Publikacje turystyczne o regionie nagrodzone!

fot. arch. pryw.

Przewodnik emocjonalnie i subiektywnie napisany przez Jarosława Szczyżowskiego: „Miedzianka. Przewodnik po mieście, którego nie ma”, wydany w 2017 roku przez jeleniogórskie Wydawnictwo-Poligrafia Ad Rem Reginy Chrześcijańskiej, został wyróżniony w 26 Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej w Poznaniu. Otrzymał on Dyplom Komisji Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK.

W tegorocznej edycji wzięło udział 78 uczestników. Na konkurs napłynęło 131 tytułów. W konkursie oceniano zgłoszone publikacje w sześciu kategoriach: albumy krajoznawcze, przewodniki, monografie oraz inne opracowania krajoznawcze, mapy i atlasy, wydawnictwa dla dzieci oraz informatory krajoznawcze.

Nagrody i wyróżnienia przyznawano dla wydawców publikacji. Organizatorami konkursu są Mędzynarodowe Targi Poznańskie oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego i PTTK.
W tym samym konkursie w kategorii „monografie oraz inne opracowania krajoznawcze” jedną z równorzędnych drugich nagród otrzymało wrocławskie Wydawnictwo Kartograficzne Eko-Graf za cykl trzech publikacji Romualda M. Łuczyńskiego przedstawiających szlacheckie i arystokratyczne rezydencje w Sudetach polskich i czeskich.
Jarosław Szczyżowski, autor wyróżnionej publikacji o Miedziance zdradził, że w maju zostanie wydany – oczywiście w tym samym wydawnictwie Ad Rem, kolejny jego przewodnik. Tym razem rzecz będzie o uranie kowarskim i Kopalni Podgórze.
 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.