Nasi wśród stypendystów

Nasi wśród stypendystów

Najwybitniejsi uczniowie z Dolnego Śląska otrzymali w piątek (1 grudnia) w Szczawnie Zdroju stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród nich była także kilkunastoosobowa grupa uczniów z jeleniogórskich szkół.

Uroczystość odbyła się w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju a stypendia wręczała Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

Podkreślała, że Dolny Śląsk to jej ulubiony region. – Napawa mnie dumą, że właśnie tu mamy aż tylu zdolnych i utalentowanych ludzi, którzy determinacją i ciężką pracą potrafią osiągać zamierzone cele – mówiła minister Zalewska do zgromadzonych. – Pamiętajcie, że to wy jesteście przyszłością nie tylko Rzeczpospolitej Polskiej, ale i całej Europy, której obecnie przyświeca rewolucja, gdzie ludzkość i technologia idą ramię w ramię.
Dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk dość przewrotnie życzył stypendystom przeszkód i trudności. – One was zahartują i pozwolą zdobywać szczyty, które są dla was przeznaczone – tłumaczył. – Idźcie przez życie zawsze śmiało i odważnie!
Jeleniogórskiej delegacji przewodniczył Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jeleniej Góry. Wśród uczniów, którzy odebrali dyplomy Prezesa Rady Ministrów znaleźli się: Aneta Czarnecka z klasy 3D w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze, Gabriela Jaryczewska z klasy 3C2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1, Marcelina Śladowska z klasy 3 biol-chem w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2, Daniel Wójtowicz z klasy 3E w III Liceum Ogólnokształcącym a także Paulina Makowiec z klasy 3 Technikum analityki (oboje z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych), Dawid Frączewski z klasy 2 Technikum Weterynaryjnego w Zespole Szkół Przyrodniczo Usługowych i Bursy Szkolnej, Krystian Adamczak z 4 klasy Technikum Technologii Drewna wraz z Martą Bordych z 3 klasy Liceum Plastycznego (oboje z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych), Klaudia Mazurkiewicz z klasy 3D w Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ekonomiczno Turystycznych, Maciej Owoc z klasy 3 Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Elektronicznych oraz Angelika Poznar z klasy 4BH Technikum Usług Fryzjerskich w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2.
Laureatom składamy najszczersze gratulacje!

 

Zdjęcia: Paweł Dernoga

20171201_123038.jpg
DSC_0169.jpg
DSC_0171.jpg
DSC_0173.jpg
DSC_0174.jpg
DSC_0176.jpg
DSC_0179.jpg
DSC_0185.jpg
DSC_0187.jpg
DSC_0189.jpg
DSC_0192.jpg
DSC_0198.jpg
DSC_0205.jpg
DSC_0213.jpg
DSC_0225.jpg
DSC_0251.jpg

Komentarze (2)

,, ja,rowniez skladam najszczersze Gratulacje,emeryt Katolik + z Ziem Odzyskanych

Gratulacje! Duma i nadzieja w takiej młodzieży!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.