Gorąco w jeleniogórskich szkołach

Gorąco w jeleniogórskich szkołach

– Nie niszczcie czegoś, co dobrze funkcjonuje – mówili do władz miasta rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze. Zdecydowanie sprzeciwiają się pomysłowi połączenia ich placówki z Gimnazjum nr 4.

– Popatrzcie na nasze dzieci nie tylko przez pryzmat oszczędności, popatrzcie jak na kapitał tego miasta – mówiła Dorota Klin, mama czwórki dzieci. Z tego trójka uczy się w „Jedenastce”. Apelowała, by nie przenosić uczniów starszych klas do budynku Gimnazjum nr 4. Podkreśliła, że istotą reformy jest m.in. to, żeby dzieci nie musiały się przemieszczać z jednego budynku do drugiego. – Tu mamy basen, tu mamy sale sportowe – mówili inni rodzice, którzy tłumnie przyszli na spotkanie z władzami miasta. Szkolny amfiteatr wypełnił się po brzegi, było około 300 osób.

Miasto przygotowało cztery warianty rozwiązań dla zabobrzańskich szkół, rodzice jednak mają wrażenie, że tzw. wariant 4, mówiący o połączeniu SP nr 11 i Gimn. nr 4 (starsze klasy znalazłyby się w budynku gimnazjum), jest traktowany priorytetowo. Z przeprowadzonej analizy SWOT (mocne i słabe strony, szanse, zagrożenia) wynika, że ma on największe uzasadnienie ekonomiczne dla tych zmian. Pozostałe warianty to połączenie SP nr 8 z Gimn. nr 4, całkowicie wygaszenie gimnazjum i przeznaczenie budynku na cele nieoświatowe, bądź utworzenie na jego bazie odrębnej szkoły podstawowej.
Obecny na spotkaniu zastępca prezydenta Piotr Paczóski podkreślał, wśród tych wariantów że nie ma najważniejszego. – Jesteśmy tu po to, by wysłuchać państwa argumentów – mówił dodając, że rada miasta, która ma podjąć decyzję w sprawie sieci szkół, spotka się też z rodzicami innych szkół, dyrektorami, związkami zawodowymi, weźmie pod uwagę decyzje rad pedagogicznych itd.
W podobnym tonie wypowiadali się radni z komisji oświaty, którzy przyszli na to spotkanie, oraz naczelnik wydziału edukacji Paweł Domagała.
– Proszę nie traktować naszego stanowiska tylko jako głosu w dyskusji. My będziemy walczyć o nasze dzieci – mówiła Dorota Klin. Na sali rozległy się głośne brawa.
Przewodniczący rady rodziców „Jedenastki” zaproponował, by rozważono wariant utworzenia trzeciej szkoły podstawowej na Zabobrzu. – Aby zachęcić rodziców do posłania do niej dzieci, można dać tam dwa języki obce. I nie musi się nazywać SP nr 4, można dać jej inny numer – mówił odpowiadając na obawy, że może być kłopot z naborem.
Gorąca sytuacja jest też w śródmieściu, gdzie są dwie szkoły podstawowej: SP nr 2 i SP nr 7, oraz Gimnazjum nr 1. Tam także miasto przygotowało kilka wariantów.
– Reforma oświaty zakłada likwidację gimnazjów a nie szkół podstawowych, a właśnie naszą szkołę chcą zlikwidować – alarmują nas rodzice SP nr 7.
Szerzej na temat reformy oświaty w Jeleniej Górze oraz za i przeciw proponowanych rozwiązań napiszemy z najbliższych „Nowinach Jeleniogórskich” – z 24 stycznia. 

IMG_0130.JPG
IMG_0132.JPG
IMG_0135.JPG
IMG_0136.JPG
IMG_0137.JPG
IMG_0139.JPG
IMG_0144.JPG
IMG_0156.JPG
IMG_0166.JPG

Komentarze (72)

Bardzo dobra zmiana, bardzo dobra.
Gdzie nie spojrzę samo dobro się wylewa.

