Dyrektor jeleniogórskiego sądu odwołany

Fot. ms.gov.pl

Tomasz Żukiewicz nie jest już dyrektorem Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Złożył rezygnację i została ona przyjęta.

Sam zainteresowany nie chciał rozmawiać o kulisach tej sprawy. Potwierdził nam jedynie, że rezygnację złożył w piątek (8 września) a w poniedziałek (11 września) minister sprawiedliwości przyjął ją i odwołał go. Co było powodem takiej decyzji? – Nie jestem w stanie spełnić oczekiwań pana ministra – odpowiedział tajemniczo.

Formalnie funkcję dyrektora powinien pełnić do 22 września, jednak został zwolniony także z obowiązku świadczenia pracy.
Tomasz Żukiewicz był dyrektorem krótko: funkcję objął 20 czerwca tego roku po tym, jak wygrał konkurs na to stanowisko. Podlegały mu także sądy rejonowe: w Kamiennej Górze, Lwówku Śląskim i Lubaniu. Nie wiadomo, kto go zastąpi. Ministerstwo ogłosiło już nabór na to stanowisko. Wymagania? Najważniejsze to wyższe wykształcenie i pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym.

Komentarze (35)

Zapewne wiadomo z jakiej partii trzeba być namaszczony aby załapać się choć na krótko.

Ryszard Sułtanowski chce zostać prezesem Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Niestety, Sułtanowski, to jeden z najsłabszych sędziów w Jeleniej Górze.

Ten człowiek wystąpił z Pisu po pół roku w tej psedudo partii ponad rok temu. Wiem tyle, że nazwano go zdrajcą (taki mamy klimat). Kwalifikacje dobre, ale widocznie nie aż tak. Nie zazdroszczę...

Chyba nie mam takich zdolności jakich oczekuje od mnie Minister Sprawiedliwości dlatego złożyłem rezygnację z funkcji dyrektora Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze - powiedział nam Tomasz Żukiewicz po niespełna 3 miesiącach kiedy to wygrał konkurs na to stanowisko. Jestem co prawda z wykształcenia teologiem ale na pewno nie inkwizytorem - dodaje. Rezygnacja została przyjęta przez Ministra Sprawiedliwości tego samego dnia. Formalnie funkcję dyrektora powinien pełnić do 22 września, jednak został zwolniony także z obowiązku świadczenia pracy.Nie wiadomo, kto go zastąpi. Ministerstwo ogłosiło już nabór na to stanowisko.

Nie chciał się podporządkować władzy, więc zrezygnował. Z koniem nie warto się kopać, a z idiotami się nie dyskutuje. Chyba że dostał jakieś ultimatum. Niemniej jednak - zdecydowanie sprawa polityczna, z której pan Żukiewicz wychodzi z twarzą.

Myślę że to oczekiwań Pana Żukiewicza mało kto jest w stanie spełnić. "Barwna" postać

Pan Żukiewicz to bardzo wymagający dyrektor, ale od siebie wymaga więcej, prawdziwy lider, naprawdę chciało się chodzić do pracy. Bardzo dobry człowiek. "Życzliwi" niech zamilkną, bo nie wiedzą jakie bzdury wypisują.

Wystarczy jedno zdanie - Nie jestem w stanie spełnić oczekiwań pana ministra. Proste, a zarazem bardzo wymowne, bo wyraźnie wskazuje na to, że Pan Żukiewicz nie popiera obecnej partii i poglądów ministra.

Lepiej zatem odejść zachowując twarz, niż kopać się z koniem. Dobry i szanowany prawnik zawsze znajdzie pracę.

Pan Żukiewicz to członek PiS! czytaj między wierszami, jak za komuny: nie chciał może zbierać haków na sędziów?

Żukiewicz nie jest czonkiem PISu.

Potrafię czytać między wierszami. To jedne zdanie, które powiedział Pan Żukowski jest tak wymowne, że można z niego doskonale wyczytać, że raz, ten Pan nie jest członkiem PiSu, a dwa PiSu, a więc Ministra Ziobry nie popiera skoro złożył rezygnację.

Członek w/w partii nie miałby powodów do składania rezygnacji, nie sądzisz?

