Szef MSWiA w Świerzawie o „dobrym rządzie i złych poprzednikach”

Szef MSWiA w Świerzawie o „dobrym rządzie i złych poprzednikach”

– Nie dzielmy Polski na metropolitalną i lokalną. Polska jest jedna i każdy ma takie same prawo do równego traktowania – podkreślał Joachim Brudziński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podczas czwartkowego (5 kwietnia) otwarcia posterunku policji w Świerzawie. O problemach kadrowych policji nie zająknął się ani słowem.

Posterunek policji wraca do Świerzawy po latach przerwy. Osiem lat temu funkcjonował w tym mieście rewir dzielnicowych, ale został zlikwidowany. Minister Brudziński podczas swojego wystąpienia często nawiązywał do polityki. Wyliczył, że za rządów poprzedników, czyli Platformy Obywatelskiej, zamknięto w Polsce 400 posterunków. – My już przywróciliśmy 75 z nich, i przywrócimy kolejne – zapewniał. W tym roku ma być ich 150.

Było kilka peanów na temat rządu Prawa i Sprawiedliwości. – Rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego traktuje obywateli równo i mieszkańcy takich miast jak Świerzawa czy Bolków mają takie same prawo do edukacji, służby zdrowia czy bezpieczeństwa, jak mieszkańcy metropolii – Warszawy czy Wrocławia – powtórzył to kilka razy.
– Chciałbym podziękować społeczności lokalnej, że o tę komendę się upominaliście, bo policjanci mają służyć obywatelom i w ten wasz głos wsłuchał się rząd Prawa i Sprawiedliwości – mówił Joachim Brudziński. – Skoro daliście radę i upomnieliście się o to, by komenda do was wróciła, tak samo musicie upominać się o obecność funkcjonariuszy na ulicach.
Podkreślił przy tym, że policjanci nie są od tego, by siedzieć za biurkami i wypełniać statystyki, ale powinni być na ulicach.
Po oficjalnych wystąpieniach minister przekazał klucze kierownikowi posterunku w Świerzawie. Posterunek ten funkcjonuje od stycznia tego roku, znajduje się w budynku przy ul. Jeleniogórskiej 2, gdzie do niedawna mieścił się bank. Pracuje w nim łącznie 7 policjantów, w tym kierownik i 4 dzielnicowych.
Niestety, spotkanie zorganizowano tak, że zgromadzeni dziennikarze nie mogli zadać ani jednego pytania ministrowi Brudzińskiemu. Kazano im stanąć za taśmą, która skutecznie oddzielała dostęp do zwierzchnika policji. Po części oficjalnej minister zwiedził posterunek, ale nie wpuszczono razem z nim dziennikarzy. Przedstawicielka ministerstwa poinformowała, że jest tam ciasno. Chwilę później jednak pozwoliła na wejście do posterunku kilku mieszkańcom miasta. Po wyjściu Joachim Brudziński nie chciał zgodzić się nawet na krótką na rozmowę z przedstawicielami mediów. Pożegnał się z mieszkańcami, z którymi zwiedzał posterunek oraz z lokalnymi politykami, po czym wsiadł do samochodu i odjechał.
Szkoda, bo chcieliśmy zapytać między innymi o problemy kadrowe, z którymi boryka się podległa mu służba. W dolnośląskiej policji jest blisko pół tysiąca wakatów. W samej tylko jeleniogórskiej komendzie – około dwudziestu. Dlaczego nie ma chętnych? Czy ministerstwo ma pomysł na rozwiązanie tego problemu?
Minister Brudziński w swoim wystąpieniu nie zająknął się o tym. Co nieco na ten temat powiedział podczas wcześniejszego spotkania we Wrocławiu. Obiecał podwyżki płac. – Program modernizacji służb mundurowych to są realne pieniądze, które już popłynęły do kieszeni funkcjonariuszy. Pierwsza podwyżka miała miejsce w styczniu 2017 roku – mówił. – W latach 2017 – 2020 do wszystkich służb mundurowych trafi ponad 9 miliardów złotych. Będą to środki na podniesienie dalece niewystarczających pensji, mam tego świadomość, ale również na modernizację.
Jak mówią policjanci, ubiegłoroczne podwyżki problemów kadrowych nie rozwiązały. Chętnych jak było mało, tak jest nadal.

IMG_3411.JPG
IMG_3414.JPG
IMG_3417.JPG
IMG_3422.JPG
IMG_3425.JPG
IMG_3443.JPG
IMG_3467.JPG
IMG_3475.JPG
IMG_3484.JPG
IMG_3514.JPG
IMG_3525.JPG
IMG_3533.JPG
IMG_3541.JPG
IMG_3550.JPG
IMG_3557.JPG
IMG_3569.JPG
IMG_3578.JPG
IMG_3589.JPG
IMG_3592.JPG
IMG_3599.JPG
IMG_3605.JPG
IMG_3610.JPG
IMG_3632.JPG
IMG_3640.JPG
IMG_3643.JPG
IMG_3653.JPG
IMG_3657.JPG
IMG_3673.JPG
IMG_3675.JPG
IMG_3686.JPG
IMG_3699.JPG
IMG_3722.JPG
IMG_3739.JPG
IMG_3747.JPG
IMG_3749.JPG
IMG_3751.JPG
IMG_3757.JPG
IMG_3761.JPG
IMG_3766.JPG

Komentarze (34)

We wszystkich cywilizowanych krajach i nie tylko na czele policji stoi fachowiec po dobrych uczelniach czy to zwykłych czy wojskowych akademiach .Nie matura lecz.....znamy to.Chyba nie pujdę do pierdla?

