Sztuka zza krat

Sztuka zza krat

Rozstrzygnięta została szósta edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Sztukę Teatralną „Zrozumieć Siebie”, który organizowany jest przez Areszt Śledczy w Jeleniej Górze, a adresowany do osadzonych w polskich więzieniach. Zwyciężył tekst „Wszystko dla miłości” autorstwa Cezarego Deca.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 12 uczestników, którzy nadesłali 13 tekstów, które komisja oceniła, wg następujących kryteriów: oryginalność tematyki, kompozycja tekstu, liczba postaci, złożoność relacji pomiędzy nimi, dialog, odniesienia do rzeczywistości. Skala punktacji wynosiła od 0 do 10 w każdej kategorii.

Komisja nie była jednomyślna była w ocenie sztuki, która otrzymała pierwsze miejsce. Zwycięzca został wyłoniony po przeliczeniu punktów. Pierwsze miejsce przyznano sztuce pt. „Wszystko dla miłości” autorstwa Cezarego Deca, drugie miejsce przypadło w udziale sztuce pt.”Zwycięzca” – autor Michał Leśniak, na trzecim miejscu znalazł się Bogdan Gasiński za tekst pt. ”Inka”. Warto dodać, że jest kilku autorów, którzy uczestniczą w konkursie po raz kolejny, jak np. Bogdan Gasiński czy Cezary Dec, który w ubiegłorocznej edycji konkursu otrzymał wyróżnienie za tekst bajki dla dzieci pt.”Mój dom na końcu tęczy”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.