W Przesiece ukradziono historyczną pompę

fot. Robert Ignaciuk

W Przesiece, sprzed remizy strażackiej skradziono historyczną pompę.

W niedzielę, 15 kwietnia około godziny 19. pompa na pewno jeszcze tam stała. Rano w poniedziałek, 16 kwietnia dzieci idące do szkoły zauważyły, że pompy nie ma, ale nie zgłosiły tego faktu. Pompę skradziono w nocy. Obawiam się, że to zlecenie kolekcjonerskie, pompa została odcięta od postumentu – informuje Grzegorz Hajduk, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Przesiece – Pod względem finansowym pompa na złom nie przedstawia dużej wartości. Pod względem historycznym to dla nas duża strata.

Pompę wyprodukowano w Dziwiszowie dla niemieckiej przedwojennej straży pożarnej w Przesiece. Przed dwoma laty pompę odrestaurowano, umieszczono przed remizą, opatrzono tablicą informacyjną.
W poniedziałek, 16 kwietnia około godziny 18 Przemysław Linke wraz z Grzegorzem Hajdukiem odkryli brak pompy.
Oficjalnie kradzież pompy jeszcze nie została zgłoszona. Policja nie podjęła jeszcze czynności śledczych.

Komentarze (18)

Jak nie zgłosili to na co jeszcze czekają,że złodziej odda

"Wszczą" sledztwo jak już eksponat będzie poza granicami kraju.

Jestem za przywróceniem dawnych kar. Obcięli pompę z postumentu, obciąć im łapy przy samych barkach. Złodziejstwo i łakomienie się na cudze, to największe sk...syńtwo w tym kraju. Kwitło w PRLu i kwitnie dalej.

Moim zdaniem takiego cwaniaka złodzieja jest bardzo łatwo namierzyć, pytanie czy w ogóle policja jest w to bardzo zaangażowana. Z Przesieki do Podgórzyna wiedzie tylko jedna droga z tego co mi się wydaje to po drodze są kamery nie licząc prywatnych. Pompę skradziono raczej dużym autem z resztą o tej porze w nocy nikt prawie nie jeździ więc złodziej sam się wystawił paradując uciekając autem z miejsca zdarzenia im dalej uciekał tym więcej kamer go nagrało. Takie jest moje zdanie a policja już wie co ma w tym wypadku robić.

Póki co policja nic nie robi, bo nikt nie zgłosił kradzieży. Nie rozumiem na co poszkodowani czekają. Nie chcę nawet myśleć, że to mogło być zrobione na zlecenie za cichym przyzwoleniem kogoś z OSP. Dla uściślenia - z Przesieki można też wyjechać górą przez Zachełmie. Przez Podgórzyn albo Borowice to nie jest jedyna możliwość.

Niestety jest jeszcze jedna droga-dochodzaca do gornego Zachelmia. Wiec oba kierunki trzeba sprawdzic czy sa kamery

Malo tego jeszcze mogli sie odjechac lesna droga na Jagniatków. Wiec 3 drogi dojazdowe!

Mogli też użyć drona

narod zlodzieji

I analfabetów, jak w Twoim przypadku.
Pozostaję z BUULEM I przy NADZIEJI, że podszkolisz się...

Efekt państwa PiS. Po co pracować jak można dostać albo ukraść.

ale z Ciebie tłuk... odstawienie od żłobu, że wszędzie trzeba machnąć wpis o pis?

Jak tylko widzę słowo "żłób" albo "koryto", to już wiem jakiej mordy piszącej te słowa można się spodziewać za klawiaturą...

Kłamać i prowokować możesz. Mamy wolność. W każdym razie program Cela+ wreszcie ruszył z kopyta i niemal codziennie docierają kolejne informacje o kolejnych zatrzymanych przestępcach z PO. I to tych coraz bliżej "góry". Wasze standardy "uczciwości" już w Polsce nie są tolerowane....

Zatrudnić Sherlocka Holmesa,ten genialny człowiek,metodą dedukcji na pewno rozwiąże tę zagadkę.

Rośnie przestępczość w kraju oj rośnie. Pensje stoją w miejscu to trzeba kraść, bo na nagrody nie ma co liczyć.

,,,,,zapomnijmy o surowej karze,to historia,to co sie odpier,,,,,,,,,,,,,,,,,,a w sadownictwie polskim to wielka chala ,itd.mordercy,pedofile,gwalciciele,smieja sie z tak niskich smiesznych wyrokow,,,,cala ta zgraje zwyrodnialcow nalezy wytepic ,,,bez sadu,jakiego sadu ,jak sam sedzie ,kradnie ,jezdzi najeb,yitd,lista jest bardzo dluge tego bezprawia

Nie zgłosili kradzieży to coś jest na rzeczy. A Policja nie powinna czekać. Kradzież jest oczywista to do roboty. Oby nie za późno.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.