Jak zatrzymać dzieci w Jeżowie Sudeckim?

Jak zatrzymać dzieci w Jeżowie Sudeckim?

Jak sprawić, żeby dla zwiększającej się liczby mieszkańców Jeżowa Sudeckiego, gmina nie była tylko sypialnią? Wielu młodych mieszkańców, którzy wybrali to modne miejsce na postawienie domu i zamieszkanie, wciąż wywozi swoje dzieci do jeleniogórskich przedszkoli i szkół. Edward Dudek, wójt gminy liczy, że sytuację zmienić może planowana w przyszłym roku inwestycja.

Właśnie okazało się, że samorząd otrzyma dofinansowanie do przebudowy i modernizacji szkoły (budynek przy ul. Krętej) a w ramach rozbudowy obiektu powstanie tutaj też przedszkole. - Na inwestycję wartą 8,3 mln zł dostaniemy dofinansowanie około 6 mln zł – wskazuje Ewa Nidzgorska, sekretarz gminy Jeżów Sudecki. W nowej szkole będzie miejsce dla 300 uczniów, a do przedszkola zlokalizowanego w tym samym budynku uczęszczać będzie mogło 100 dzieci. Pieniądze zostały uzyskane z dwóch unijnych projektów (ZIT AJ), a inwestycja będzie musiała zostać ukończona w ciągu przyszłego roku. To bardzo poprawi warunki edukacyjne w gminie. Dziś Zespół Szkół w Jeżowie Sudeckim (gimnazjum i szkoła podstawowa) obejmuje cztery budynki, a oddział przedszkolny może przyjąć jedynie 17 maluchów. Poza Jeżowem Sudeckim gmina utrzymuje jeszcze dwie szkoły z oddziałami przedszkolnymi - w Siedlęcinie oraz w Czernicy. Inaczej niż dla wielu okolicznych gmin, prognozy demograficzne dla Jeżowa Sudeckiego są korzystne. To dlatego, że osiedla się tu wiele młodych rodzin.

Komentarze (29)

Taniej to by było przyłączyć gminę do Jeleniej Góry. Zaoszczędziłoby się na administracji. Te pieniążki można by było poświęcić na dogodne skomunikowanie Dzielnicy Jeżowa z Jelenią Górą. Zniknęłyby dopłaty do komunikacji, otworzyłaby się możliwość podpięcia takich mediów jak woda, gaz, ciepłownictwo (co zmniejszyłoby imisję zanieczyszczeń z opalanych domów). Szkolnictwo w Jeleniej Górze jest na dobrym poziomie i w miarę dobrze zorganizowane. Polecam do przemyślenia:):):) Wystarczy referendum i po krzyku.
Wiem, że buntował się będzie wójt i urząd gminy.
Ale nie bójcie się Państwo, sielski charakter Jeżowa zostanie utrzymany. Hasło "Duży może więcej" w tym przypadku przyniesie korzyść wszystkim:)

Taniej dla kogo? Bo na pewno nie dla Jeleniej Góry. Już podpięliśmy sobie Jagniątków i Goduszyn. Przez lata trwało wyprowadzanie tych wioch ze średniowiecznej zapaści. Cała kasa miejskiego budżetu na inwestycje w infrastrukturę szła właśnie tam. Dzięki temu mamy teraz zaniedbaną kanalizację i inne sieci w samym centrum. Jagniątków ma nowe rurki, a w śródmieściu co i rusz jakaś awaria. Po co nam kolejna zacofana miejscowość, którą trzeba będzie dostosować do poziomu miasta? Jak podłączą Jeżów do JG, to ludzie przestaną się tam budować i uciekną do Dziwiszowa albo do Wojcieszyc. I co wtedy, też będziesz podłączał kolejne wsie? Poza tym dla Jeżowa oznacza to rozpad całej gminy, łącznie ze zmianą nazwy, przenoszeniem siedziby i gminnych urzędów (zapewne do Dziwiszowa lub Siedlęcina).

Puknij się w głowę arogancki kołku.
Jak tak ci źle w centrum to wyprowadź się do Jagniątkowa.

A nie jest tak, jak piszę? Co mieliście, gdy byliście częścią Piechowic? Sami byście sobie wyremontowali drogę i chodniki? Sami byście sobie zorganizowali komunikację miejską płatną jak za jedną strefę? Przecież nie. To samo Goduszyn. Pan Obaz nie miałby do kogo iść po pieniądze, gdyby nie to, że Goduszyn jest częścią JG.

Może na początek zrozumieć termin "gmina".

Gmina Jeżów Sudecki to miejscowości: Jeżów Sudecki, Dziwiszów, Płoszczyna, Siedlęcin, Czernica, Chrośnica, Janówek, Wrzeszczyn.

Jeśli odłączymy miejscowość Jeżów Sudecki od Gminy Jeżów Sudecki, to musimy zmienić siedzibę gminy.
Na początek gdzie ją przenieść, za co wybudować siedzibę nowej gminy np. w Siedlęcinie lub Dziwiszowie, co ze szkołami, dokumentami, nazwami, pieczątkami, rozwiniętymi projektami inwestycyjnymi, dotacjami, podatkami itd.
O zmianach na szczeblu ustaw nawet nie wspominam.

Mam prośbę. Zanim ktoś nawiedzony napisze totalną durnotę niech przez chwilę się zastanowi.
A jeśli kolejny matołek zechce z nawiedzonym nieukiem dyskutować niech chociaż wiki włączy.