[quote=Żeby to tylko]Wystarczy jedno zdanie - Nie jestem w stanie spełnić oczekiwań pana ministra. Proste, a zarazem bardzo wymowne, bo wyraźnie wskazuje na to, że Pan Żukiewicz nie popiera obecnej partii i poglądów ministra.

Lepiej zatem odejść zachowując twarz, niż kopać się z koniem. Dobry i szanowany prawnik zawsze znajdzie pracę.[/quote]

Ale on jest, jak mówi, teologiem.....

Walec "dobrej zmiany" został odpalony w sądownictwie i równo jedzie...TK,KRS,SN itd i TO JEST TYLKO właśnie ta reforma, w niczym nie poprawiająca opieszałości i bezstronności wyroków (nawet w zapisie ustawy o tym nigdzie nie ma wzmianki).

Czas wyczyścić tę stajnię!

Mam nadzieję, że nowy dyrektor zrobi porządek z wydziałem karnym. Za mało pracowników, ciągłe nadgodziny, protokolanci odwalają robotę za sędziów i piszą za nich dokumenty, dużo by opowiadać...

Ten łysy co kukłę żyda palił jest kandydatem na to stanowisko. Dobra zmiana. Albo umcyt też ma kwalifikacje na trybuna ludowego.

.. za moich czasow,gdy przyjechalem na Ziemie Odzyskane to
wpatrywalem sie w obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej,bo nie bylo tutaj sprawiedliwosci i wszedzie wisial stalin

A od kiedy to sędziowie mogą należeć do partii politycznych ?

Kiedy zrezygnują z państwowych apanaży.

Dyrektor sądu to nie prezes sądu. Prezes Sądu jest sędzią, a dyrektor nie.

Od zawsze mogli. Jednak w latach 1945- 1989 oraz od 2015 r, powinni należeć tylko do jednej....

Jest się nad czym rozwodzić. Złożył rezygnację i tyle na ten temat. A tutaj oczywiście na forum musi być ujadanie polityczne. I oczywiście mają najwięcej do powiedzenia wyznawcy platfusowi. Były już sędzia jest zwyczajnym pracownikiem jak każdy inny i może zostać zwolniony, może sam się zwolnić . Może zaczniemy tutaj dyskutować o każdym kto się zwalnia w fabryce czy sklepie? Platfusy uwielbiają wyolbrzymiać tematy.

Szkoda z tobą dyskutować - mówisz, że ujadanie polityczne? Sam ujadasz o platfusach. Nie masz również pojęcia, o czym piszesz - dyrektor NIE JEST sędzią, ale po co ci to wiedzieć, nie zmądrzejesz od tego - nie grozi ci to.

Stajnię Augiasza zwaną wymiarem niesprawiedliwości wyczyścić do cna!!!Szanowny ministrze Ziobro, masz absolutną rację.Jesteśmy z Tobą!

I razem z tobą będziemy s.pierdalać za granicę, jak kaczor odejdzie w hańbie niepamięci..

Młody ideowy Minister Patryk Jaki, również świetnie wykonuje swoją robotę! Brawo!!!

Laskę ciągnie aż mu ortalion szeleści...

Kto jest za ograniczeniem immunitetu i lustracją majątkową sędziów, łapka w górę.

Może ktoś wie, jakie lody teraz kręci "niewinna", złapana na gorącym uczynku Beata Sawicka z Platformy Oszustów?!

Google ci wyłączyli, jełopie z pisu?

Pan Tomasz chyba zapomniał był wspomnieć ministrowi, że przed objęciem funkcji dyrektora Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze ogłosił jego upadłość. Będąc dyrektorem Sądu Okręgowego byłby zwierzchnikiem Sądu Rejonowego, który prowadziłby jego postępowanie upadłościowe. Ot, taki drobiazg. Człowiek, który sądzie miałby zarządzać wielomilionowym budżetem sądu nie potrafił zarządzać własnym.

Powtórzę za Wojtkiem Cejrowskim - wszyscy, którzy służyli tamtemu staremu systemowi - won! Oczywiście, pismaków nie wyłączając!!!

Powtórzę za Wojtkiem spod sklepu - stul pysk, frajerzyno!!!

/prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1074825,ziobro-wybor-dyrektorow-sadow.html

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.