Duża uprawa marihuany zlikwidowana

fot. KPP Jelenia Góra

Ponad pół miliona złotych warta jest marihuana znaleziona przez policję u 32-letniego jeleniogórzanina. Policjanci ustalili, że mężczyzna uprawiał w swoim mieszkaniu krzewy konopni i posiadał susz marihuany. Z zabezpieczonych krzewów i suszu mógł uzyskać ok 17 tysięcy porcji handlowych.

- Policjanci z Wydziału Prewencji z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zostali powiadomieni, że na wiadukcie kolejowym w Jeleniej Górze, znajduje się mężczyzna, który zachowuje dziwnie i ma na sobie mokrą odzież. Policjanci po przybyciu na miejsce, zastali 32-letniego jeleniogórzanina, który wymagał pomocy medycznej. Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala, a potem pojechali do miejsca jego zamieszkania. Okazało się, że 32 latek, posiada dwa mieszkania, w których znajdowało się łącznie nie tylko 105 krzewów konopi, z których można wyprodukować ok. 16 tysięcy porcji handlowych, ale także susz marihuany w ilości pozwalającej uzyskać ponad 550 porcji handlowych. Ponadto w tych mieszkaniach znajdował się sprzęt do uprawy konopi w postaci lamp oświetleniowych, grzewczych oraz innych akcesoriów – informuje podinspektor Małgorzata Gorzelak z jeleniogórskiej policji.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze, Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zgodził się na aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

marycha3.png
marycha.jpg
marycha2.jpg

Komentarze (9)

Na jednym portalu podają 7200 porcji z tej samej ilości krzaków, tu 16 tysięcy. Spokojnie, to i tak jest bardzo dużo, nie trzeba liczyć porcji od ziarenka, by było więcej.

Jak ktoś handluje po 1 mikrogram, to wyjdą miliony porcji handlowych. Jest w ogóle gdzieś definicja jaką wagę ma "porcja handlowa", czy tak można komuś dowalić posiadanie znacznych ilości według widzimisię prokuratora?

Tzw. 'porcja handlowa' to 0.25g

Bzdura! 1 gram lub 0,5 gram. Na pewno nie ćwiartka !!

Ćwiartką grama zjarasz się tak samo, jak upijesz się jednym kieliszkiem wódki. Nie ma sensu mnożyć porcji aż do absurdu, skoro i bez tego to jest bardzo dużo.

lulek co bierze D0 Pyska i gangster bober nadal sprzedają na komendzie

brawo policja

Ładna roślina

Kiedy zalegalizują?mam nadzieje, ze po upadku pislamowców

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.