Cztery osoby zginęły w pożarze w Szklarskiej Porębie

Fot. Lwówek na sygnale

Wczoraj (15 lutego) płonął  dawny, nieczynny dom wypoczynkowy "Polon" w Szklarskiej Porębie. Akcja strażaków trwała do północy. W zgliszczach  odnaleźli ciała czterech osób. Prawdopodobnie byli to bezdomni.

Do pożaru doszło przy ulicy Górnej w Szklarskiej Porębie. Płonął pustostan, w którym dawniej mieścił się dom wypoczynkowy "Polon". Na miejscu interweniowało 14 zastępów straży pożarnej. Akcją była bardzo trudna, gdyż do budynku drogę zagradzały prawie dwumetrowe zaspy śniegu. Wewnątrz panowało bardzo duże zadymienie.

Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Drewniana konstrukcja dachu płonęła jak zapałki. Pożar zniszczył dach oraz górne kondygnacje domu. Strażacy przeszukali większą część budynku, ale z powodu wysokiej temperatury nie byli w stanie szybko dojść na poddasze. Udało się to po kilku godzinach akcji.

- Na górnej kondygnacji strażacy znaleźli ciała czterech osób - informuje mł. kpt. Krzysztof Zakrzewski, rzecznik komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Budynek dawnego domu wypoczynkowego był nieużytkowany od wielu lat. Nie było w nim gazu, prądu, wody. Być może przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Ustali to policja.

Nie jest znana tożsamość osób które zginęły, ani nawet płeć. To wkrótce ustalą biegli.

Spalony budynek ma 100-letnią historię. Funkcjonowała tu gospoda „ Dr Elby”, później schronisko. Po II wojnie światowej otwarto tutaj ośrodek wczasowy Zakładów Chemicznych "Rokita" z Brzegu Dolnego. Później powstał DW "Polon". Niestety, obiekt został zamknięty i pozostawał przez dłuższy czas nieużytkowany.

pożar. fot. lwówek na sygnalejpg (1).jpg
pożar. fot. lwówek na sygnalejpg (1).jpg
pożar. fot. lwówek na sygnalejpg (2).jpg
pożar. fot. lwówek na sygnalejpg (3).jpg
pożar. fot. lwówek na sygnalejpg (4).jpg
pożar. fot. lwówek na sygnalejpg (5).jpg
pożar. fot. lwówek na sygnalejpg (6).jpg
pożar. fot. lwówek na sygnalejpg (7).jpg
pożar. fot. lwówek na sygnalejpg (8).jpg
pożar. fot. lwówek na sygnalejpg (9).jpg
pożar. fot. lwówek na sygnalejpg (10).jpg
pożar. fot. lwówek na sygnalejpg (11).jpg

Komentarze (18)

XD

Słuchajcie, a co z tym gościem który w grudniu przydzwonił jeepem w barierki, cudem nie taranując przechodniów? Wiadomo czy był trzeźwy?

Zawał wtedy miał

nie zawał tylko 2,1 promila

Winę ponosi rząd,samorząd.Jak by przerobili na mieszkania byłby pożytek ,jest tragedia.

Trzeźwy. Udar mózgu.

Po pierwsze, panie socjalisto, trzeba się zastanowić, kto był (jest) właścicielem. Jeśli państwo (samorząd) - dlaczego nic z tym budynkiem nie robili - remont, rozbiórka, próba sprzedaży. Jeśli właścicielem była osoba fizyczna albo firma - możesz sobie oskarżać kogo chcesz i za każdym razem będzie to taki sam nonsens - jak komuś wyszło, że nie opłacało się z tym robić czegokolwiek, to po prostu nic nie zrobił i tyle.

Burmistrz Mirosław Graf i wiceburmistrz Zbigniew Misiuk nie zapobiegli tej tragedii. Ta mówią ludzie ze Szklarskiej Poręby.

Widzę ty myślisz?

"4 ludzi zgineło" to taki "tubylczy" k****n co sie z porażką nie może pogodzić. A przed wyborami udawał że jest Katarzyną Krajewską (fake konto). Budynek pd wielu lat jest własnością prywatną i to na właścicielu spoczywa obowiązek właściwego zabezpieczenia obiektu. Bezdomni w Szklarskiej Porębie są objeci pomocą MOPSU. Są jednak ludzie którzy odmawiają tej pomocy, nie chcą nocować u Brata Alberta bo tam nie wolno pić.

Do Anonim xxl.

Pracujesz w Urzędzie Miejski w Szklarskiej Porębie i posiadasz tyle informacji. Bronisz swojego stołka.
Zginęło w płomieniach, w strasznych mękach 4 ludzi. Burmistrz Graf i wiceburmistrz Misiuk umyli rączki od tragedii i spokojnie poszli do domu. Tacy, to już ludzie.
Kiedyś byli nawet nauczycielami.

Jakbyś ich nie podpalił toby nie zginęli....morderco

Ja się pytam czy pierwszego każdego miesiąca będą darmowe przejazdy?

Nie - będą tylko 22 września, 1 listopada i 1 stycznia.

Nie gadaj z lutkiem, bo dostaniesz syfa i ci wyskoczą krosty na twarzy.

tumiwisizm władzy samorządowej jest rażący
jak można sprzedawać cokolwiek bez warunku remontu w sensownym czasie
widać jakie matoły są wybierane

Zwykle pierwsi do rzucania oskarżeń są właśnie przestępcy. W końcu łapać złodzieja najgłośniej krzyczy sam złodziej. Z piromanami jest chyba podobnie. Podpalają a potem chętnie oskarżają i wskazują czyja to wina. Prokuratura powinna prześwietlić również autora wpisów mówiących o rzekomej winie konkretnych osób.

Nie wiem czy wszyscy ale 2 osoby to nie byli bezdomni.Dwaj mezczyzni byli z Centrum Polski. Wojewodztwo Lodzkie. Wiadomo mi , ze tam pracowali w jakiejs firmie. Do jednego zona ponoc przyjechala w odwiedziny . Nie wiem moze tez splonela..... Dlaczego zamieszkali w pustostanie? Byc moze firma w ktorej pracowali nie wyplacila im pieniedzy i dlatego byli zmuszeni w pustostanie nocowac. Pracujacy bezdomni???? hmmm.... Mam nadzieje ze policja ustali tozsamosc osoby ktorej udalo sie zbiec z plonacego budynku. Tak ponoc zeznawali swiadkowie pozaru ze widzieli kogos wybiegajacego z palacego sie budynku. Pokoj niech bedzie im duszom!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.