Łukasz Cimosz medalistą Elity Grand Prix Polski

Łukasz Cimosz medalistą Elity Grand Prix Polski

Szóstka jeleniogórskich badmintonistów z czterema medalami wróciła z Przemyśla z zawodów o Grand Prix Polski Juniorów i Elity. Czołowy zawodnik cieplickiego Chojnika Łukasz Cimosz dwukrotnie stanął na „srebrnym” podium. W kategorii Elita był drugi w grze pojedynczej mężczyzn i drugi w grze mieszanej w parze z Karoliną Szubert.

- W kolejnym turnieju Łukasz potwierdził swoją wysoką dyspozycję. Na początku miesiąca wywalczył złoty medal w mistrzostwach Polski juniorów, teraz zaliczył świetny występ w Elicie, gdzie musiał rywalizować ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Łukasz dopiero w finale przegrał z Jackiem Kołumbajewem (AZS UM Łódź) – skomentował trener Adam Słomka.

Nie zawiedli juniorzy z KS Chojnik. Ze srebrnego medalu po grze pojedyńczej cieszył się Piotr Heinke. Brązowe krążki odebrali Marcin Jankowiak i Wiktoria Szymkowiak. W ocenie szkoleniowca jeleniogórskich badmintonistów Piotr jest coraz bliżej ścisłej czołówki krajowej. Dopiero trzeci set rozstrzygnął o jego porażce z Szymonem Maciągiem (UKS Start Widełka). Trener A. Słomka pochwalił też Marcina i Wiktorię za ich pierwszy sukces w tak prestiżowej imprezie jak Grand Prix Polski.

GP-1-.jpg
GP-2-.jpg
GP-3-.jpg

Komentarze (1)

Gratulacje!!!
Trzeba dodać,że wszyscy są uczniami ZSO i MS w Szklarskiej Porębie.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.