Drastyczny bilbord przy drodze

Drastyczny bilbord przy drodze

Kto na to pozwala?! To skandal! Przejeżdżam tą drogą z wnukiem i on mnie pyta: ”Babciu co to jest? Co to za dziecko?” . Dlaczego ktoś w imię swoich ideologicznych fobii naraża moich najbliższych na takie obrazki – pyt pani Ela, babcia kilkuletniego Michałka. 

Chodzi o bilbord Fundacji Pro - Prawo do życia, która prowadzi akcję „stop aborcji” ustawiony przy ul. Wrocławskiej tuz przy przystanku autobusowym. Na ekspozycji pokazano drastyczne obrazki związane z zabiegiem usuwania ciąży oraz wejście do Wojewódzkiego Szpitalnego Centrum Kotliny Jeleniogórskiej. Jest podana ilość dokonanych zabiegów oraz apel aby powstrzymać aborcję w w WCSKJ. Drastyczne zdjęcie z jednej strony bilbordu jest zdarte. Pani Ela nie jest jedyną osobą zniesmaczoną środkami, jakimi operuje fundacja. - Taki sposób pokazywania problemu do niczego nie prowadzi. Niech fundacja zrobi plakaty, jaką biedę klepią dorośli niepełnosprawni i ich rodziny, które wszystko podporządkowują chorobie i opiece. To by było „pro life” dopiero – mówi pan Kazimierz.

O bilbordzie na ul. Wrocławskiej nie wiedział jeszcze Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. - Sprawdzimy czy bilbord postawiono w pasie drogi i zastanowimy się nad tą sprawą – mówi, dodając, że prawo dotyczące przydrożnych reklam jest pełne luk.

Tomasz Dymyt, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, o akcji fundacji wymieniającej w oskarżycielskim tonie placówkę, którą rządzi, także dowiedział się od dziennikarza. - Rozważymy z prawnikami, jak się do sprawy ustosunkować – zapowiada.
 

DSC_3195.jpg
DSC_3187.jpg

Komentarze (79)

"Dzieci z zespołem Downa mają prawo żyć" - wystarczy dopisać "ZA CO?!" i fundacja stuli uszy...

Rozwiązaniem przedstawionego przez Ciebie problemu nie jest usunięcie ciąży. Każdem należy dać szansę żyć, bez względu na to, czy urodzi się chorym, czy zdrowym.

Masz na myśli to, co zrobił "dr" Chazan, wielki przeciwnik aborcji, które wcześniej przeprowadzał regularnie? U kobiety zdiagnozowano, że dziecko nie ma połowy czaszki, a na świecie przeżyje bardzo krótko, co też się stało. Za oszczędźmy rodzinom takich dramatów. Niech każda kobieta zadecyduje sama, bo żyjemy póki co w kraju demokratycznym. Na te drastyczne billboardy patrzą także dzieci,dlatego powinny zniknąć. Kampanię można prowadzić w sieci.

nie na temat ale też ważne - Przyjęcie ponad 600 anonimowych przybyszów z Afryki, demontaż drutów kolczastych na ogrodzeniach w Melilli i bezpłatna opieka medyczna dla nielegalnych imigrantów – to skutki pierwszych dwóch tygodni rządów lidera Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej Pedro Sancheza. Polaki uważajcie na czerwone pająki które znowu chcą dorwać się w Polsce do koryta - oni chcą do Polski sprowadzać muslimów z krajów gdzie nie było i niema żadnej wojny ale dzięki temu jest możliwość wykończenia rdzennych europejczyków i chrześcijan którzy przeszkadzają bo za dużo mówią o bogu a oni jak wiadomo z bogiem na bakier są - im nie przeszkadza że muslimy mordują białych o tym cichosza

Nie na temat to po co się udzielasz, a na dodatek bzdury piszesz. Ciekawe czy nie byłaś/eś za granicą na chleb dla rodziny zarabiać. Jeśli nie to życzę Ci żebyś była/ł zmuszona/ny wyjechać i żeby traktowano cię tak jak ty byś traktiwala/ł uchodźców. Dajesz dobro odbierasz dobro, dajesz zło odbierasz zło. I jakim prawem o Bogu wspominasz z takimi poglądami. Nie mieszaj Go w to, bo przez takich pseudo wierzących jak ty wielu ludzi od niego bardziej odpychasz niż niejeden innej wiary.

