" "rewelacjami" i internetowymi poczynaniami, w tym tzw. trollowaniem?!

Skąd ty się gościu urwałeś?! Straszysz jakiegoś kolesia bo podał ogólnodostępne dane? Ogarnij się, dzieciaku!

Poczytałam linka. Szkoda na ciebie klawiatury.

I to jest dobra nowina dla naszego miasta. Potrzebna jest zmiana zarządzania miastem.

A może jak nie DRS to to dla trolli niech będzie pospolity DRES.

youtube.com/watch?v=wTjLZwpmufw

Teraz dotrzesz małolacie z pewnością do You Tube, choć pewien jestem, że nie wyleczy to ciebie z nienawiści do ludzi, oraz nie nauczy czytać cokolwiek (czegokolwiek) ze zrozumieniem. Nienawiść pozbawia ciebie logicznego spojrzenia na siebie, na otaczający ciebie świat - niestety, ale nie martw się, albowiem znam wspaniały lek na twoją dolegliwość i z pewnością po niego sięgnę, albowiem ludzie tacy jak ty stanowią olbrzymie zagrożenie nie tylko dla siebie, ale dla innych Ludzi, którzy nie mają dość sił w sobie, by w ogóle walczyć o siebie, a co dopiero o innych...

Pan Mazur w Piechowicach znany jest jako działacz PO, jako jeden z nielicznych piechowiczan był członkiem kilku rad nadzorczych, trudno będzie zatrzeć te informacje i startować jako bezpartyjny samorządowiec

Sokoliński już budował obwodnicę Szklarskiej Poręby co z tego wyszło wszyscy wiemy !!! Tak przemądrzałego i zadufanego w sobie narcyza trudno szukać !!! Mało mamy jeszcze apartamentowców ??? Ciekawe czy ktoś podejmie temat wykorzystania bogatych źródeł radonowych !!! P.S. Najpierw powinien rozliczyć się z przegranych spraw sądowych !!!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.