Dyrektorka szkoły w Łomnicy pójdzie do sądu

Arch. SP w Łomnicy

- Pismo o odwołaniu mnie z funkcji dyrektora szkoły dotąd do mnie nie dotarło – mówi Julita Odelga, dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Zapowiada , że będzie walczyć o swoje racje i wizerunek.

- Miałam pełnomocnictwo do realizacji projektu, a aneks do umowy, o którym mowa w upublicznionym uzasadnieniu odwołania mnie ze stanowiska powinien przygotować organ prowadzący. Tyle, że tam wszystko się tak dzieje... Wójt wykorzystał tę sytuację - wyjaśnia dyrektor Odelga, zapewniając, że zarzuty wobec niej są bezpodstawne, co jest w stanie udowodnić w sądzie. Przekonuje, że nie brała pieniędzy za nic, a wszystko odbyło się zgodnie z prawem. - Będę się odwoływać do wojewody, a gdy przyjdzie do mnie odwołanie ze stanowiska i uzasadnienie, to po konsultacji z prawnikiem, oddam sprawę do sądu – zapowiada. Julita Odelga wskazuje, że Dolnośląski Kurator Oświaty nie podzielił opinii wójta Mysłakowic co do zasadności odwołania dyrektora szkoły w Łomnicy.  

Komentarze (14)

Kłaku zostanie nowym dyrektorem szkoły w Łomnicy! Ta osobowość skutecznie połączy skłócone strony!

W momencie kiedy zaczyna się koło 4 liter palić od razu zwolnienie lekarskie, choroba na zawołanie? Co na to ZUS,podobno lewe zwolnienie jest karalne.....

,, za moich czasow,gdy przyjechalem na Ziemie Odzyskane
to bylo lepiej: nie bylo Polskich szkol,nie bylo Polskiego sadownicta,a za 1 litra samogonu i 1kg sloniny mozna bylo wszystko dostac ,.. nawet kobitke

Ta cała afera i "nagonka" na Dyrektora szkoły sama za siebie świadczy, że Wójt do końca nie ma mocnych argumentów w tej sprawie. Zastanawiam się dlaczego Wójt każe oddać p. Julicie wartość netto rzekomo bezprawnie przyznanego wynagrodzenia. Czy dobrze rozumiem, że podatek został p. Dyrektor umorzony? Sam Wójt zapewnił, że sprawę musi wyjaśnić Dolnośląski Urząd Wojewódzki i dopiero po otrzymaniu protokołu podejmie stosowną decyzję o ewentualnym odwołaniu pani Julity ze stanowiska. Tymczasem nie czekając na opinię DUW wydał Zarządzenie i "basta". Chciał być szybszy niż organy "ścigania"? Wiem jak trudno realizuje się i rozlicza projekty współfinansowane z UE. Dziwię się niektórym osobom komentującym tą sprawę, że koordynator projektu, powinien pracować bez wynagrodzenia. Wynagrodzenie koordynatora stanowi koszt kwalifikowalny w projekcie a jego wysokość jest ograniczona w dokumencie programowym tj. Wytyczne kwalifikowalności wydatków. Osobiście za taką kwotę nie podjęłabym się tak trudnej i odpowiedzialnej pracy. Z powodu "niegospodarności" p. Dyrektor moje dziecko uczęszcza na zajęcia dodatkowe organizowane dzięki realizowanym projektom. Z powodu "niegospodarności" p. Dyrektor moje dziecko mogło również uczestniczyć w wycieczkach zagranicznych, których celem było przełamywanie barier językowych. GRATULUJE WÓJTOWI TAKIEJ "NIEGOSPODARNOŚCI"

czytajcie pytania do wójta w artykule pt.Wójt nagle zwolnił dyrektorke w Łomnicy' na temat rozrzucania pieniędzy gminnych,to samo jest w jelonce a on krzyczy łapać złodzieja. PO PRZECZTANIU NIE UWIERZYCIE JAK "DBA O NASZĄ KASE.

Mam nadzieje, ze prawda zwyciezy i w koncu ktos utnie pomoeienia, plotki... a jak to wszystko swiadczy o poziomie wladz lokalnych to szkoda slow..

"...to wszystko swiadczy o poziomie wladz lokalnych" - lokalnych? sejm to jeden wielki burdel, a ty sie lokalsami martwisz? :-D

I bardzo dobrze! Nieuczących się uczniów przepuszczała wyżej, pod warunkiem, ze ich dobrze znała..

Prawada jest taka, że w tej gminie tak się załatwia wszystkie sprawy. Gmina z pozycji siły i albo będzie tak jak sobie umysli wójt czy skabnik, albo wypad.
Widocznie się Pani dyrektor postawiła wójtowi to ją wywalił.
Przy najbliższych wyborach przydało by się oczyścić tą gminę zarówno z wójta, który sobie nie radzi jak i radnych, którzy są tam przez zasiedzenie i tylko się kłóca między sobą. Wstyd radni, wstyd.
Młodych wyberać, a nie dziadków co zalezy im tylko na turystyce i sporcie, a resztę mają w głębokim poważaniu.

Czy osoba na której ciążą tak poważne zarzuty może być członkiem Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Dolnośląskim? Wg mnie taka osoba powinna być jak "żona Cezara". To pod rozwagę p. Wojewody.

"Będę się odwoływać do wojewody, a gdy przyjdzie do mnie odwołanie ze stanowiska i uzasadnienie, to po konsultacji z prawnikiem, oddam sprawę do sądu – zapowiada."
Konsultację to w pierwszej kolejności powinna odbyć z psychiatrą. Zdążyła już kilkakrotnie, i to publicznie skomentować pismo Organu Prowadzącego o odwołaniu, zwiać na L-4 a teraz przekonuje (znowu publicznie), że nic nie otzymała i o niczym nie wie. Takie zachowanie w psychologii znane jest pod pojęciem "wyparcia". Tylko, że sprawa obiektywnie istnieje i już nie da się tego odkręcić.

Dlaczego w naszej szarej prymitywnej rzeczywistości linczuje się człowieka , zanim udowodni mu się winę. Szczególnie rzesze Polaków ,wybitnie prawych i poprawnych. Poczekajmy na wnioski pokontrolne, ewentualnie wyrok sadu. Nie zachowujmy się jak szarańcza, bo wiemy co ona po sobie zostawia.

Ja mam nadzieję, ze Pani Dyrektor udowodni swoją niewinność. Jako absolwent Szkoły w Łomnicy, wspominam ja bardzo dobrze. Liczę na to, ze oczyszcza ja z tych zarzutów i upublicznia te informacje wszem i wobec. Bo to, co się wypisuję w komentarzach, jest poniżej jakiejkolwiek krytyki.

Orman zmień doradców bo wywiozą Cię na taczce.Nie pluje się do zupy z której Ty i Twoja rodzina ma i miała chleb.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.