To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jubileuszowe Liczyrzepy wręczone

Jubileuszowe Liczyrzepy wręczone

Już po raz 20. odbyły się Karkonoskie Spotkania Turystyczne, podczas których wręczono nagrody starosty jeleniogórskiego – Liczyrzepy, za promocję regionu. W czyje ręce trafiły?

Spotkanie z okazji wręczenia nagród odbyło się w Pałacu Pakoszów. – To przede wszystkim święto ludzi, którzy działają wokół jednego celu, jakim jest promocja naszego regionu – powiedziała starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska. – Wkładają w to ogromne serce, zaangażowanie, ale i pasję. Za to im wszystkim dzisiaj dziękujemy.

Podkreśliła, że Kotlina Jeleniogórska skupia 40 procent potencjału turystycznego całego Dolnego Śląska. – I chyba się temu nie dziwimy, bo u nas praktycznie wszędzie jest pięknie – dodała.

Liczyrzepy rozdano w siedmiu kategoriach. W tym roku wyjątkowo przyznano też dwie dodatkowe Liczyrzepy jako nagrody specjalne. Trafiły w ręce Karkonoskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Grażyny Biedermann, wieloletniej kierownik biura informacji turystycznej w Szklarskiej Porębie, która niedawno przeszła na emeryturę.
G. Biederman zadedykowała nagrodę wszystkim tym, którzy działają na rzecz promocji regionu. Zaapelowała, żeby nie szczędzili wysiłku, środków i entuzjazmu dla rozwijania i budowania marki Karkonosze. Sama też nie powiedziała ostatniego słowa w tej kwestii.
– Na razie jestem na takim etapie, że nadrabiam zaległości towarzyskie, ale mam więcej czasu i dystansu by zobaczyć, co dzieje się w regionie – dodała. – Myślę, że kwestią czasu jest, aż wezmę jakiś temat na tapetę. Na pewno będę chciała wspierać środowisko turystyczne.
Nagrodę Liczyrzepy otrzymał m.in. niewielki Hotel Konradówka w Karpaczu, który nominowany był wraz z Norweską Doliną w Szklarskiej Porębie.
– Nie spodziewaliśmy się tego wyróżnienia, ale jest bardzo cenne i bardzo się z niego cieszymy – powiedziała Anna Ługowska, specjalista ds marketingu w Hotelu Konradówka dodając, że w tym roku zwyciężyła tradycja. Przyznała, że w regionie w ostatnim czasie jest boom turystyczny. – Z roku na rok jest coraz lepiej, nawet w tzw. martwych sezonach – dodała.

Poniżej podajemy laureatów nagrody Liczyrzepy:

1. W kategorii : Najlepszy Obiekt Hotelarsko-Turystyczny
Hotel Konradówka – trzygwiazdkowy rodzinny hotel w Karpaczu, działający od blisko 40 lat.

2. W kategorii: Najefektywniejsza Promocja
Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej – najstarszy w kraju ogólnopolski festiwal piosenki studenckiej, którego początki sięgają 1968 roku. Giełda jest imprezą niekomercyjną a wstęp na nią jest wolny a artyści występujący na scenie czynią to bezpłatnie.

3. W kategorii: Najlepszy Produkt Turystyczny
Kowarska Starówka – obszar ścisłego centrum Kowar. Miejsce, w którym można poczuć historię. Składa się z ciągów zabytkowych kamienic, które powstały pod wpływem typowego budownictwa propagowanego na Śląsku na przełomie XVIII i XIX wieku. Najciekawsze fragmenty starówki zostały wyłączone z ruchu kołowego i tworzą urokliwy deptak miejski.

4. W kategorii: Promocja Regionu
Euroregionalne Centrum Modelarskie w Jeżowie Sudeckim – reaktywowane w 2012 roku. Animatorami działalności modelarskiej zajęli się: Władysław Jagiełło, Rafał Wiaderek i Marcin Gurtatowski. Po oddaniu do użytku Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich, Koło Modelarskie otrzymało swoje zaplecze modelarskie i rozpoczęło działalność na bazie Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim.

