Warto czytać: Przewodnik po mieście, którego nie ma

Warto czytać: Przewodnik po mieście, którego nie ma

Niewielka książeczka Jarosława Szczyżowskiego „Miedzianka. Przewodnik po mieście, którego nie ma”, zilustrowana rysunkami Łukasza Michewicza znakomicie opracowana edytorsko przez jeleniogórskie Wydawnictwo AD REM, to bibliofilskie cacuszko nie tylko dla miłośników pasjonujących dziejów i krajobrazu kulturowego naszego regionu. Poznaj miejsce, w którym czas płynie w drugą stronę... 

Miedzianka to takie miejsce, gdzie... czas płynie w drugą stronę. Od tego co jest, do tego, co było, przez co jej dziejowy koniec okazuje się... jej początkiem.

Tutejsza czasoprzestrzeń zakrzywia się, wywołując przejmujący dreszcz, który im dłużej tutaj jesteśmy, tym bardziej się od nas domaga. Ale czego? Spośród resztek murów słyszymy cichutkie:
Memento...
Taka właśnie jest emocjonalna opowieść o Miedziance, oddająca osobistą historię doświadczania tego miejsca, odkrywania jego genius loci. Opowieść nietuzinkowa, intrygująca, inna. Dokładnie taka, by stać się przewodnikiem emocjonalnym, z których pierwszy oddajemy właśnie Czytelnikowi do rąk.

Przejmującej lektury!
Sandra Nejranowska

 

Komentarze (2)

Gdzie mozna kupic książkę?

Wszystko jest w tekście - AD REM :)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.