Złodziej ukradł relikwie świętej

Fot. jozefswieradow.pl

Nieznany sprawca skradł z kościoła pw. Świętego Józefa w Świeradowie Zdroju  relikwiarz z relikwią św. Faustyny Kowalskiej. Parafia wyceniła straty materialne na 5,5 tysiąca złotych, choć nie te są w tym przypadku najważniejsze.

Złodziej wszedł do otwartej świątyni i wykorzystując brak dozoru wyłamał drzwiczki do reliktarium znajdującego się obok ołtarza głównego. Nie niepokojony przez nikogo próbował też jakimś narzędziem wyłamać drzwiczki do tabernakulum, ale nie udało mu się  pokonać zamka. Według proboszcza parafii zdarzenie nie nosiło znamion profanacji miejsca kultu religijnego.

 

Zdaniem proboszcza, ks. Franciszka Molskiego, być może sprawcy ktos pomagał.

- Kościół jest cały czas otwarty, każdego dnia przewija się tu sporo wiernych i kuracjuszy. Nigdy nie chowaliśmy tych relikwii jakoś specjalnie, bo istotą jest ich udostępnienie do adoracji wiernym. Wydaje mi się, że złodziejow chodziło przede wszystkim o sam relikwiarz - dodał ksiądz.

Trzy tygodnie temu również nieznani dotąd sprawcy włamali się do zakrystii, skąd skradli rozmaite metalowe przedmioty, w tym łódkę do kadzielnicy. Nie zabrali za to stojących na wierzchu kielichów mszalnych i puszek. Zdaniem proboszcza, złodziejom chodziło o przedmioty, które można sprzedać jako złom i dlatego nie zabrali naczyń mszalnych.

Komentarze (20)

A gdzie są kamery się ja pytam???

a oko opatrzności nie wystarczy???

Pieniądze na auta się ma a nie ma na zwyczajny alarm! temu nie chodzilo o to co jest w środku tylko o obudowę. Amen.

jak dba się tylko o życie doczesne to tak jest

Ale komentarze aż ziemniaki w piwnicy gnija

Jakiś wierny chciał być bliżej świętości

Ja im dostarczę nowe relikwie FAUSTYNKI.
cENA 10 OOO DOLCÓW.

jakie masz? ja też mam parę "pamiątek" po świętych to może się wymienimy?

W świecie podboju kosmosu, internetu i rozwoju nauki, nadal istnieje świat zabobonów, iluzji i ogólnego ogłupiania. Oto całkiem legalnie można rozczłonkować zwłoki i ich części obwozić, obnosić, czy wystawiać jako eksponaty do publicznej adoracji. Albowiem takie zasuszone, nadgniłe elementy zwłok mają niespotykane właściwości i służą jako akceleratory modlitewne zwielokrotniające moc błagalnych intencji. Ciekawe dlaczego ludzie sami do komunikacji używają coraz nowocześniejszy gadżetów, a z bogiem nadal chcą się porozumiewać poprzez zdezelowane części swoich zwłok.
A teraz liczby - 4189. Tyle relikwii św. Faustyny I stopnia (cząstek jej kości) trafiło do tej pory do parafii, zgromadzeń i... egzorcystów
(Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/552235,jak-czastki-sw-faustyny-ida...).

Po pierwsze nie na temat. Jaki związek ma adoracja szczątków ludzkich z polityką. Po drugie po co te pesymistyczne myśli. Niemcy nie dopuszczą do przyłączenia ich do Polski

My też nie dopuśćmy ! :) ...nawet jak będą prosić ...niech mają za swoje ! :)

reliktarium ? a cóż to jest takiego.... może ja się nie znam, ale raczej relikwie przechowuje sie w relikwiarium

może chodziło o re klimakterium?

... mam do wymiany szczebel z drabiny, który śnił się Jakubowi na ampułkę wiatru, który hulał w stajence betlejemskiej...

Ja poproszę o informację jakie to części ciała świętej skradziono ! ...jak mam pomóc śledczym jeśli nie wiem na co zwrócić uwagę, gdy spotkam np na Allegro nieświeże ludzkie części ! :)

Relikwie święte to sprzedaje brzuchaty Stasio z Krakowa.

Sama obecność kawałka ciała Faustyny Kowalskiej powinna chronić kościoły przed kradzieżami.Jeśli nie mam żadnej mocy cząstka jej ciała,to po co mieć ją jako relikwie? No i ważne dla Policji;jaka to cząstka ciała zniknęła wraz z relikwiarzem. Policja nie ma ważnych spraw na głowie,więc dla rozrywki zacznie śledzić podziemie handlarzy relikwiami.Chyba,że się mylę i nie doceniam naszej Policji.

Komentarze są porażające! Bolą nawet bardziej niż kradziez relikwi.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.