Jeśli od naczelnika i prezydenta - przedstawicieli Czerwonej Kotliny - wymagacie rozsądnych, sprawiedliwych, korzystnych czy choćby jak najmniej dolegliwych rozwiązań to sorry ..... chyba zapomnieliście o dotychczasowych dokonaniach tej ekipy. Przedstawiciele prezydenta nie potrafią, nie umieją, a nawet nie umią rozwiązać w satysfakcjonujący sposób żadnego niemal problemu. Rozsądek podpowiada, że o ile liczba uczniów i nauczycieli się z dnia na dzień nie zmieni, spadnie za to liczba dyrektorów, zastępców, sekretarek i księgowych, to reforma powinna miastu przynieść wymierne oszczędności..... ale że rozsądek nie jest moim zdaniem najmocniejszą stroną obecnej ekipy to mamy to co mamy .... 17 wariantów i awanturę

Pan to tak o tej ekipie rządzącej Polską też tak napisze, czy też połozy uszy po sobie?

Panie Kaflik, jeśli twierdzi Pan, że likwidując miejsca pracy tworzy się miejsca pracy, to znaczy, że rozum zostawił Pan na swojej posesji. Przy likwidacji gimnazjów MUSI spaść liczba nauczycieli i wina za to spada na PiS, a nie na władze miasta.

A gdzieś to Drogi Anonimie w moim tekstach wyczytał że tworzy się jakieś miejsca pracy? Napisałem wprost, że kilku dyrektorów, wicków, sekretarek i księgowych straci posady w oświacie, co powinno dać miastu wymierne korzyści. (Księgowe i sekretarki znajdą nową pracę w 15 minut)

Panie Marcinie jest Pan naszą nadzieją,modlimy się za Pana w Naszym parafialnym kółku różańcowym.Mam nadzieje że wystartuje Pan w przyszłych wyborach samorządowych,cała nasza Rodzina Radia Maryja Pana poprze.Niech Bóg Pana prowadzi!

Jak wejdzie dwukadencyjność, to choćby chciał, nie będzie mógł. Mam nadzieję, że tak się właśnie stanie.

i Kaczyńskiego ze jego świtą też powinno to objąć w Sejmie - może w końcu zapanowałaby jakaś normalność w kraju !!!!!!!!!!!

Hehe pocałunek śmierci.

Panie Kaflik, a Pan jako światły umysł ma pomysł jak problem rozwiązać? Bo obecnie rodzice uczniów szkół podstawowych najwyraźniej nie chcą, żeby ich dzieci przenosiły się np. na 3 ostatnie lata do innego budynku, a niektóre szkoły bez systemu zmianowego 8 klas nie zmieszczą. Gimnazja nic nie mają do gadania, bo dzieci które tam są muszą je po prostu skończyć. I co?

Zacząłbym od przeprowadzenia ankiety wśród rodziców przedszkolaków ...

Chcieliście dobrej zmiany to ją macie . Polska nauka nigdy nie podniosła się po 1968 r kiedy kwiat polskiej nauki .
Dziś trzeba produkować wyrobników -montażystów,strach zaczyna zbierać swoje żniwo.
Mieliśmy tow. Siwaków ,mamy misiewiczów.

Niszczenie polskiej edukacji przez liberałów po 2001 r. było logicznym ciągiem dalszego niszczenia podstaw polskiego państwa, czyli przede wszystkim niszczenia przemysłu lub wyprzedawania go za darmo .
Wprowadzenie gimnazjum nie tylko zakłócało płynność nauki szkolnej, ale było też okazją do katastrofalnego obniżenia poziomu wymagań wobec uczniów.
Pamiętamy także liczne protesty środowiska akademickiego przeciwko beznadziejnej Nowej Maturze i osławionemu kluczowi egzaminacyjnemu, wymuszającego schematyzm myślenia i zabijającego twórcze myślenie oraz inwencję, czyli to co jest tak bardzo cenne i pożądane u każdego człowieka.

