Barbara Nowacka w Jeleniej Górze

Barbara Nowacka w Jeleniej Górze

Liderka powstałej 2,5 roku temu Inicjatywy Polska spotkała się z jeleniogórzanami i mieszkańcami regionu 15 grudnia, w Książnicy Karkonoskiej. Od początku podkreślając, że oczekuje pytań oraz dyskusji, zaprezentowała na wstępie zasadnicze cele swego ugrupowania.

- Inicjatywa Polska powstała w 2016 r., w reakcji na próbę łamania praw kobiet, a zwłaszcza zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej – mówiła Barbara Nowacka. – Rola kobiet w życiu społecznym jest więc przedmiotem naszego szczególnego zainteresowania. Pamiętajmy, że kobiety poprzez swą pracę i działalność bardzo intensywnie dokładają się do gospodarki i funkcjonowania społeczeństwa. Jednak, aby rzeczywiście stwarzać im równe szanse, należy przemodelować zbiorową mentalność: rozwijać zainteresowania matematyczno-techniczne wśród dziewczynek już w szkole podstawowej, by w przyszłości umożliwić im karierę w wysoko płatnych profesjach, budować nie tylko boiska do piłki nożnej, ale też inne obiekty sportowe etc.
Najwięcej uwagi zebrani poświęcili aktualnej sytuacji politycznej i wokół tego tematu koncentrowały się pytania do gościa. Stanisław Wiński pytał, czy Inicjatywa Polska próbuje zjednoczyć lewicę przed przyszłorocznymi wyborami oraz – jak uniknąć porażki ugrupowań antypisowskich w wyborach.
Odpowiadając Barbara Nowacka stwierdziła, że rywalizacja w wyborach do Parlamentu Europejskiego wydaje się być prostsza dla ugrupowań prodemokratycznych, natomiast istota problemu tkwi w tym, jak obronić ideę wspólnoty europejskiej w warunkach narastającego populizmu i tendencji separatystycznych w państwach europejskich: we Włoszech, na Węgrzech. Omawiając zaś kwestię wyborów do parlamentu RP, gość podkreślił wagę następujących zagadnień: Co po PiS? Jak naprawić instytucje państwowe, a nie „zrobić skok” na instytucje państwowe (jak to się dzieje od 2015 r.)? – Jeśli chcemy realnej zmiany – mówiła Barbara Nowacka – trzeba wziąć udział w przyszłorocznych wyborach i tą drogą pozbawić PiS władzy. Stwierdziła również, że nie rozumie systemu, w którym dobrze zarabiającej rodzinie wypłacana jest co miesiąc kwota 500 zł, tylko z racji posiadania drugiego dziecka, a takiego wsparcia pozbawia się samotną, ubogą matkę, wychowującą jedno dziecko.
Towarzyszący Barbarze Nowackiej radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Dariusz Joński opowiedział o przewidywanym wsparciu socjalnym dla dzieci w tamtym regionie: codziennym, ciepłym posiłku w szkole dla każdego dziecka oraz bezpłatnej komunikacji publicznej dla tej grupy wiekowej.
Sporo zainteresowania wzbudziła kwestia świeckości państwa. Obecna na spotkaniu Marlena Adler z Lubania – radna, nauczycielka tamtejszego liceum – relacjonowała niechętny stosunek młodzieży do religii w szkole. – Młodzi ludzie wypisują się z zajęć, podczas których przekazuje im się „jedynie słuszną” prawdę.
W odpowiedzi Barbara Nowacka poinformowała o najnowszym pomyśle Inicjatywy Polska – projekcie ustawy o rozdzieleniu Kościoła od państwa. Zbiórka podpisów pod projektem ma się rozpocząć 6 stycznia.
Na zakończenie liderka oraz towarzyszący jej Dariusz Joński i Mateusz Rambacher – szef dolnośląskich struktur ugrupowania, a także jeleniogórscy organizatorzy spotkania – Jagoda Błaszczyk i Krzysztof Moździerski, złożyli przybyłym życzenia świąteczne. – Życzę wszystkim, by nie kłócić się przy wigilijnym stole o politykę, a tworzyć wspólnotę – życzyła Barbara Nowacka.
(ika)
 

Barbara Nowacka w JG  dnia 15.12.2018 011 (800x530).jpg
Barbara Nowacka w JG  dnia 15.12.2018 018 (800x455).jpg
Barbara Nowacka w JG  dnia 15.12.2018 029 (800x414).jpg

Komentarze (23)

Poseł Marzena Machałek nie będzie zadowolona z odwiedzin Barbary Nowackiej w Jeleniej Górze.

Barbara Nowacka na dzisiejszym spotkaniu powiedziała, cytuję:

"Jeśli chcemy realnej zmiany trzeba wziąć udział w przyszłorocznych wyborach i tą drogą pozbawić PiS władzy".
Zabolało, to poseł Machałek. Zabolało.

