Czy zamkną górskie ujęcia wody w Jagniątkowie?

Czy zamkną górskie ujęcia wody w Jagniątkowie?

Mieszkańcy Jagniątkowa nieźle się przestraszyli, gdy dotarły do nich informacje, że "Wodnik" zamierza zamknąć górskie ujęcie wody, z którego korzystają. Czy to prawda?

- Od kilku dni dzwonią do mnie mieszkańcy Jagniątkowa z pytaniem, czy to prawda, że „Wodnik” zamierza niebawem zamknąć górskie ujęcia zaopatrujące w wodę tę dzielnicę miasta? - mówi radna Anna Bałkowska.

- Mieszkańcy uważają, że woda, którą mają obecnie w kranach jest smaczna, zdrowa i nie chcą, by zastąpiła ją woda ze zbiornika „Sosnówka” -dodaje.

Ujęcia nie zamkną

Wojciech Jastrzębski, prezes „Wodnika”, uspokaja: w najbliższych latach na pewno działąjące ujęcia nie zostaną zamknięte.

Spółka projektuje obecnie co prawda nowy wodociąg wraz ze stacjami hydroforni, lecz będzie on spełniał jedynie rolę alternatywną w stosunku do tego, co jest obecnie.

Cenna górska woda

- Dzisiaj nie ma pomysłu, by likwidować ujęcia górskie - uspokaja Wojciech Jastrzębski.  Wprost przeciwnie - w sytuacji, gdy los zbiornika „Sosnówka” jest niepewny z uwagi na to, że jego właściciel, czyli Wody Polskie, planują przeprowadzić w nim prace remontowe, eksploatowane w tej chwili ujęcia stają się dla całego miasta jeszcze ważniejsze niż dotąd.

Woda  z dwóch żródeł

Mieszkańcy Jagniątkowa zaopatrywani są w wodę z dwóch ujęć położonych wysoko w górach.. Pierwszy, tak zwana „Leśniczówka”, znajduje się w lesie na potoku Sopot.

Drugie ujęcie, na Potoku Polskim, nosi nazwę „Kamienna Wieża”.

Oba powstały w latach dwudziestych minionego wieku. Jak informuje Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy "Wodnika", kiedyś zostaną najprawdopodobniej zamknięte, ponieważ w czasie ulewnych deszczów zachowują się niestabilnie, wymagają codziennego dozoru, a także dlatego, że woda z nich jest bardzo miękka.

_DSC0296.JPG
_DSC0318.JPG
_DSC0319.JPG
_DSC0320.JPG
_DSC0323.JPG

Komentarze (10)

W najbliższych latach !!!
Więc się szykujcie na dalsze lata.

Te ploty zaczęły się w komentarzach na jelonce.Pisowskie trolle rozsiewają nieprawdziwe informacje tylko po to aby wzbudzać niepokój w mieszkańcach naszego miasta!

POkurczu nikt nie przebije was w tworzeniu równoległej rzeczywistości...

Twoim jedynym argumentem są wyzwiska.

Akurat "pokurczem" to można nazwać waszego kaczego lidera. Metr dwadzieścia w kapeluszu. Nic dziwnego, że ma imperialno-totalitarne zapędy jak pewien prezydent na wschodzie albo znany przywódca francuski, którego nazwisko pada w naszym hymnie.

Pierwsze czytam, że wadą wody jest, że jest ona miękka¡ Coś Pan rzecznik nie rozpoznał tematu.

Poczytaj a później mędrkuj.

Górskie ujęcia zostaną zamknięte. Są nierentowne. Czysta woda sama wlewa się do rur.A

Woda śmierdzi ! Mało tego jest brązowa. Ścisły układ.

Śmierdzi to zgniła woda ze zbiornika Sosnówki. Woda tam stoi i gnije. Ale jaki był prezydent takie rozwiązania. Uraczył nas takim syfem.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.