Dyrektor szkoły wygrywa starcie z wójtem

Dyrektor szkoły wygrywa starcie z wójtem

Wojewoda dolnośląski unieważnił zarządzenie Wójta Gminy Mysłakowice o odwołaniu ze stanowiska dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy i przywrócił ją na stanowisko. Sama zainteresowana nie kryje satysfakcji, ale do szkoły nie wróci.

Wojewoda uznał, że nie wystąpiły wystarczające przesłanki do odwołania nauczyciela z zajmowanego stanowiska w ciągu roku szkolnego. Wprawdzie nie zakwestionował nieprawidłowości, których miała dopuścić się pani dyrektor podczas realizowanego przez szkołę projektu „Transgraniczne edukacja w zielonej klasie ku lepszej przyszłości”, ale uznał, że... – nie stanowią one „przypadku szczególnie uzasadnionego”, a przynajmniej taka kwalifikacja nie została wykazana przez wójta – czytamy w uzasadnieniu.

Wójt Gminy Mysłakowice Michał Orman zapowiedział, że zaskarży decyzję wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
– To krok w kierunku oczyszczenia mojego dobrego imienia – mówi tymczasem była dyrektor szkoły Julita Odelga. Cieszy się z decyzji wojewody. Chce też wykazać, że nie było nieprawidłowości. Jeśli nawet, to powstały one w wyniku nie jej zaniedbań, ale gminy.
Przyznaje, że o ile spodziewała się uchylenia decyzji o jej odwołaniu, to nie spodziewała się przywrócenia na stanowisko. Nie chce już wracać do szkoły tym bardziej, że w sierpniu kończy się jej kadencja i – jak mówi – bez względu na tę sytuację nie zamierzała startować w konkursie. Wygrała natomiast konkurs na stanowisko dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kowarach i w poniedziałek (12 marca) ma tam rozpocząć pracę. J. Odelga złożyła rezygnację z funkcji dyrektora szkoły w Łomnicy i wójt przyjął ją.
Więcej na ten temat napiszemy we wtorek 13 marca w „Nowinach Jeleniogórskich”.

Komentarze (20)

Koniec

Ania inaczej to koniec już dość szkole

, za moich czasow to byly Szkoly.Pamietam,nie bylo naucycieli,a zrabowane sprzty przez szabrownikow szukala Milicja.Moim woznym byl niemiec,poczciwy stary Leonard z liceum "zromskiego"

Brawo Pani Dyrektor!

Bardzo dobrze wspominam ponad 2O-letnią pracę
w tej szkole. Pozdrawiam uczniów i nauczycieli

Bardzo dobrze wspominam ponad 2O-letnią pracę
w tej szkole. Pozdrawiam uczniów i nauczycieli

Kto numer 603306907???

Ja tez dobrze wspominam całe grono pedagogiczne Panie Janie :) pozdrowienia dla wszystkich z Łomnicy! 15 lat po gimnazjum... :) `86

Łatwiej zostać wójtem, burmistrzem, prezydentem niż być dyrektorem szkoły, nauczycielem. A co do tych projektów wciska się je szkołom na siłę, tylko kłopot z tym a nie można nie wziąść bo zaraz gadają, że dyrektor nie pozyskuje środków itp. Niech urzędy pozyskują i rozliczają środki unijne od A do Z . Zobaczymy jakie będą same prawidłowości......

Dotacje w Polsce to wielki problem i masa niepotrzebnych ludzi do ich obsługi
W Czechach wniosek przewitaj się przez 2 urzędy i 3urzedników u nas retencji sam wniosek mieli kilkadziesiąt osób przez kilka miesięcy. .. a procedurę oceny, wzór wniosku itd stworzyli Polacy DLA POLAKÓW! WNIOSEK 20STR wraz z zalacznikami... w Czechach 5str z załącznikami!

,, za moich czasow to nie bylo dotacji,ale byla PRACA rodzicow i uczniow,czyny spoleczne.Pamietam,jako dziecko bylem odpowiedzialny za ogrog przy szkole,a moj sp.Ojciec naprawil dach,brakowalo rynien,a te kradli szabrownicy.Milicja,pomagala ujac tych zlodzieji.- Obecnie,to tylko wypielegnowane raczki,i wrozby unia,da,czy nie da !!

Niestety oświata to zepsuta przez system przestrzeń. Nawet gdyby dyrektor ukradł 1 mln zł to nawet sam prezydent nie mógłby go odwołać. A za batona w sklepie zwykły Kowalski idzie siedzieć. Ułomne prawo oświatowe objęte parasolem nietykalności. Zapamiętać trzeba na zawsze .... nauczyciel jest nie do tknięcia.

Plore widać, że kradniesz , bo na złodzieju czapka gore i na innych chcesz skierować podejrzenia. a Dyrektor - ukradł milion złotych . Jak ? gdzie ? Komu ? Czy ty w ogóle podstawówkę przynajmniej skończyłeś ?

Panie ALA wójcie oczekuje od pana poprostu zwykłe przepraszam do pani ODELGI ale pan jesteś za płytki aby to zrobić publicznie. MAM pytanie kto zapłaci/ bez odpowiedzi/za wypłate tj. funkcyjne zaległe dla pani ODELGI ,środki które wcześniej już otrzymał z-ca szkoły,

DNIA 08.03.2018r. o. godz.;11/30 skarbnik PAN amborski oświadzcył że nic nie wie o decyzji wojewody o uchyleniu decyzji ORMANA w dniu 06.03.2018 r.

Fascynujący fakt i typowy w wydaniu Pana Radnego.:-)

Hm,towarzystwo wzajemnej adoracji ma sie dobrze..

TAK fascynujący fakt bo według mnie terAZ TO I PAN SKARBNIK MIJA SIĘ Z PRAWDĄ.

pani była dyrektor poszła po poradę i została dyrektorem super

W PL powinny być zlikwidowane te małe samorządy. Przeciętniak dostanie od wyborców WŁADZĘ - stanowisko wójta, burmistrza, to mu się we łbie przewraca. Wysoka pensja, a jakże! Jak wyda decyzję niezgodną z prawem i wyrządzi nią komuś szkodę, to on nie zapłaci z własnej kieszeni, tylko podatnik zapłaci odszkodowanie i to z odsetkami po wygranym procesie!
Taki wójt, burmistrz nie ponosi żadnej odpowiedzialności finansowej za swoją głupotę, pomylił się i już. Za jego głupotę, brak kompetencji zapłaci podatnik.
Rada jest mu potrzebna, żeby ewentualne porażki rozłożyć na radnych-bezradnych, a nie tylko na wójta.
Oj, Polsko, nieszczęśliwa Ty ...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.