Kto widział w Polsce liberała? No, bo chyba nie Tuska ma Pan na myśli?

A co dobrego robi teraz kaczyński ze swoją świtą ????? Idzie jak buldożer i niszczy wszystko co spotka na swojej drodze-WSZYSTKO !!! I tylko kase rozdaje na prawo i lewo: 500+, wsześniejsze emerytury, teraz jeszcze chcą podnieść zasiłki !!!! CO TO JEST ja się pytam ??? Zlikwidować wszystki MOP-sy i zasiłki wszelkiego pokroju, niech się wezmą wszyscy za uczciwą pracę a nie żyją ciągle na krzywy ryj - zasiłek dostanie, 500+ dostanie, do lekarza na NFZ pójdzie itd. i tak całe życie przebimba i emeryture też na krzywy ryj dostanie !!! CIEMNY LUD to kupi - ja NIE !!!

Znam osoby, które uczciwie przepracowały grubo powyżej 30 lat i co? Renta ciut powyżej 1000 zł :/ Tak się szanuje ludzi pracy?

Mentorska dialektyka Pana v-ce, rodem z egzekutywy.

Dobra zmiana,większość nauczycieli gimnazjów do pośredniaka,ciekawe ilu z nich głosowało na PiS,podobnie z rolnikami-wiek emerytalny w górę,blokada obrotu prywatną ziemią[z wyjątkiem kościołów]prawdopodobnie zmniejszenie albo brak op lat,będzie się działo.

Sorry zmniejszenia albo brak dopłat.

i bardzo dobrze drodzy rodzice , żeby 7 likwidować. najniższe noty w JG od lat

I z czego się tak cieszysz? Jesteś autorem pomysłu likwidacji SP7 i go na siłę próbujesz uargumentować? Szkoła noty ma jakie ma, ale też z drugiej strony cały czas traktowana jest wg mnie przez UM jak zło konieczne. Miasto robi tylko tyle ile musi i nic więcej. Resztę muszą organizować rodzice we własnym zakresie lub dyrekcja, o ile ma taką możliwość. Pomysł likwidacji SP7 jest raptem od kilku dni, i niby to tylko pomysł, a z tego co wiem kolejny program został SP7 obcięty. Właśnie z powodu planowanej likwidacji. To teraz pomyśl, jak szkoła i uczniowie będą traktowani przez kolejne 2 lata, gdyby pomysł likwidacji SP7 przeszedł. I jak to wytłumaczysz dzieciom?? Co, geniuszu??

"Jesteśmy tu po to, by wysłuchać państwa argumentów – mówił dodając, że rada miasta, która ma podjąć decyzję w sprawie sieci szkół, spotka się też z rodzicami innych szkół, dyrektorami, związkami zawodowymi, weźmie pod uwagę decyzje rad pedagogicznych itd." Panie Paczóski albo jest Pan urzędnikiem wykonującym wykorzystanie rządowych subwencji oświatowych albo jest Pan związkowcem i politykiem antyrządowym i rzecznikiem matki 4 dzieci? Nie się Pan zdecyduje kim Pan chce być!
Po drugie dlaczego wice_prezydent deklaruje ze Rada Miasta ma się spotykać ..... Przekroczył Pan swoje kompetencje....

Cofamy się...

To prawda,że pozostawienie trzech szkół podstawowych na Zabobrzu nie ograniczy dotychczasowych kosztów (ale też znacząco ich nie zwiększy nie ma co kłamać). Problem prawdziwy to taki, że do SP4 nikt nie zechce się zapisać (tak Pani Dyrektor Ginazjum zapracowała na renomę szkoły :).
Jednocześnie rodzice SP11 nigdy nie zgodzą się, żeby ich dzieci szarpać w środku nauki pomiędzy klasami VI a VIII po innych budynkach.
Rozwiązaniem które zaakceptuje i miasto i rodzice to połączenie obu szkół i przeniesienie do budynku Gim 4 klas I-III. Naturalne przejście, z tymi samymi paniami, do kameralnego budynku i wszyscy szczęśliwi. No może oprócz części nauczycieli 1-3. Ale to oni są dla dzieci i rodziców a nie odwrotnie.

