Zmiany w prokuraturze

Rzecznik Prok. Okregowej W. Niziołek, Prok. Okręgowy - M. Gołębiowski i jego zastępca - V. Wąsikiewicz

Odciążenie Prokuratury Okręgowej z części zadań nadzorczych i wizytacyjnych oraz włączenie wszystkich prokuratorów w prowadzenie postępowań ma zapewnić sprawniejsze działanie jednostki i przyśpieszenie śledztw. O zadaniach prokuratury po nowelizacji przepisów mówił dziś nowy Prokurator Okręgowy w Jeleniej Górze – Marek Gołębiowski.

Zmiana kierownictwa prokuratury związana jest z weściem w życie nowj ustawy prawo o prokuraturze. Miejsca Ewy Węglarowicz-Makowskiej i jej zastępcy Marcina Zarównego zajęli M. Gołębiowski i Violetta Wąsikiewicz.
- Zaproponowaliśmy wszystkim dotychczasowym prokuratorom rejonowym pozostanie na stanowiskach i z takimi wnioskami wystąpimy do ministra spawiedliości Prokuratora Generalnego. Jedynie dotychczasowa pani prokurator rejonowa z Kamiennej Góry, jeszcze przed nowelizacją ustawy, złożyła dymisję z zajmowanego stanowiska – mówi prokurator M. Gołębiowski.
Nowy szef jeleniogórskiej Prokuratury Okręgowej pracował dotychczas w wydziale przestępczości zorganizowanej, wydziale przestępstw gospodarczych i wydziale śledztw. Przez pewien czas pełnił też funkcję zastępcy Prokuratora Okręgowego we Wrocławiu.
Ideą zmian struktury prokuratur okręgowych jest skierowanie wszystkich prokuratorów do prowadzenia postępowań. To pozwoli bardziej równomiernie rozłożyć obciążenie sprawami prokuratorów i przejęcie większej ilośći trudnych, skomplikowanych spraw z prokuratur rejonowych.
Z kolei najpoważniejsze śledztwa będą przekazywane do prowadzenia Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu.

Komentarze (4)

Hehehehe ,a komisarzem politycznym będzie doradca "ministra" Jakiego ,barely legal Oliwier :D Za cztery lata nie będzie co z tego kraju zbierać.

Monika Olba nie nadaje się na zastępcę Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze.

rozwiń temat oiu i napisz dlaczego tak uważasz

Obietnice Prok. Gołębiowskiego pozostały puste . Pan Prok. nie potrafi wymóc na swoich podwładnych należytego wykonywania obowiązków . W moim przypadku podwładni Prok. Okr. posunęli się do poświadczenia nieprawdy ,niedopełnienia obowiązków.Dzisiaj dostałem odpowiedz na moje zażalenie z Prok. Okr. Włos się jeży na głowie. Prok. nie odróżnia dat. to już patologia.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.