Mysłakowice: obcięli dodatki nauczycielom

Wójt i radni z Mysłakowic nie dostaną mniej pieniędzy. Mniej zarobią za to nauczyciele. Przed poważnym uszczupleniem dodatków obroniły ich związki zawodowe.

Wbrew zapowiedziom grupy radnych rada Mysłakowic nie zmniejszyła uposażenia wójtowi i nie obcięła swoim przedstawicielom diet. Zwolennicy takich rozwiązań nie zyskali po prostu w głosowaniu na ostatniej wtorkowej sesji większości. W ramach oszczędnościowego programu operacyjnego obcięto za to o połowę dodatki mieszkaniowe nauczycielom. Uzależnione są one od ilości osób w rodzinie. Na przykład nauczyciel, który ma czteroosobową rodzinę, straci na tej zmianie około 100 zł miesięcznie. W programie operacyjnym założono jeszcze obcięcie ponad stu nauczycielom pracującym w gminnych szkołach także dodatków motywacyjnych. Na to jednak nie wyraziły zgody trzy działające tutaj związki zawodowe. Planowana była obniżka tych  dodatków o połowę (dziś jest to 7-procentowy odpis). Na obniżce dodatków mieszkaniowych nauczycielom gmina zaoszczędzi w skali roku około 100 tys. zł. Na dodatkach motywacyjnych oszczędność miała wynieść blisko 130 tys. zł. Mysłakowice rocznie na te ostatnie wydają 258 tys. zł.

Komentarze (27)

Łatwo zabierać innym, trudniej sobie.

Następnym razem proponuję obciąć nazwiska tych osób z kart do głosowania.

Od oszczędzania na edukacji gorsze jest tylko oszczedzanie na służbie zdrowia. Urzędniczym pasibrzuchom życzę g****ch dzieci.

ha, ha, ha... qurva mac. potem zdziwienie, ze narod debilny.

Nie kumam co to znaczy dodatek mieszkaniowy, za co ? Co to za wymysł, chyba jeszcze jakiś komunistyczny. To ile nauczyciele maja tych dodatków rocznie do pensyjki?

Jak to nie kumasz? Gmina daje dodatek mieszkaniowy- do mieszkania, które najpierw dała gmina. Proste, nie?;)

Panie Wójcie proszę się zastanowić czy to dobry kierunek... Obniżajcie dodatki - ok! - ale WSZYSTKIM ( sobie, nauczycielom, radnym, urzędnikom...). Miało być Bliżej Ludzi, czy jest...?

My nauczyciele jeleniogórskich szkół chcielibyśmy pracować w szkole w Gminie Mysłakowice, bo bogata gmina Jelenia Góra daje nauczycielom maksymalnie 3% dodatku motywacyjnego, a dodatku mieszkaniowego nie mieliśmy nigdy tak samo jak dodatku wiejskiego w wysokości 10%. W dodatku u nas szykują się duże cięcia, a w związku ze zmniejszeniem naboru do szkół wielu z nas straci pracę.

Byłąm widziałam,słyszałam wniosek radnego KEmpińskiego aby bez głosowania WÓJT SAM sobie zmniejszył wynagrodzenie z 9000 na 6ooo[do ręki]nie chciał słyszeć,słyszałam jak radni Żurowski,Kempiński.Płachta.Makowski,Anna Pyzik,Wysoczński złożyli także WNIOSEK o zmniejszenie DIET RADNYCH najpierw o 50% następnie o 30% A RADNI Andrzej Masztalerz,Jadwiga CHałupka,Andrzej wrona,Jolanta Kroczek,Grzegorz Kuczaj,Wioletta walawska,CZajkowski,Stanisłw Kowalczyk ,najpierw wstydzili się aby nie podawać ich danych jako osób publicznych że głosowali UWAGA PRZECIW OBNIŻENIU PENSJI WÓJTA NO I O OBNIŻENIU SWOICH DIET. ALE za to ci sami [poza kuczajem-nauczyciel] chętnie zagłosowali aby OBCIĄĆ wynagrodzenia nauczycielom UWAGA według wniosku WÓJTA ORMANA -nauczyciela niedawnego naszego" kolegi".

