Wkrótce święto miłośników zwierząt

Wkrótce święto miłośników zwierząt

Schronisko dla Małych Zwierząt organizuje 26 maja na błoniach jeleniogórskich Piknik ze Zwierzakami. – Zapraszamy jeleniogórzan, oczywiście ze swoimi pupilami – zachęca kierownik schroniska Anna Nikołajuk.

– Pragniemy przedstawić się Państwu w nowym składzie, opowiedzieć o naszej pracy, przybliżyć działalność jeleniogórskiego schroniska – mówi Anna Nikołajuk. – Takie bezpośrednie spotkania na neutralnym gruncie są znakomitą okazją do lepszego poznania się. Wiele osób boi się przyjść do schroniska, poznać naszych podopiecznych, ponieważ nie wiedzą czego mogą się spodziewać. Piknik ze Zwierzakami to możliwość wykonania pierwszego kroku w tym kierunku. Im więcej osób zaangażuje się w pomoc bezdomnym zwierzakom, tym lepiej. Dzięki temu będziemy mogli działać sprawniej, poprawić byt naszych zwierząt, zwiększyć liczbę adopcji. Chcemy też pokazać, że nasze schronisko rozwija się, ma wsparcie przyjaciół z organizacji i fundacji. Przedstawiciele tych instytucji będą z nami na pikniku. Opowiedzą o swojej pracy na rzecz zwierząt, przybliżą zasady swojej działalności.

Oprócz tego zaproszono grono osób, których zawody wiążą się właśnie z pracą z psami. Przedstawiciele GOPR-u i Straży Granicznej przyjdą ze swoimi służbowymi psami i opowiedzą o roli tych czworonogów w ich codziennych zajęciach. Bez wsparcia psów, które posiadają niezwykłe umiejętności i są znakomicie wytresowane, wiele akcji nie mogłoby być przeprowadzonych.
Dogoterapeutka, Pani Marta, przyjdzie ze swoją suczką Leną i opowie o cudownych zdolnościach zwierzęcia, które pomagają w pracy z dziećmi. Psicholog Waldemar Leszczyński z kolei opowie jak przygotować dom na przyjęcie nowego członka rodziny, którego adoptujemy ze schroniska. W tej kwestii zawsze jest wiele pytań i lęków.
Gromerka, Pani Joanna, opowie o pielęgnacji sierści psów i kotów a Kinga Nowak z Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego wykona krótki pokaz ze swoją suczką, a także opowie o działalności Klubu i licznych imprezach z psami także na rzecz schroniska, jakie odbędą się jeszcze w tym roku.
 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.