skąd wiesz w co ja wierzę - wierze w to co widzę, a zwłaszcza jak jadę na zachód, ale nie jadę tam pracować - zapraszam do dzielnic na zachodzie, zwłaszcza w niemczech,szwecji, belgi,francji o których media mają zakaz pisania,filmowania i wypowiadania się na temat co się tam dzieje dzieje, a bywam tam często w tych państwach to wiem co się tam dzieje

a no i jeszcze jak marksisci nasprowadzają nachodzców do Polski których bedziesz miał za sąsiadów i zaczną latać z nożami to wtedy zobaczysz jakie oni dobro sieją, konflikty zbrojne wywołane przez usa-rael są podyktowane wyłącznie chęcią zysku może niech oni wezmą teraz wszystkich ze syrii,iraku,afganistanu,i tam gdzie wywołali konflikty do siebie po co soros i inni wpychają ich do europy

Mamy tylko nadzieję, że się tam nie odzywasz (bo po jakiemu?) i nie przynosisz wstydu Polsce. Podstawówkę robiłeś pewnie przez 12 lat a i tak usunęli cię po piątej klasie.

nie na temat ale dziś to wypłynęło w niemczech: 28-letnia studentka Sophia L. z Lipska zamordowana, była aktywistką i czasowo przewodniczącą Młodych Socjalistów (JUSO), przybudówki młodzieżowej partii SPD, w sprawę zamieszany i podejrzany marokańczyk. I jeszcze podali kolejne info :Iracki gwałciciel i morderca 14-latki pochwalił się krewnym i dziennikarzom że w Niemczech nie będzie musiał pracować.

Twoje wypowiedzi świadczą o potrzebie podjęcia terapii, a jeśli okaże się skuteczna - powinieneś wrócić do szkoły.

Kochanki księży jadą za granicę bo "ojca" stać na to .Parszywy obłudny kraj.
Takie zdeformowane dziecko cierpi całe swoje pokiereszowane życie ,męczą się rodzice ,dziadkowie, sąsiedzi.
Zyski mają tylko sanktuaria obiecujące CUD, wszelkiej maści katoliccy uzdrawiacze i egzorciści.

......a ta szansa to trochę ponad 900 złotych za miesiąc dla niepełnosprawnej i często niezdolnej do samodzielnego życia osoby, czego qwerty najprawdopodobniej nie rozumiesz.
Zapewne autorzy tych bredni z bilbordu nie mają najmniejszego pojęcia o losie chorych i niepełnosprawnych. I żyją będąc w pełni sprawnymi fizycznie za kwotę dużo większą niż owe 900 złotych płaconą z naszych podatków.
Trudno o większą demagogię !

Za to samo co ty!!!

Kwik ogromny był jak wycinano chore drzewa, zżerane przez korniki. Ale jest już w porządku jak się zabija kalekie dziecko.

Widzę, że ojciec cię za mocno lał po głowie...

Ciebie raz uderzył i zostało na całe życie

Po odkryciu badania USG i wprowadzeniu go jako badania dziecka w łonie matki na całym świecie drastycznie spadła ilość wykonywanych aborcji, bo ludzie mieli szansę dowiedzieć się, że toto w łonie to nie jakiś tam zlepek tkanek tylko człowiek.
Bilbordy fundacji pro life owszem, są drastyczne, ale zamiast być zniesmaczonym tego typu obrazem i od razu otaczać się murem na pewne fakty, lepiej przemyśleć to, co na nim jest przedstawione.
A małemu wnukowi pani Eli trzeba wytłumaczyć, że śwait jest skomplikowany i pełen sporów i cierpienia. A nie zasłaniać oczka i ukrywać problem, hurra, życie jest piękne wnusiu.

Jesteś ciężkim idiotą i sadystką skoro tak rozumujesz.

To jeszcze pusc mu pornola idioto i powiedz ze zycie jest skomplikowane. Obluda obluda obluda! Moherowe pisowskie chwasty
..

te bilboardy pokazują tylko część prawdy. Przedstawiają aborcje na późnym etapie ciąży. Do kilku pierwszych tygodni płód jest zlepkiem komórek. To nie jest jakaś przenośnia tylko fakt. Można obejrzeć zdjęcia takich płodów.
Po drugie są przypadki gdy aborcja na zaawansowanym etapie jest wskazana np. uszkodzenia płodu albo ciężkie uposledzenie. Poza tym ciąża z gwałty bezwględnie powinna podlegać aborcji.

Takie akcje, jak ten drastyczny billboard nie przyczynią się do zmniejszenia aktów aborcyjnych, a wręcz zwiększą opór społeczny do tych haniebnych metod walki z aborcją. Więcej uświadomienia społecznego poprzez prowadzenie nauki o antykoncepcji i świadomym macierzyństwie, nic na siłę i nie za pomocą penalizacji!

