Symboliczny mandat za zrzut ścieków do Bobru

Symboliczny mandat za zrzut ścieków do Bobru

100 złotych - takiej wielkości mandat nałożyła Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu na spółkę Wodnik. To pokłosie zdarzenia z wypuszczeniem ścieków do Bobru.

To finał zdarzenia sprzed kilku tygodni. Internautka wybrała się na spacer i zauważyła, że rzeka jest zanieczyszczona. Zrobiła zdjęcia i nagrała film a o wszystkim powiadomiła inspekcję ochrony środowiska. Ta podjęła interwencję.

– Przeprowadziliśmy kontrolę w przedsiębiorstwie Wodnik. Kontrola wykazała nieprawidłowości, dlatego w związku z powyższym osoby winne ukaraliśmy mandatem karnym – powiedziała nam Katarzyna Buczyńska, kierownik działu inspekcji WIOŚ. Jakie to nieprawidłowości? – W zakresie eksploatacji instalacji do oczyszczania ścieków – dodała. Nie chciała komentować, dlaczego kara jest tak niska. WIOŚ zgodnie z prawem może nałożyć mandat w wysokości do 500 złotych.
– To pierwsza taka sytuacja od 12 lat – mówi Zbigniew Rzońca, rzecznik Wodnika. – Jeden wyciek ścieku oczyszczonego spowodowany był ulewą, która miała miejsce w Jeleniej Górze, a drugi drobną pomyłką w ustawieniach zasuw. Chciałbym podkreślić, że oczyszczalnia jest cały czas unowocześniana, a nasi pracownicy posiadają bardzo dobre kwalifikacje.
 

Komentarze (24)

czerwona dolina z palantami w urzedzie!!!

a co z "symboliczną" pożyczką dla spółki "budującej" mieszkania? Odzyskaliśmy już te miliony?

To jest dowód na patologię panującą w w Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska i sygnał do koniecznej wymiany tych ludzi.

jełopek jesteś, podobnie jak poprzedni komentator; oczyszczalnia to skomplikowana instalacja i takie rzeczy się zdarzają, nikt specjalnie nie spuszcza ścieków do rzeki; chciałbyś pewnie sierotko by na Wodnika nałożono karę w wysokości 10 milionów - którą ostatecznie spłacaliby mieszkańcy w rachunkach za wodę?

Już płacimy za to, że w Wodniku jest prezes i jego świta, a powinna być to instytucja pożytku publicznego, gdzie bilans się zeruje. Gdzie są pieniądze pożyczone TBSom? Jakim prawem Wodnik pożycza pieniądze? Czy TBSy nie mogą wziąć kredytu?

Skoro tak dobrze znasz się na oczyszczalni w jg, to na pewno wiesz, że to jest totalny bubel wielokrotnie ratowany. Zapewne też dobrze wiesz, kto za to odpowiada, ile zyskał przy budowie tej oczyszczalni, ktoś mocno usadowiony skoro prokuratura przez tyle lat nie zainteresowała się tym... gównem.

po komunie wodnik dostał w spadku oczyszczalnię przeciążoną hudraulicznie bez działającego stopnia oczyszczania biologicznego, z przestarzałą siecią - i dopiero po kilkunastu latach inwestycji w oczyszczalnię i sieć za ponad 100 mln zł (nie mówiąc o stacji uzdatniania wody w cieplicach) jest to wreszcie obiekt, który nie zatruwa Bobru. A ty niedorośnięty wuju sądząc po twoim pożal się boże poście goowno wiesz i na stukaniu brudnym paluchem w klawiaturę kończą się twoje umiejętności. Jak przystało na pisowskiego trolla jedyne na co cię stać, to hejtowanie i żenujące sugerowanie, by nasłać ziobrowską prokuraturę i usłużną milicję o 6 rano na pracowników wodnika. A piepszenie 'kto ile na tym zyskał' najlepiej oddaje stan umysłowy twój i otoczenia, w którym się obracasz - twojej rodzinki i kolesi - cokolwiek robisz, trzeba zachachmęcić, ukraść, zajumać - prawda, ty umysłowy biedaku?

Tylko uczciwi urzędnicy z PiS mogą ukrócić takie zagrania! Na szczęście tylko w tej partii są ludzie, którzy znają się na swojej robocie i nie biorą za to żadnego wynagrodzenia!

Uczciwy i pis to słowa kompletnie przeciwstawne

Uczciwi urzędnicy z PiS? Buuuuuu

CHA,CHA,CHAAA...

Tylko uczciwi urzędnicy z PO mogą ukrócić takie zagrania! Na szczęście tylko w tej partii są ludzie, którzy znają się na swojej robocie i nie biorą za to żadnego wynagrodzenia! Hahahahahahahahahahahahaha, jakie jaja!!.....

