Wpadł fałszywy wnuczek

fot.: KMP Jelenia Góra

Kilkadziesiąt tysięcy złotych wyłudził od dwóch kobiet - jednej ze Szklarskiej Poręby, drugiej z Kowar - metodą na wnuczka 25-letni mieszkaniec powiatu ziębickiego. Pięciu innych osób oszukać się nie udało. To ofiary lub niedoszłe ofiary, o których wie policja, ale być może takich prób było więcej. Oszusta zatrzymała policja. Trafił na 3 miesiące do aresztu. 

Z informacji podinspektor Edyty Bagrowskiej, oficera pasowego jeleniogórskiej KMP wynika, że zatrzymany  9 maja br. zadzwonił do mieszkanki Szklarskiej Poręby, podał się za jej wnuka i opowiedział historyjkę o rzekomym wypadku we Włoszech. Przekonywał, że potrzebuje pieniędzy na polubowne załatwienie sprawy z pokrzywdzonym. Pokrzywdzona przekazała oszustowi blisko 8 tysięcy złotych. W podobny sposób mężczyzna oszukał także mieszkankę Kowar. Zadzwonił do niej i powiadomił, że jej syn, który przebywa za granicą miał wypadek i pilnie potrzebuje kilkanaście tysięcy złotych, w celu załatwienia formalności na Policji. Oszust poprosił kobietę o jej numer telefonu komórkowego, na który zadzwonił i do czasu wydania przez nią gotówki utrzymywał z nią stały kontakt. Wszystko po to, aby wiedzieć co pokrzywdzona robi, czy przypadkiem gdzieś nie dzwoni i nie weryfikuje tych informacji lub czy kogoś nie powiadomiła o zdarzeniu.

Policjanci prowadzili w tych sprawach czynności procesowe, jak i operacyjne, które doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 25-latka podejrzewanego o te przestępstwa. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę, w wysokości blisko 30 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za oszustwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (3)

Naród przyzwyczajony do łapówkarstwa do załatwiania spraw pod stołem ,po znajomości ,nalewo , doje się oszukiwać przez cwaniaków. Żyj uczciwie nie dasz się naciągać.

Ludzie nie wierzą państwu ,urzędom to są skutki.

A to wnuczek. Ludzie po prostu nie wierzą prawnikom, którzy dodatkowo cię wydyma*ą w każdej sytuacji.

... moj Wnuk jest lepszy,bo chodzi do Kosciola

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.