Chazan najpierw dorobił się na setkach (tysiącach?) wykonanych aborcji, a teraz nagle nawrócił się?

Banda niebezpiecznych oszołomów.

...jakie jest zdanie radnego macicy na ten temat?

Że ciebie powinni abortować

...pytanie nie było skierowanie do ciebie lecz radnego macicy, więc po co zabierasz głos...

Nie ma kogoś takiego, jak "radny macica", więc pytanie nie mogło być do niego skierowane. Proste.

Tobie to już sraka w głowie przegoniła ostatnią komórkę!

no coz, pislam rządzi to takie średniowieczne metody będą, sami sobie wyvbraliście !

to pisiooory to postawiły....

uważaj, żeby tobie pisior nie wyrósł na głowie

Część kobiet traktuje aborcję jako rozwiązanie problemu "wpadki" po stosunku. Tak drastyczny przekaz ma sprawić, by te osoby zastanowiły się kilka razy przed próbą usunięcia niechcianego, bezbronnego potomka. A to, że innym taki przekaz nie odpowiada... Jeśli ktoś nie jest osobą wierzącą - nie jest w stanie pojąć, że "zabieg" ten, to w istocie pogwałcenie V przykazania. Może taki przekaz będzie w stanie dotrzeć do tej reszty, która mimo wszystko jest za aborcją.

A dlaczego zmuszasz innych by myśleli jak moherowy beret? Może ktoś ma gdzie jakieś przykazania napisane przez zakon wyłudzaczy ostatniego grosza od biednych?

Ktoś kto popiera zakaz aborcji upośledzonych dzieci, a nawet zdeformowanych niekoniecznie chce na ulicy w miejscu publicznym napotykać się na takie zdjęcia, które łamią im serce. W szczególności że zależy im na ochronie życia.
Kochasz każde życie ludzkie to dlaczego nie szanujesz tego dziecka ze zdjęcia i upubliczniasz jego wizerunek po śmierci, we krwi?
Zdajesz sobie człowieku sprawę ze to hipokryzja? Krzyczysz by byl zakaz aborcji a sam nie szanujesz tego życia.
Ja osobiście nie chcę patrzeć na czyjąś śmierć bo ktoś ma takie widzimisie na plakat i mocny przekaz.
Nie tędy droga do ratowania życia ludzkiego.
Czy ktoś wyrazil zgode na publikacje tego zdjecia? Nie. Bo mogli by to zrobic tylko rodzice.

Ktoś kto popiera zakaz aborcji upośledzonych dzieci, a nawet zdeformowanych niekoniecznie chce na ulicy w miejscu publicznym napotykać się na takie zdjęcia, które łamią im serce. W szczególności że zależy im na ochronie życia.
Kochasz każde życie ludzkie to dlaczego nie szanujesz tego dziecka ze zdjęcia i upubliczniasz jego wizerunek po śmierci, we krwi?
Zdajesz sobie człowieku sprawę ze to hipokryzja? Krzyczysz by byl zakaz aborcji a sam nie szanujesz tego życia.
Ja osobiście nie chcę patrzeć na czyjąś śmierć bo ktoś ma takie widzimisie na plakat i mocny przekaz.
Nie tędy droga do ratowania życia ludzkiego.
Czy ktoś wyrazil zgode na publikacje tego zdjecia? Nie. Bo mogli by to zrobic tylko rodzice.

to za urodzenie takiego stworka powinna byc kara ,to nie średniowiecze ,żeby rodzić wszystko ,anito nie wie ,ze zyje ,a bliscy cierpią,pomocy żadnej ,bo trzeba dac rydzykowi ,czemu te krzykacze nie wezma takich dzieci choć na miesiac ,żeby dać odpoczać rodzicom?głaby moherowe

Dajmy każdemu wolny wybór ,każdy ma prawo do decyzji

W sprawie własnego życia może i ma prawo, ale jesteś pewien, że ma prawo do decyzji w sprawie cudzego życia? Dziecko jest twoją własnością, że masz prawo decydować, czy będzie żyło, czy nie? To co prezentujesz, to jest pycha i przekonanie, że jesteś bardzo wpływową osobą, która decyduje o wszystkim, co się wokół niej dzieje. Nie ma miejsca na Boga, przeznaczenie, karmę, los, przypadek, czy jak to tam sobie nazwiesz. W rzeczywistości jesteś trybikiem w maszynie, zależnym od wielu rzeczy, a nie wszechmogącym kreatorem sytuacji wokół Ciebie.

Weź już chłopie zamilknij, co? Jest jeszcze szansa, że szybko zapomnimy, że taki pajacyk był na forum.

