Amerykanie zablokowali autostradę

Amerykanie zablokowali autostradę

Ośmiokołowy ciężki wojskowy samochód ciężarowy HEMTT, prowadzony przez amerykańskich wojskowych, zaliczył dachowanie na autostradzie A 18 w okolicach zjazdu na Świętoszów. Autostrada jest w tym momencie całkowicie nieprzejezdna.

Na 54 kilometrze autostrady A18 Krzyżowa – Olszyna, w okolicach zjazdu, do Świętoszowa  doszło do wypadku samochodu ciężarowego wojsk amerykańskich. W opinii policji poruszająca się z nadmierną prędkością ciężarówka zahaczyła o barierki oddzielające pasy autostrady i wywróciła się, blokując autostradę w obu kierunkach. W pojeździe było dwóch żołnierzy, nie odnieśli oni obrażeń. Kierowca był trzeźwy.

Bezpośrednio po zdarzeniu autostrada była całkowicie zamknięta. Potem ruch odbywał się prawymi pasami w obu kierunkach. Ale obecnie przejazd znowu jest niemożliwy, bo trwa podnoszenie pojazdu. Może to potrwać do godz. 18.00 lub dłużej, a utrudnień można się spodziewać do późnych godzin wieczornych.

Komentarze (7)

Pomimo że w Polsce nie ma wojny wojska Amerykańskie na polskich drogach miało już kilkadziesiąt poważnych kolizji gdzie poważnie ucierpiały pojazdy. Co jak co ale jakby oni chcieli wjechać na rosyjskie drogi, cienko to widzę.

...wszystko przez to cholerne oblodzenie, drogowcy znów zaspali i nie posypali, więc nic dziwnego, że nagły atak zimy zaskoczył jankeskich kierowców. na dodatek przedwczoraj w Żaganiu ukradli im noktowizory za kilkaset tysięcy. co za niefart... ale spoko, Rzeczpospolita Pisowska zrefunduje im te straty, w końcu chłopcy z Teksasu bronią naszych granic, nie?

To takie wojsko jak WOT Maciarewicza.

..za moich czasow,gdy przyjechalem na Ziemie Odzyskane to
tam nie bylo amerykanow.Pamietam sp.Wacka z Swietoszowa,a ten wieczorami sluchal "Radia wolna Europa".,a marzyl o amerykanach.Szkoda,ze jest teraz Nieboszczykiem,bo moglby ich zobaczyc na wlasne oczy

..przepraszam,sp.Wacek nie mieszkal w Swietoszowie,ale w Boleslawcu

A czy słyszał kto aby krasnoarmiejcy w Polszie powodowali wypadki?
Nie słyszał i nie czytał bo było nielzia podawać takie nieprzyjemne fakty o naszych "przyjaciołach"

A18 to nie jest autostrada, a południowa nitka powinna być zamknięta dla ruchu.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.