GŁUPOTA - najlepiej zrobić 3 szkoły podstawowe: SP8, SP4, SP11 - to najlepsze rozwiązanie !!!!

GŁUPOTA - najlepiej zrobić 3 szkoły podstawowe: SP8, SP4, SP11 - to najlepsze rozwiązanie !!!!

Jest zima wiec nie ma co sie dziwic ze kaloryfery grzeją.Wystarczy przykręcic termostat przy grzejniku o ile on jest.Efekt powinien być odczuwalny i z pewnoscia bedzie odrobine chłodniej w jeleniogórskich szkołach.

No to mamy "dobrą zmianę" !!! Ideologia ponad wszystko, kosztem wszystkiego i wszystkich, nawet dzieci !!!! Może zaprosić na następne spotkanie zaprosić panią minister bo przecież przekonywała, że dzieci tej "dobrej zmiany" w ogóle nie odczują - nic się dla nich nie zmieni !!!!

Panie Kaflik mówi się i pisze- umieją nie umią.....

Przeczytaj jeszcze kilka razy wypowiedź Pana Kaflika. a nuż zrozumiesz... albo nie, nie czytaj.

I Bardzo dobrze gimnazja produkowały nieuków którzy potrafili rozwiązywać problemy przy pomocy testów testów i jeszcze raz testów. Wykładowcy wyższych uczelni alarmowali, że tak niewyedukowanej młodzieży nigdy w historii nie było. A najciekawsze jest to, że największymi krytykami są ci co kończyli 8 klas podstawówki.

do p;oji łżesz jak PieS,dzięki gimnazjom jesteśmy w czołówce krajów

Sami nauczuciele i dyrekcja pogrzewaja temperaturę.Nasze władze równiez maja okazje aby spaprać całą ideę reformy wiedząc ze odium spadnie na wstretny PiS.Najlepiej połączyc wszystkie szkoły na zabobrzu.Uczniowie 6 klas z 8 i 11 zaczynaja nowy rok szkolny w byłym gimnazjum nr 4.Podobnie w śródmiesciu uczniowie z 2 i 7 zaczynaja w byłym gimnazjum nr 1 .Przez 3 lata bedzie okres przejsciowy az do ukończenia nauki przez ostatnich gimnazjalistów.Sprawa budynków jest drugorzędną istotna jest jakośc kształcenia i przygotowania pedagogicznego a z tym niestety jest słabo

SPRZECIW !!!! Dzieci miały w żaden sposób nie odczuć tej zmiany !!! Miały zostać w swoich klasach ze swoimi nauczycielami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Brawo Pan Kocioła. Brawo Rodzice. Teraz czekamy na głosowanie w Radzie Miasta i sprawdzamy kto będzie za wyrzucaniem dzieci po VI klasie z budynku 11. Wybory za 1,5 roku

patrzac na argumenty pana Kocioły to nic mądrego nie wymyślił. W wiekszości bełkot

patrzac na argumenty pana Kocioły to nic mądrego nie wymyślił. W wiekszości bełkot

Nikt nie wspomina o jednej podstawowej sprawie. Obecnie dzieci jest mniej, niż kilkanaście lat temu, a każdy chciałby utrzymywać machinę edukacyjną jak dla wyżu lat 80-tych. Teraz nie potrzeba tylu miejsc w podstawówkach, co kiedyś. Po prostu. Będzie kolejny wyż, to zatrudnią więcej nauczycieli i tyle.

O podstawowej sprawie to Ty nie wspominasz, niestety. Skoro miejsc w podstawówkach wg Ciebie jest za dużo i można część zamknąć, to skąd w takim razie problem dwuzmianowości?? Dzieci same sobie tak grafik ustaliły?
Potrzeba więcej szkół,a nie mniej. Raz, że jest większa rywalizacja między nimi, a dwa, choć może to dla Ciebie absurd kompletny, większy komfort nauki dla dzieci. A to powinno być najważniejszej w tym wszystkich.