Niestety . Wycieki z oczyszczalni scieków to w naszej okolicy chyba norma. W Mysłakowicach od wielu dni rzeką Łomnica plyną nieoczyszczone scieki. Biologiczne życie rzeki przestało istnieć, fetor,fekalia płynące, wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Nie przypadek i awaria techniczne - planowe spuszczanie ścieków których nie jest w stanie przerobić oczyszczalnia. Podobno Karpacz zrzuca ich za dużo jak na możliwości systemu. Od kilku lat rzadziej zimą, permanentnie latem. I ZERO reakcji. Jak to należy rozumieć. Czy ochrona środowiska u nas działa inaczej?, Czy może w tej okolicy nie trzeba się środowiskiem przejmować. To może ścieki zamiast do kanalizacji wpuszczajmy od razu do rzeki - taniej bedzie. A może Karpacz wybuduje własną oczyszczalnię i ogarnie swoje problemy u siebie, a nie jak teraz podsyłając je sasiadom.

Pamiętajcie o wyborach by na nich nie głosować. Tylko problem polega na tym że do wyborów startują sami OSZUŚCI!!! Więc mamy wybór żaden lub ewentualnie protesty jeśli chcemy raz na zawsze pozbyć się emerytalnych komunistów.

Przy takiej karze, prezes Wodnika wraz z rzecznikiem powinien przynajmniej raz wykąpać się w tej rzecze na oczach mediów. Przecież to bezpieczne.

Myślałem, że już nic mnie nie zdziwi, a tu takie zaskoczenie! Czy jak przyjdzie mi zapłacić mandat, to będę mógł się powołać na przypadek Wodnika?

bardzo dobre kwalifikacje" A gdzie oni je zdobyli ? Przecież Wodnik przyjmuje pracowników tylko po znajomości i z partii PO.

Właśnie! Powinni rozglądnąć się i przyjmować fachowców z obecnej partii. Jak już wspomniałem, ci prawdziwi fachowcy nie biorą pieniędzy za swoją pracę, bo chęć udoskonalenia i wzbogacenia Naszej Ojczyzny jest u nich na pierwszym miejscu!

A co z Kamienną Od Szklarskiej Średniej do Piechowic ? Jadąc autem jest taki smród że nie można oddychać ! Górska rzeka cuchnącą ściekami i nikt z tym nic nie robi.Dobudjcie jeszcze z 50 hoteli i apartamentowców i gówno tylko będzie płynąć tą rzeką. PZW też by się zainteresowało, bo to chyba ich pstrągi pływają w tych fekaliach.

"Jadąc autem, jest taki smród..." - smród dostał prawo jazdy?

jaja jak hoy. srayą nam na głowę a my dalej biedaczki nic z tym nie robimy. Tylko w lusterku patrzysz czy BMW albo Insygnia nie jedzie i sprawdzasz czy masz zapiete pasy i swiatła włączone bo mandat około 300zł. a tu 100... dramat...ludzie co sie dzieje

Mało że Kamienna już nie na ryb, a jeszcze parę lat temu pływał tam pstrągi, to na dodatek budują nam największy chemiczny zakład w Polsce w samym centrum blisko szkoły i osiedla. Takie mamy piękne smierdzace Sudety...

Dla mnie ten mandat ma jedynie wydźwięk polityczny. Walenie we władzę bo wybory. Wiadomo że WIOŚ to instytucja Wojewody, a ten wiadomo, że z innej partii niż władza w JG. Była okazja to przywalili. Wspomniana przez Grześ gmina Mysłakowice i Karpacz nie oczyszczają czasem i połowy swoich ścieków i wszyscy o tym w okolicy wiedzą. Zatem dlaczego nie ma tam mandatów? Ja zakładam, że gmina coś tam daje/buduje kościołowi. Problemem jednak jest postawa mieszkańców Jeleniej Góry i okolicznych gmin. Stan Bobru nikomu nie przeszkadza, a takie miejsca jak Perła Zachodu czy Zalew Pilichowice nie tylko nie stanowią atrakcji ale i nikomu się nie chce by stanowiły atrakcję turystyczną regionu.

Wg mnie takie kary zachęcają do wylewania ścieków do rzeki, ja za wywóz szamba płacę 240 zł czyli więcej niż ten mandat, a teraz niejeden właściciel szamba pomyśli że może zaoszczędzić bo nawet jak zostanie przyłapany to kara będzie max 500.... mandat mandatem, a wodnik powinien minimum 20.000 przekazać PZW na zarybianie albo na edukację ekologiczną to by nie było tych głosów że ma w d. środowisko

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.