5. W kategorii: Najlepsza Promocja Zagraniczna
Renate Kühhorn i Johann Kalb
Johann Kalb – burmistrz gminy Buttenheim przez 3 kadencje. Od 2014 roku starosta powiatu Bamberg. Od początku współpracy pomiędzy powiatami Jeleniogórskim i Bamberg osoba bardzo zaangażowana w wymianę pomiędzy tymi samorządami.
Renate Kühhorn – pracownik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Kraju Związkowego Bawarii, oddelegowany do samorządu powiatowego w Bambergu. Od 2007 roku bardzo zaangażowana we współpracę pomiędzy wspomnianymi powiatami.

6. W kategorii: Za Kreatywność Służącą Budowaniu Atrakcyjnego Wizerunku Gminy Przyjaznej Turystyce
Bożena Danielska – historyk sztuki, muzealnik, starszy kustosz, współzałożycielka i prezes Stowarzyszenia „Nowy Młyn”. Od 2004 roku kierownik oddziału Muzeum Karkonoskiego w Szklarskiej Porębie – Muzeum Braci Carla i Gerharta Hauptmannów.

7. W kategorii: Za Całokształt Działalności Na Rzecz Turystyki
Krzysztof Tęcza – od kilku dekad zajmuje się działaniami mającymi wpływ na szeroko rozumianą promocję naszego regionu. Większość działań podejmuje społecznie. Jako działacz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przeprowadził w latach 1981 – 2017 około tysiąca wycieczek.

Nagrody specjalne:
Grupa Karkonoska GOPR – liczy 194 ratowników, w tym 18 ratowników zawodowych. Teren działania stowarzyszenia, które zajmuje się ratowaniem życia ludzkiego to Sudety Zachodnie. W latach 2006 – 2016 ratownicy przeprowadzili 5689 działań w tym 1000 akcji, 360 wypraw i 1329 interwencji. W 2017 roku przypada 65 rocznica powołania do życia GOPR-u.

Grażyna Biederman – były pracownik i wieloletni kierownik Miejskiego Biura Informacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Promocją regionu zajmowała się przez ponad 20 lat. Od początku swojej pracy zawodowej zaangażowała się w tworzenie regionalnej oferty turystycznej i kreowanie pozytywnego wizerunku regionu, promując Karkonosze w kraju i za granicą. 

IMG_9707.JPG
IMG_9710.JPG
IMG_9727.JPG
IMG_9749.JPG
IMG_9754.JPG
IMG_9772.JPG
IMG_9778.JPG
IMG_9800.JPG
IMG_9817.JPG
IMG_9823.JPG
IMG_9832.JPG
IMG_9842.JPG
IMG_9845.JPG
IMG_9854.JPG
IMG_9861.JPG
IMG_9877.JPG
IMG_9888.JPG
IMG_9890.JPG
IMG_9902.JPG
IMG_9915.JPG
IMG_9931.JPG
IMG_9937.JPG
IMG_9968.JPG

Komentarze (6)

Może nareszcie ruszy profesjonalna promocja Szklarskiej Poręby.

Nie mam zamiaru - nikomu z nagrodzonych odbierać zasług, ale widać wyraźnie inflację takich nagród. Raczej nagroda powinna być jedna, ewentualnie dwie, a pozostałe to wyróżnienia. Osobną kwestią jest nagroda dla GOPR-u. Element "ochotniczy" został tam ograniczony do niewidocznego minimum. Etatowców jest już 18 !!!! A pamiętam czasy gdy było ich 6. Za każdy dyżur "ochotnicy" też biorą kasę. Rozumiem tradycje, ale ..... jaka w tym zasługa, że gromadka chłopców ma fajnie zajęcie ????

Ochotnicy w GOPR nie dostają ŻADNYCH pieniędzy i proszę nie pisać nieprawdziwych informacji, a pracownicy etatowi są niezbędni do prawidłowego funkcjonowania organizacji przy tak szybko rosnącej liczbie turystów i wypadków w górach

Widac ze jest pan radny Rybarczyk pokazuje sie a obietnic nie zrealizował ale za darmo pojesc i pop.. To ma czas

Koło wzajemnej adoracji:-/

RAZ SIERPEM, RAZ MŁOTEM CZERWONĄ I RÓŻOWĄ HOŁOTĘ ! PRECZ Z KOMUNĄ !