Cenne trofeum Kamila Stocha w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu

Cenne trofeum Kamila Stocha w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu

Trzykrotny złoty medalista zimowych igrzysk olimpijskich Kamil Stoch przekazał do zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki puchar zdobyty na zawodach Pucharu Świata 2017/2018 w skokach narciarskich w Skandynawii. To trofeum z zawodów w tamach turnieju Raw Air 2018, którego druga edycja odbyła się w dniach 9–18 marca 2018 r. na skoczniach w Norwegii. 

Turniej Raw Air 2018 zakończył się na skoczni mamuciej w Vikersund w dniu 18 marca. Tego dnia zawodnicy wzięli udział w finałowym konkursie indywidualnym. Trofeum przekazane do karpackiemo muzeum jest nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca na tych właśnie zawodach. Dodatkowo muzeum otrzymało też numer startowy lidera z jego autografem. W zbiorach muzeum są już od dwóch lat narty skokowe mistrza, pamiątkowy kubek z XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang 2018 r. z autografami polskich skoczków, medalistów olimpijskich, jak i okolicznościowa całostka pocztowa - koperta pierwszego dnia obiegu ze znaczkami polskich złotych mistrzów olimpijskich na XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi 2014 r. z autografami Kamila Stocha, Justyny Kowalczyk i Zbigniewa Bródki.
Wszystkie te cenne eksponaty oglądać będzie można już niedługo na wystawie stałej w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. 

Komentarze (1)

Mogli się trochę bardziej postarać Norwegowie z tym pucharem, bo wygląda jak tani bazarowy wazon na kwiaty. Co nie zmienia faktu, że polski mistrz odniósł wielki sukces, zdobywając go.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.