Dobra zmiana w natarciu, zawitała namacalnie do Mysłakowic.

Sądzę, że decyzję o zmniejszeniu dochodu, każdy powinien podejmować sam w spokoju, a nie pod presją, że jego nazwisko będzie pojawiało się we wszystkich komentarzach na NJ24. Takie działania są tylko po to, aby budować pijar grupie radnych kosztem drugiej. Łatwo jest narzucać takie pomysły wiedząc, że są nierealne. Wymieniając osoby, które nie zgodziły się na obniżenie diet pominięto panią Przewodniczącą Rady Gminy Janinę Radomską przypadek?????
Szkoda, że Ci Radni nie dali przykładu i sami nie zrezygnowali z diet, aby wesprzeć budżet Gminy. Przecież mogli!. Nadal mogą!
Aby radny mógł brać udział w sesji, czy komisji musi wziąć urlop bezpłatny, co obniża jego dochód. Każdego miesiąca jest to 2 dni lub więcej. Jego pensja ulega obniżeniu. Dieta jest rekompensatą za te utracone dochody. Nie każdy może sobie pozwolić na utratę wypłaty i diety.
Drogi mieszkańcu na sesji byli tylko radni, sołtysi i pracownicy urzędu Gminy gdzie siedziałeś???????????

Jeśli ktoś decyduje się być radym to musi brać pod uwagę że jego nazwisko będzie padało na różnych portalach itp.Jeśli radni się wstydzą sami siebie to niech się nie pchają do polityki.

Widać że ten tekst pisał ktoś z tej grupy radnych którzy wcelu oszczędności dla gminy nie chcą zrezygnować ze swojej choćby 30%. Osoba ta wie że nierealne to jest tylko aby np.jeden radny sam zrezygnował z diety,to musi być uchwała całej rady.Osoba wyżej pisząca zapomniała napisać A CO i jak głosowała za obniżenie wypłaty dla swojego WÓJTA czy to przypadek. JEŚLI dla w/w piszącego radnego który ma płacone ponad 300zł. za 1 dzień rezygnacja z 30% tj 60zł.co pozwoliłoby by gminie zaoszczędzić kwotę około 30000zł. rocznie i nie może sobie pozwolić to niech zrezygnuje z radnego jeśli zarabia w swojej pracy więcej jak 240zł.dziennie.W/g wżej zamieszczonego zapisu to SOŁTYSI ,PRACOWNICY gminy to nie mieszkańcy WASZEJ gminy.

PO CO ta osoba sama komentuje swoje i swoich kolegów bardzo przykre zachowanie pan -pani po prostu trzeba zrezygnować jak pan - pani do tego interesu ma dopłacać BEZ DALSZEGO KOMENTAŻA.

Czyżby komentarz Belfra z Jeleniej to nie przypadkiem pani Jadwiga Ch, obecna radna Mysłakowic, która pracowała w szkole i która musiała się z niej zwolnić. Zawiść ludzka nie zna granic. Jak można komuś zazdrościć pracy. Mam dziecko w mysłakowickiej szkole i wiem jak pracują w niej nauczyciele. Są oddani i wymagający, dlatego nasze dzieci świetnie radzą sobie w szkołach średnich. Ich tez czekają niepewne czasy. nie tylko do Jeleniej dotarł niż i dziwne decyzje ministra. To chyba nie wina nauczycieli z Mysłakowic, że w Jeleniej nie ma pracy dla nauczycieli, a może mają oddać wam etaty?

Nauczyciele to grupa zawodowa, z wielkim wachlarzem dodatków, a powinny dostawać pensje za wyniki nauczania, prawdziwych nauczycieli, już niema.......

No, ty to faktycznie musiałeś mieć pod górkę do szkoły... "Niema" to jest twoja stara...

Użycie przecinków - poziom expert!

