Łukasz Pietrzak honorowym obywatelem Piechowic

Dzieci i teściowie Łukasza w towarzystwie radnych i władz miasta.

Znany w kraju i za granicą gitarzysta Łukasz Pietrzak otrzymał pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Piechowic. Przyznano mu go w piątek (10 listopada) podczas wieczornicy z okazji Dnia Niepodległości, która odbyła się w Piechowickim Ośrodku Kultury.

– Tu mieszkał, założył rodzinę, dochował się dwójki dzieci – mówił Paweł Zackiewicz, przewodniczący Rady Miasta Piechowice.

Przypomniał pokrótce życiorys Łukasza Pietrzaka. Był znakomitym gitarzystą, laureatem 20 prestiżowych nagród na konkursach w kraju i za granicą. Zajął m.in. I miejsce na międzynarodowym festiwalu w Krakowie w 1992 roku, rok później w Koninie, w 1995 roku w Żorach, w 1999 – w Viareggo czy w 2006 – w Lublinie. Pracował w Państwowej Szkole Muzycznej im. Janiny Garści w Jeleniej Górze, współpracował z Filharmonią Dolnośląską, prowadząc programy edukacyjne dla dzieci, poranki muzyczne.
Stworzył Międzynarodowy Konkurs i Festiwal „Gitaromania”, który szybko stał się znany w Polsce i za granicą. Pełnił funkcję dyrektora artystycznego tego festiwalu. W 2003 roku wraz z klarnecistą Witoldem Pelcem oraz akordeonistą Robertem Wróblewskim założył zespół „Trio Semplice”. Współpracował ze znakomitymi muzykami ze świata artystycznego, m.in. z mezzosopranistką Josefą de Andres Galvan oraz wieloma polskimi sopranistkami.
W latach 2006-2009 współpracował z kabaretem „Paka”, rozśmieszając publiczność swoim subtelnym poczuciem humoru.
Zginął 11 maja 2009 roku w wypadku samochodowym. Został pochowany na cmentarzu w Piechowicach.
Tytuł honorowego obywatela odebrały dzieci Łukasza: syn Kuba i córka Hania, wraz z teściami, którzy mieszkają w Piechowicach. Wręczyli go przewodniczący rady Paweł Zackiewicz oraz burmistrz Piechowic Witold Rudolf.

Komentarze (7)

Przyda mu się...

Trenuj filemon, trenuj. Uda ci się w końcu...

Przepraszam nie może przesłać linku wystarczy iż Państwo wpiszą w Google - Łukasz Pietrzak jbc

naprawdę warto są w nim również filmy w Panu Pietrzaku.

"filmy w Panu Pietrzaku" powiadasz...?

Powiadam, w prawym boku biogramu są zdjęcia, filmy i dyskografia a nawet dwa rękopisy. Pierwszy film to wykonanie Asturias, drugi Ballada o Jagience, trzeci Pan Pietrzak jako konferansjer.

Oczywiście juhas masz rację o Panu Pietrzaku. To ze wzruszenia. Fantastycznie iż pamięta się tak wspaniałego człowieka. Pozdrawiam.

Dedykujemy Ci Łukaszu jutrzejszy koncert...nie zabraknie Libertanga A.Piazzoli od którego zaczęliśmy współprace 15 temu...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.