Dilerzy pod kluczem

fot. KPP Kamienna Góra

Dwóch dilerów metamfetaminy i marihuany zatrzymała kamiennogórska policja. Wprowadzili do obrotu znaczne ilości narkotyków, za co grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

O sprawie informuje rzecznik jeleniogórskiej Prokuratury Okręgowej Tomasz Czułowski.
- Jak ustalono, Zbigniew N., 32-letni mieszkaniec Kamiennej Góry, od listopada 2018 roku wprowadził do obrotu znaczne ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy w łącznej ilości 25 gram oraz środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste w ilości 250 gram. Narkotyki sprzedawał także zatrzymanemu 27-letniemu Adrianowi B., również z Kamiennej Góry, w celu dalszej odsprzedaży. Uzyskał za nie kwotę 10 tysięcy złotych.
Pierwszemu z zatrzymanych przedstawiono zarzuty łącznie pięciu przestępstw z art. 56 ust 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Według ustaleń Prokuratury uczynił on z procederu stałe źródło dochodów. Zbigniew N. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.
Adrian B. sprzedawał narkotyki innym osobom. Usłyszał on łącznie 16 zarzutów odpłatnego udzielania w okresie od grudnia 2018 roku do lutego 2019 roku substancji psychotropowych i środków odurzających. Dodatkowo miał on także nieodpłatnie przekazywać ziele konopi innych niż włókniste jednej osobie. Podczas zatrzymania przy 27-latku ujawniono ponad 260 gram ziela konopi innych niż włókniste, 125 gram metamfetaminy oraz 52 tabletki ekstasy, wobec czego zarzucono mu również posiadanie znacznych ilości narkotyków.
Adrian B. przyznał się od popełnienia zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia.
Wobec obu podejrzanych Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze skierowała wnioski o ich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. 15 lutego 2019 roku Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze uwzględnił oba wnioski, podzielając przedstawione przez Prokuraturę argumenty, według których wobec podejrzanych zachodzi obawa, że będą oni w bezprawny sposób utrudniać postępowanie karne.


 

Komentarze (3)

lulek co bierze D0 Pyska i gangster bober nadal sprzedają na komendzie

A to dlatego kierowca "D0PYSKA" to jeden z większych piratów drogowych w JG, a dalej jeździ.

Brawo policja. Gonić ćpunków

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.