PUJDziesz,ale na kurs dla analfabetów.
P.S.: z treści artykułu przebija nić sympatii dla POprzedniego
"złego rządu". Nie dziwota jak na tradycję założycielską tygodnika jako organ pzpr

Jak już miałbyś iść do pierdla, to za ortografię

A jakie zdanie na ten temat ma radny Macica?

A w cywilizowanej Polsce za czasów PO-PSL MON-em kierował psychiatra...

A później jego pacjent - co było gorsze?

Podaj przykłady i fakty a nie ogólniki o wszystkich cywilizowanych krajach

Same frazesy i propaganda jak za najlepszych czasów PRL-u. Nawet organizacja niczym wizyta PRL-owskiego sekretarza. I ten strach przed mediami przedstawiciela partii, która miała być tak blisko ludzi.
Brak kandydatów do policji ma jeszcze jedną przyczyną o której ani mru mru. Niewielu jest krótkowzrocznych chętnych którzy chcą być identyfikowani z samowolą i wykorzystywaniem dla ideologii jednej partii. Oni później też natychmiast zapłacą po kolejnej zmianie władzy.

w polsce do obsadzenia jest około 5mln wakatów brakuje stolarzy,elektryków,płytkarzy,zbrojarzy,mechaników,kierowców, dziękujemy niepolskim rządom które źle rządzą i poprzez wygnanie polaków z polski za chlebem dokonują podmiany etnicznej ciekawe że dziennikarze o tym nie chcą napisać - ślepi są ci dziennikarze czy jak

Czemu piszecie, że brudziński się nie zna na pracy policjantów? Przecież się zna! "Jojo" kradł w młodości samochody...

wlazł taki wypierdek ENEMA na artykuł i już minusuje. Bujaj się, frajerzyno!

Państwo wyznaniowe,bez klechy ani rusz. Ile dostał ,jaka stawka godzinowa? Może ustawił telewizor na 3 stacje TVP1, TVRepublika, TVTrwam i radyjko łojca.

"Niestety, spotkanie zorganizowano tak, że zgromadzeni dziennikarze nie mogli zadać ani jednego pytania ministrowi Brudzińskiemu." - prawie każda tzw. "konferencja" prasowa przedstawicieli rządu, ograniczana jest do wypowiedzenia bzdetów bez możliwości zadania niewygodnych i kłopotliwych pytań!
Właściwie to ja to rozumiem - kto trzeźwy będzie odpowiedzialnie odpowiadał na nie skonsultowane z - ustaleniami na Nowogrodzkiej - pytania?

PiS przecież traktuje media, wedle swojego widzimisię. Konferencje prasowe, kampanie propagandowe mają przekazywać, ale na niewygodne pytania już się nie odpowiada. Tak samo w sejmie - jeśli dziennikarz zada niewygodne pytanie, uciekają.

Hau Hau Hau Hau Hau szczekajcie i ujadajcie platfusowe lizozady.

Z czego NJ będæ " żyły " jak wybory w JG wygra PiS?.Artykuły lekko mówiąc tendencyjne

Idź się dzieciaku wykasztanić, bo masz chyba zatwardzenie i kaka dociera już do głowy...

Widzę,że dawnemu organowi PZPR tęskno za PO

Problemy kadrowe policji?Przecież słyszę to od ponad 20 lat, wcale nie jest sprawa ostatnich miesięcy.Policja miała problemy kadrowe w latach dziewięćdziesiątych, miała 15 , 10 lat temu lat temu też, wakatów było kilka, a nawet kilkanaście tysięcy w skali kraju.Były też problemy kadrowe w czasie jaśnie oświeconych rządów Słońca Peru.

Dlatego to też małe komisariaty były zamykane

foto nr 10 mistrz drugiego planu - sekretarz Czerepach z Rancha :-)

To tajniak!

A z tyłu ekipa z ławeczki :)

w polsce do obsadzenia jest około 5mln wakatów brakuje stolarzy,elektryków,płytkarzy,zbrojarzy,mechaników,kierowców, dziękujemy niepolskim rządom które źle rządzą od 28lat i poprzez wygnanie polaków z polski za chlebem dokonują podmiany etnicznej ciekawe że dziennikarze o tym nie chcą napisać - ślepi są ci dziennikarze czy może się boją ot dziennikarska poprawność polityczna ale dlaczego tylko w jedną stronę

biedna policja! nigdy jeszcze nie zsotała tak skompromitowana, jak za pisuaru!!!! dramat!

Rozumiem , że policji i posterunków potrzeba coraz więcej bo rośnie przestępczość w kraju. Kolejna sfera nieprodukcyjna się rozrasta ciekawe czyim kosztem.

Wstyd i żenada dla Policji taki minister

Apolityczna i świecka policja, widać to szczgólnie na zdj 24, zbiera mi sie na wym.....

100 posterunków na 100 lecie RP. Co to za uroczystość bez konfetti i zespołu ludowego ? Jak kropią to może by tak przycupnąć na jedno kolanko. Kim to obsadzić teraz ten budyneczek. Proponuję obsadzić posterunek sygnalistami!!!!

z100 posterunków na 100 lecie RP. Co to za uroczystość bez konfetti i zespołu ludowego ? Jak kropią to może by tak przycupnąć na jedno kolanko. Kim to obsadzić teraz ten budyneczek. Proponuję obsadzić posterunek sygnalistami!!!!

Policjantom współczuję z powodu upolitycznienia. Jak za PZPR.

Teraz to statystyka będzie pompowana. Może tym najgorliwszym zabiorą kiedyś emerytury, mam taka nadzieję.

To jeszcze policja czy już milicja ?

komuniści i złodzieje ! tak pokrzykiwal ten oto gentelman czyli NASZ MINISTER,wiocha to stan umysłu,zeby ktoś tak wyedukowany został ministrem zenada !

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.