„Dobroczyńcy” z Jeleniej Góry

Firma JZO S.A., należąca do Grupy Essilor, uzyskała tytuł Dobroczyńcy Roku 2018 w kategorii wolontariat pracowniczy. Fot. JZO

Dwie jeleniogórskie firmy zostały laureatami prestiżowych tytułów w XXI edycji konkursu „Dobroczyńca roku”. W kategorii „Projekt społeczny – średnia firma”: Jelenia Plast Sp. z o.o., za wieloletnią współpracę z organizacjami pozarządowymi na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej; w kategorii „Wolontariat pracowniczy”: Grupa Essilor, do której należą Jeleniogórskie Zakłady Optyczne SA, za zachęcenie 100 wolontariuszy-pracowników do udziału w projekcie oraz za okazane im wsparcie a także za przeprowadzenie w ramach wolontariatu prawie 4 tys. badań przesiewowych wzroku wśród dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz przekazanie dla nich 950 par okularów ze szkłami korekcyjnymi.

Mirosław Nowak, prezes zarządu JZO S.A. oraz Country VP Grupy Essilor na Polskę i kraje bałtyckie, odbierając nagrodę powiedział: - Jesteśmy niezwykle dumni z tego prestiżowego wyróżnienia – tę nagrodę traktujemy jako uhonorowanie kilkunastu lat naszych działań dobroczynnych, które prowadzimy regionalnie i ogólnokrajowo, docierając do najbardziej potrzebujących” – powiedział – „Dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę akcję, a przede wszystkim naszym wolontariuszom, dzięki których wkładowi możemy realizować naszą misję – poprawę jakości życia poprzez poprawę widzenia”.
„Zobacz Lepszą Przyszłość” to jeden z wielu programów dobroczynnych prowadzonych przez Grupę Essilor. Bardzo ważnym programem jest wśród nich „Ratujmy Wzrok Dzieciom”, prowadzony przez JZO S.A. głównie na terenie Jeleniej Góry. Dociera on do uczniów szkół podstawowych, ma na celu zbadanie wzroku dzieciom oraz zapewnienie im prawidłowego widzenia dzięki właściwie dobranej korekcji.
Organizowany od 21 lat konkurs „Dobroczyńca Roku” ma na celu promocję idei społecznego zaangażowania i odpowiedzialności biznesu wśród przedsiębiorców. Przedsięwzięcie realizuje działająca od 1998 roku Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Akademia wspiera ponadto tworzenie lokalnych organizacji filantropijnych, udziela pomocy doradczej, szkoleniowej i informacyjnej, a na pierwszym etapie ich tworzenia – także finansowej.
 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.