Kochanka mojego męża, gorliwa katoliczka, chodziła na pielgrzymki do Częstochowy, jeździła z dzieckiem modlić się do Lednicy, dalej śpiewa w kościelnym chórze i prowadzi lekcje religii i nie przeszkadzało jej to w uwodzeniu żonatego faceta, a potem sypianiu z nim, w czasie kiedy ja walczyłam w szpitalu o życie. Ot polski katolicyzm. Potem do spowiedzi i znów z nabożną miną w niedzielę do komunii... Ta Pani ma miejsce na Boga w sercu, kiedy jest w kościele, przystraja ołtarz, co nie przeszkadzało jej w łamaniu 6 przykazania. Wypowiadała się w imieniu rodzin katolickich na temat zakazu aborcji i dawaniu świadectwa wiary własnym życiem. Dajmy każdemu prawo wyboru....

Masz jej numer telefonu?

Mam, ale nie warto schodzić do jej poziomu... Pocieszam się tym, że karma wraca.

Ale nie, nie masz się zniżać do jej poziomu. Numer daj mi, chciałbym zakisić ogóra!

Najlepiej pokazał to ostatni protest w sejmie niepełnosprawni żyją jak pączki w maśle.

Nie wszyscy,ale uczestnicy protestu zapewne.

A co na to Pan doktor Keppel????
Tak.... Pan doktor powinien na temat aborcji wypowiedzieć się głośno! !!!!
Ordynator ginekologii

Lekarz powinien wykonywać swoje obowiązki i nic więcej. To nie on podejmuje decyzję za kobietę ciężarną, tylko ona sama, choć uważam, że powinna mieć możliwość uzyskania pomocy z zewnątrz, tyle, że nie powinna to być osoba, która wpaja jej winę za podjętą decyzję, wzbudza poczucie winy i wyrzuty sumienia.

Były kiedyś przykościelne punty doradztwa, które zlikwidowano. Dla wielu kobiet taka decyzja jest trudna, ale nikt nie może decydować za nią, tym bardziej żadne ustawy nie mają tego prawa zabraniać, ograniczać.

Czy ktoś zastanowił się kiedyś, co czuje kobieta zgwałcona, czy ta, która dowiedziała się, że jej dziecko jest mocno upośledzone?

Wracając do dzieci upośledzonych jest jeszcze druga strona medalu. Takie dziecko wyrośnie, zostanie kiedyś samo, gdy rodzice odejdą na tamten świat. Co stanie się z taką osobą? Czy państwo gwarantuje miejsce pracy w warunkach chronionych dla takiej upośledzonej osoby (oczywiście, gdy ta jest zdolna do podjęcia pracy np. w pozycji siedzącej lub pracy, którą jest taki człowiek w stanie wykonać) i mieszkanie przystosowane dla inwalidy?

Czy osoba upośledzona, która nie będzie mogła samodzielnie egzystować z uwagi na stopień upośledzenia umysłowego i fizycznego będzie miała możliwość spędzenia reszty życia w specjalnym ośrodku?

Takich pytań jest wiele. Czyż obawy rodziców, którzy dowiadują się o upośledzonym dziecku, które przyjdzie na świat nie są uzasadnione? Są, i to bardzo. Tym bardziej decyzji o aborcji nie można w żaden sposób podważać.

Nikt z polityków nie zna uczuć kobiety, która taką, a nie inną decyzję podejmuje, podejmie, czy już podjęła. Nie należy więc wrzucać takich kobiet do jednego wora z zabójcami.

jak kod oplakatował miasto w imieniu mieszkańców to było ok.Na bbordzie samo życie.

Walka wielu przeciwników aborcji przypomina szturm Armii Czerwonej: Nie ma broni, amunicji, ale kto się cofnie - kula w łeb. Stosowanie połowicznej strategii nie rozwiąże problemu. Same zakazy i działania uświadamiające (choćby najbardziej drastyczne, aczkolwiek takie być nie muszą) bez wdrożenia programu zapewnienia opieki i godnego bytu "dzieciom gorszego Boga" to zatrzymanie się wpół drogi na jej najgorszym odcinku, wyprowadzenie ludzi nad przepaść i pozostawienie ich samych bez asekuracji i przewodnika. Ilu zajdziecie chętnych, aby zaufali i ruszyli na taką wyprawę?

do ojciec (8:59)
Rozumiem, że Pańskim zdaniem zakrwawiony ludzki płód na przydrożnym bilbordzie nie szkodzi wrażliwości czterolatka.Jestem odmiennego zdania.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.