Nauczyciele, górnicy, lekarze to kasta do której nie dociera że dzisiejsze czasy to nie wczesna komuna i wszystko się należy. Trudno jak się nie podoba droga wolna są inni na te miejsce po studiach wykształceni a nie po kursach albo w dwa lata kończonych studium domowym, tak jest w zawodach nie świecznikowych czy to trudne do zrozumienia, takie jest życie jak się chce mieć kasę ze świecznika to droga wolna.

Do belfra z jeleniej Góry – „Nie chce mi się z Tobą gadać”! Innym wyjaśnię, że Ustawa - Karta nauczyciela przewiduje wspomniane dodatki a szczegółowo reguluje to gmina w Regulaminie wynagradzania. Oczywiście możemy sobie nawzajem wiele zazdrościć: Jelenia Góra dodatku wiejskiego czy motywacyjnego my zazdrościmy Im np. dodatku za wychowawstwo i tego, że dojazd do pracy nie kosztuje Ich tyle czasu i pieniędzy co Nas, bo w większości n-le z gm. Mysłakowice dojeżdżają do pracy z poza gminy w tym też z Jeleniej Góry.
Wójtowi natomiast gratuluję odwagi, czytelnego dla Nas odcięcia się od korzeni i pokazania nam miejsca w szyku. Jeżeli nasz były kolega uważa, że za dużo zarabiamy i że niezbędna jest Nasza ofiara dla ratowania budżetu gminy, to na pewno ma rację. Jeżeli 100 zł od 100 nauczycieli ma uratować Gminę Mysłakowice lub podreperować dochody kilku pracowników w urzędzie to my jesteśmy za…. Wójcie – „idź na całość”, przecież wiesz, że praca nauczyciela to „bułka z masłem”, możesz jeszcze znaleźć rezerwy w regulaminie wynagradzania. My nie będziemy Ci oponować a opinia związków …. Jak wiesz, nie lubią Nas uczniowie, rodzice a nawet nauczyciele z Jeleniej Góry, jak nam zabierzesz wszystko - co tylko możesz, to na pewno Ty, Oni i My poczujemy się lepiej.

biedni poszkodowani zdradzeni z niskimi poborami podobno nauczyciele w gminie mysłakowice są najlepiej opłacaną grupą w polsce przez to że mają maksymalne kwalifikacje i pochodne dodatki

Donosiciel, od razu widać, że nie uczyli cię nauczyciele z Mysłakowic. Oni by się postarali i nauczyli interpunkcji, prymitywie jeden. Każdy w tym kraju powinien mieć godne zarobki- a co do kwalifikacji, to właśnie nauczyciele je mają.

A jak się mają nauczyciele z Gminy Podgórzyn????????????? Jeszcze mają dodatek???

Czytam to wwzystko i włosy ,,stają mi dęba'' gdzie tu sprawiedliwośc, skoro ma byc oszczędnośc i wszyscy powinny sie jej ,,poddac'', oczywiście przykładem powinien byc Wójt i przewodniczaca, dano podwyżki urzednikom niemałe, to im tez można w ramach oszczędności ,,obciąc'' dodatki i płace, to tyle

Szkoły w Mysłakowicach i Łomnicy to jedne z najlepszych w regionie.Dziwi mnie fakt manipulowania przy wynagrodzeniu nauczycieli tych placówek.Zainteresowanym powiem,że środki na płace kadry pedagogicznej pochodzą bezpośrednio z budżetu państwa.Ilość uczniów w oddziałach jest zgodna z algorytmem określonym przez MEN.Sylwester Urbański.

To może teraz zbiorą się nauczyciele i zagłosują komu obniżyć wynagrodzenie, im, radnym, czy wójtowi. Jest ich troszkę więcej niz radnych, którzy wyciągają łapy po pieniądze idące z budżetu państwa,politowania godna jest Rada Gminy Mysłakowice, żenada

CIESZE się że czytelnicy tej strony zauważyli że tylko ośmiu radnych z 15 są przeciwko obniżeniu swoich diet oraz wynagrodzenia "PANA" wójta.Dlatego proszę aby wpisy były także szczegółowe bo nie można całej rady nazwać żenującą.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.