Poseł Machałek nie pomogła PiS-owi w Jeleniej Górze w wyborach samorządowych 2018 r. Powinni ją usunąć z PiS-u.
Brawa dla Krzysztofa Mroza. Zdobył zaszczytne 2 miejsce w wyborach na prezydenta jelonki.

Marzena Machałek wystartuje na posła w 2019 r. z "Ruchu Prawdziwa Europa".

Życzymy powodzenia poseł Machałek w nowej partii politycznej.
W PiS-ie nie jest lubiana. Nawet nie pomogła koleżankom i kolegom w kampanii samorządowej 2018 r. Pan Kaczyński powinien ją z PiS-u usunąć za to.

Nie ukrywam, że intryguje mnie to spontaniczne podejście pani Nowackiej do polityki, Ona autentycznie nią żyje - bez "ściemy". Szkoda, że inni...

A może taka właśnie ma być polityka? "Bez ściemy", czyli ETYKA STOSOWANA? Po Arystotelesowsku...

Po frekwencji wnoszę, że jeleniogórzanie raczej olali to spotkanie.
Zastanawiam się czy się pani Barbarze opłaciło jechać ze stolicy. Ciekawe kto za to płaci ?

Jelniogórzanie nie olali spotkania, jedynie trzeba przyznać, że termin wybrany nieszczęśliwie - sobota godz. 11.00, i to jeszcze tydzień przed świętami.
Kto płaci? należy przyjść na takie spotkanie i zapytać.
W styczniu będzie Biedroń, przyjdź i zapytaj skąd ma pieniądze na politykę i kto płaci za jego spotkania.
Nie siedź na kanapie i kłap mordą tylko rusz d...

"Ruszyć kicio" do Biedronia??? Chyba zbyt realistyczna propozycja... :)

Jeśli postrzegasz człowieka o odmiennej orientacji seksualnej wyłącznie przez pryzmat tej orientacji, to faktycznie spotkanie z Biedroniem nie dla ciebie. Mniejsza o twoje fobie, zwyczajnie nie pojąłbyś niczego, co tam się będzie mówić.

Na pewno nie ty. Nie byłoby cię na to stać. Mentalnie.

Polityka w pewnym sensie jest podobna do sportu.I w sporcie i w polityce występuje pewna grupa ludzi do której zalicza się towarzyszka Nowacka-wiecznie młodzi(43 lat), wiecznie perspektywiczni, wiecznie czekający na swoją szansę, talenty, ale ciągle niespełnieni, nie mogący pokazać pełni swoich możliwości, wiecznie czekający na swoją szansę i eksplozje tego talentu.Takie ciągłe niespełnione nadzieje, aż do końca kariery albo emerytury.

Bardza fajna ta Pani Basia, szkoda tylko,ze stoi za blisko tego SB-ckiego konfidenta,perfidnego klamcy i zlodzieja, niejakiego Grzes SZetyny.

Nie powinna zadawac sie z tym Babo-chlopem i wiejskim wycieruchem niejaka Roza Tun fon Hende Hoh. Wiecie to ta powykrzywiana Wydra z pogietumi girami co to biega do Szwabow kapowac na NASZ PIEKNY KRAJ.

Nie obrażaj sklepów mięsnych i ich klienteli poziomem swych komentarzy. Tam przychodzą bardzo fajni ludzie, a ty, jako wyjątek, potwierdzasz tę regułę.

Ciągłe parcie na posłowanie ,bez efektu i tak niech pozostanie.

Czuje koryto Nowacki komuch

Wszystkich osądzasz według siebie?

Widzę że frekwencja dopisała. Może 15 osób w tym co najmniej 6 osób to działacze SLD, których niestety znam. Dobrze że JGórzanie olewają takie lewackie dyrdymały.

Po co ona przyjechala (to jest kobieta PCHLA z lozka do lozka) Z parti do parti gdzie lepiej zaplaca

Rozumiem, że masz dzisiaj drugą zmianę i możesz teraz sadzić pierdy w komentarzach? Zaraz, przecież w toalecie w tesco nie maja drugich zmian!

Świetnie ,że tak miła i rezolutna kobieta nie działa bliżej nas.Ma energię po swojej mamie i wyniosła z domu szacunek dla innych, myślących inaczej o polityce.A co do rozdziału kościoła od państwa - jestem za.

Szlajają się z jakimiś mądrościami po kraju i na spotkania przychodzi 3 osoby na krzyż ( przepraszam za krzyż, bo do czerwonych nie pasuje ). I za wszelką cenę chcą tymi swoimi mądrościami zdobyć elektorat. A tutaj naród zmądrzał po rządach PO-PSL i już nie chce żadnej lewicowej ściemy. Nawet jak już nie rządzą to ich obietnice mają zerową wiarę. Pracowali na to ładnych kilka lat i nauczyli Polaków , że żadnemu lewuskowi się nie ufa. Mądry naród. A będzie jeszcze mądrzejszy , jak zagłosuje w takim procencie jak na Węgrzech. Bye bye czerwoni!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.