To się nazywa solidarność Panie Anonimousse. Też jej nie popieram, bo często polega ona na okradaniu bogatszych, zaradniejszych, bardziej przedsiębiorczych i takich którym chce się podnosić swoje kwalifikacje, dokształcać i pracować. A kto powiedział, że ma być równo. Lenin i ten w Korei słońce narodu. Ale do czego to prowadzi wiemy.

Co ty wiesz o Leninie! Rodzice byli w partii i mieliśmy wszystko, więc nie mów mi co to sprawiedliwość, suko!

I wylazło ****stwo zwolennika Lenina.
"Rodzice byli w partii i mieliśmy wszystko".....

Ja już pisałem kilkakrotnie i nie zamierzam się powtarzać. Jeśli jesteś daltonistą i nie odróżniasz zalogowanego niebieskiego nicku od pajaca, który podszywa się tu regularnie pod innych i pisze tego typu durnoty, to może warto udać się do okulisty?

Przepraszam, uniosłem się. Znowu nie wziąłem czopków.

Niestety ale nie wierzę aby planowane inwestycje zatrzymały dzieci w Jeżowie Sudeckim! Rodzice pracując w Jeleniej Górze zdecydowanie wolą aby ich dzieci chodziły do szkół i przedszkoli właśnie w Jeleniej Górze - blisko miejsca pracy. Łatwiej wtedy "zgarnąć" po drodze wszystkich do domu.

To raz. A dwa - w JG można wybrać szkołę dostosowaną do poziomu dziecka, do jego uzdolnień, szkołę o jakimś profilu. W Jeżowie niestety tak dobrze nie ma.

A którą dzielnicę aglomeracji Jeżowskiej Waści masz na myśli?
Jeżów Centrum, Jeżów Wschód, Jeżów Zachód, Jeżów Południe, północ czy dzielnicę wypoczynkową popularnie zwaną Przyzabobrzańską położoną zresztą w okolicach "Wieja Monte" jednej z najwyższych gór okolic Zabobrza tam gdzie jest Jeżów Okęcie w pobliżu słynnych na cały świat zakładów samolotowych?

Ja wybrałem Zespół Szkól Specjalnych i jestem zadowolony. A wy?

I co? Robisz karierę w Sejmie czy w Senacie?

Media powinny zablokować możliwość dodawania komentarzy. Za dużo ****stwa w sieci. A prostak bez mediów jest tylko prostakiem, bo w normalnym życiu nawet wysłowić się nie potrafi. A tu palec wystarczy.

Po ostatnim pogorszeniu stosunków Edwarda z dyrektor szkoły w Siedlęcinie już raczej nic nie pomoże :)

No właśnie mieszkają w Jeżowie a dzieci meldują w Jeleniej żeby mogły chodzić do Szkoły nr 11 z tego powodu dzieci muszą chodzić na dwie zmiany a nie na jedna tak jak jest w innych szkołach . Może najwyższy czas aby Jeżów miał szkołę z prawdziwego zdarzenia .

Pani Sekretarz jest jednym z najlepszych w pozyskiwaniu środków unijnych w Polsce specjalistów. Wczesniej gdy pracowała w Karpaczu to oni dostawali najwiecej dofinansowań w Polsce, a teraz prosze. Karpacz pod nowymi rządami gnuśnieje. Ale niestety tak to jest jak na stołki dostają sie ludzie o zerowych kompetencjach.

po co wam dzieci, zwyrodnialce?

Nie tylko dzieci podrzucają do jeleniogórskich szkół, ale także, śmieci do zabobrzańskich boksów.

I dzięki temu mogę wygrzebywać ekologiczne, wiejskie resztki jedzenia!

Ja też jestem za przyłączeniem pasożytów. Uczepili się miasta jak rzepy ogona. W korkach najwięcej DJE stoi sznurami - bo do pracy, bo do szkoły, bo do galerii.

Bez tych DJE to Jelenia Góra dawno by się ze......
Kto wam utrzymuje te wasze markety i insze cudawianki?

Moje dzieci ukończyły Jeżowskie Gimnazjum, a później LO "Żeromskiego"dziś studiują na Uniwersytecie Jagielońskim wspominają wspaniałą atmosferę w Jeżowskiej szkole, wspaniałych nauczycieli rodem z Jeleniej Góry.Fakt że szkoła funkcjonuje w trzech budynkach dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo dzieci w odpowiednich grupach wiekowych. Bardzo dobra współpraca nauczycieli z rodzicami, na żadnym etapie nauki później już nie spotyka się

Do kogo należą dzieci ?
a - do gminy
b - do państwa
c - do rodziców

Dzieci są własnością państwa, bo to państwo na nie najwięcej łoży, jak dorosną będą dobrymi posłusznymi obywatelami, europejczykami bez kompleksów.
Ważne, by nie za często myślały.

To co widziałem teraz w tych szkołach w Jeżowie to powrót nawet nie do PRL-u warunki dla małych uczniów fatalne, gimnazjum obskurne bez boiska przy ruchliwej drodze.Dzieci nie maja posiłków bez przerwy chodzą z jednego budynku do drugiego,współpracy z panią dyrektor a rodzicami nie ma.Byłem przejazdem i takich szkół jak w Jeżowie to nie widziałem.Nowoczesne boiska miały byc otwarte a tu są zmkniete dopiero po południu są treningi dla kogo te boiska i plac zabaw? Szkoła jest dla pani dyrektor i nauczycieli.Acha zajęcia poza lekcyjne jakie tam są to kpina.Nigdy bym nie dał swojego dzcka do tych szkół nic dziwnego że kazdy chce uciekac do Jeleniej

Ma pan racje a w dodatku panuje tam nepotyzm

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.