Strzelania na obwodnicy

Fot. GDDKiA

Materiałów wybuchowych musi używać wykonawca obwodnicy Bolkowa. Twardość oraz układ napotkanych skał nie pozwoliły wykona robót przy użyciu koparek z głowicami wyposażonymi w młoty hydrauliczne. W związku z powyższym podjęto decyzję o użyciu specjalistycznych materiałów wybuchowych.

Na budowie obwodnicy Bolkowa, pomimo trwania okresu zimowego, wykonawca prowadzi prace.
- Podczas wykonywania robót przy wykopach na drodze obsługującej w niższych warstwach wykopu natrafiono na grunty skaliste zwarte (zieleńce oraz łupki zieleńcowe), które trzeba rozluźnić materiałami wybuchowymi. Prace obejmują wiercenie otworów w gruncie skalistym, załadowanie w otwory materiałów strzałowych (nabojowanych), wykonanie tzw. przybitki czyli wypełnianie otworów kruszywem, założeniu systemu rurek do inicjacji nieelektrycznej ładunków. Następnie ładunki zostaną zdetonowane. Urobiony i rozdrobniony w ten sposób materiał skalny, zostanie usunięty za pomocą sprzętu mechanicznego. Koparka wyposażona w młot hydrauliczny będzie na bieżąco korygowała pochylenie skarpy oraz rzędnych dna wykopu w gruncie skalistym. Po zakończeniu ww. cyklu prac, zostanie wykonany pomiar geodezyjny i ewentualnie ponownie przeprowadzone wiercenie i montaż ładunków oraz strzelanie skały. Pracę będą prowadzone do momentu osiągnięcia rzędnej gwarantującej dokończenie prac z użyciem koparki z młotem hydraulicznym. Szacowany zakres prac obejmuje około 6.000 m sześć. gruntu skalnego – informuje wrocławski oddział GDDKIA.

Komentarze (6)

i tak wam polaczki to wszystko sie rozpie.....doli bo nic nie potraficie uczciwie zbudowac

To nie jest twoja sprawa sprzedajny frędzlu

Przeczytałem.Opuszczam nj24. Wyjeżdżam w teren zobaczyć około 6.000 m sześć. gruntu skalnego.

Fasolek spokojna twoja rozczochrana będzie służyć latami ty zdechniedz a my będziemy ta drogą dalej śmigać

Pewnie siedzisz teraz na angielskim zasiłku to mądry jesteś,i tak tu pewnie wrócisz i będziesz jeździł tą drogą i woził swoje czarne dzieci co ci Anglia zostawi.Polaczku

Czy ten wiadukt, podpory jego nie są za cienkie? Wyglądają jak patyczki podtrzymujące nad sobą kawał betonu, które ledwo co to trzymają, takie jest wrażenie gdy od dołu wiadukt widzimy..

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.