To że obecnie jest mniej dzieci to stwarza możliwość poprawienia jakości kształcenia. Pierwsze co przychodzi na myśl to zmniejszenie liczebności klas do 15 uczniów we wszystkich szkołach od podstawowej do średniej. No i oczywiście korekta obecnej podstawy programowej. I tym prostym sposobem można poprawić jakość edukacji bez robienia demolki !!!

Reforma miała wygaszać gimnazja. Co winne sa dzieci chodzące do szkoły podstawowej? SP7 musi zostać - znam Rodziców, którzy przenosili swoje dzieci z SP2 do SP7 - to coś znaczy. Niech nasi włodarze przy podejmowaniu decyzji pamiętają, że niedługo wybory...

Moja córka była pierwszym rocznikiem który kończył szóstą klasę i rozpoczynał gimnazjum.Wtedy walczyliśmy żeby nie powstawały gimnazja,protestowalismy,pisalismy petycje,godziny zebrań z rodzicami i efekt jaki był wiadomo.Dlatego myślę że to Wam rodzice tez się nie uda.Nadal myślę że gimnazja nie muszą koniecznie funkcjonować,ale cała reforma powinna być przemyślana,przygotowana porządnie,a nie na "wariackich papierach".Życzę powodzenia w działaniach.

Problem prawdziwy to taki, że do SP4 nikt nie zechce się zapisać, tak Pani Dyrektor Gimnazjum zapracowała na renomę szkoły, kadra też niestety najsłabsza w okolicy.

Witam Ja mam jedno pytanie? Dlaczego osoby nie mieszkające w Jeleniej Górze będące na spotkaniu zadają pytania Prezydentowi oraz radnym Jeleniej Góry i w dają się z nimi w jakieś dyskusje??? To są ludzie reprezentujący mieszkańców Jeleniej Góry. Są utrzymywani z naszych podatków!!! Idzcie sobie do swoich wójtów i burmistrzów i z nimi sobie dyskutujcie. Mojego przyzwolenia na takie zachowanie nie ma. Jeżeli już korzystacie z naszych dobrodziejstw to szanujcie to.

Otóż to. Połowa uczniów SP11 to Jeżów albo Dziwiszów i potem darcie jap, jakby im się należało. Podatki płacicie w JG, czy u siebie w gminie? Jedyne co robicie w JG, to podrzucacie śmieci do zbiorczych gniazd na Zabobrzu.

A o subwencji, która idzie za każdym uczniem, to słyszeliście może? Bo chyba nie bardzo jak tak czytam. Też jestem z JG, ale nie przeszkadza mi, że do szkoły mojego dziecka dojeżdża ktoś z poza Jeleniej. Szczególnie że szkoła, o ile nie jest przeludniona jak SP11, na tym tylko zyskuje.

Tylko na ile ta subwencja wystarcza. O ile mnie pamięć nie myli subwencja to ok. 60 proc. kosztów

Witam Ja mam jedno pytanie? Dlaczego osoby nie mieszkające w Jeleniej Górze będące na spotkaniu zadają pytania Prezydentowi oraz radnym Jeleniej Góry i w dają się z nimi w jakieś dyskusje??? To są ludzie reprezentujący mieszkańców Jeleniej Góry. Są utrzymywani z naszych podatków!!! Idzcie sobie do swoich wójtów i burmistrzów i z nimi sobie dyskutujcie. Mojego przyzwolenia na takie zachowanie nie ma. Jeżeli już korzystacie z naszych dobrodziejstw to szanujcie to.

Ty to raczej podstawówki nie ukończyłeś w terminie, co?

Wiesz co kolego. Byłem na spotkaniu i jak usłyszałem od Pani Z Jeżowa " u nas w Jeżowie to jest bardzo mały parking przed szkołą i jak tam mamy dzieci dowozić" to nie za bardzo wiedziałem czy śmiać się czy płakać?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.