Na remont mostu w Siedlęcinie długo poczekamy

Na remont mostu w Siedlęcinie długo poczekamy

Kiedy most w Siedlęcinie zostanie poddany oczekiwanemu remontowi? Nie wiadomo. Nie udało się zdobyć pieniędzy na tę inwestycję i nie widać perspektyw na ich pozyskanie w najbliższej przyszłości.
 

 

Po zamknięciu mostu w w 2011 r i wstępnym remoncie, przeprawa na Bobrze koło Wieży Rycerskiej w Siedlęcinie jest możliwa tylko jednym pasem ruchu. Wjechać na most mogą przy tym jedynie osobówki i autobusy. Nie mogą z niego korzystać za to ciężarówki obsługujące działającą tutaj betoniarnię. Ciężkie samochody nadkładają tym samym na trasie do Jeleniej Góry 13 km. To za przyczyną takiego właśnie ciężkiego transportu wybudowany jeszcze w latach pięćdziesiątych most uległ przyspieszonej dekapitalizacji, zużyciu. Powiat jeleniogórski zabiegał o pieniądze na gruntowny remont mostu (inwestycja szacowana na 4,8 mln zł) w ramach unijnego INTERREG, we wspólnym projekcie z Czechami. - Ale ostatecznie dofinansowania nie uzyskaliśmy – mówi Anna Konieczyńska, starosta powiatu jeleniogórskiego. Teraz nie widać specjalnych szans na pozyskanie pieniędzy na tę inwestycję z innego źródła. To bardzo drogie przedsięwzięcie, dlatego trudno liczyć na takie środki z budżetu starostwa. Tym bardziej, że radni powiatowi wolą planować remonty dróg, bo to szczególnie doceniają wyborcy.

DSC_1283.jpg
DSC_1280.jpg

Komentarze (9)

Dla pani starościny najważniejszy jest remont starostwa, a nie most w Siedlęcinie czy drogi w powiecie. Mówili o tym radni na sesj albo remont starostwa, albo mosty i drogi w powiecie pani Ania wybrała remont starostwa i e-usługi za ok 4 mln.

Nakręciłeś się i powtarzasz jak mantrę, że potrzebne są drogi. Pewnie, że są potrzebne, ale nie na wariata. Jak wydasz wszystkie pieniądze na drogi, nie będzie ani na most w Siedlęcinie, ani na remont starostwa. W poprzednich latach było z czego remontować drogi, bo robiono to kosztem oświaty. Teraz trzeba oddawać.

Pani starosta tworzy patologię w naszym regionie chce wyjść z Euroregionu Nysa to to samo co wyjść z Unii. Oznacza to że gminy w naszym regionie nie będą się mogły rozwijać, przez takich urzędników i brak podstawowej wiedzy w ich głowach, skutkuje tym że wszyscy na tym tracimy.

Używanie kropek i przecinków we właściwych miejscach przekracza twoje zdolności intelektualne, co?

,, kazdy we wsi chce miec samochod to sie most zuzyl

Dziwiszow i patologia gora!!

To zamsta pani starosty w ostatnich wyborach startowała w wyborach na wójta gminy Jeżów sudecki. Przegrała przez mieszkanców wsi Siedlęcin, którzy głosowali na obecnego wójta. Stołek dostała inny. Ale zapamiatała to zdarzenie.

Tylko co ten obecny wójt zrobił dla Siedlęcina. No dobra postawił orlika przez całą swą kadencję długą kadencję.Zmienić wójta to zmieni się Siedlęcin.

Nie wiesz, że za rządów "dobrej zmiany" nie wolno używać słów "Orlinek", "schetynówki" czy "gimnazjum"? A wójt wygrał głosami Chrośnicy i Janówka, mamy zdjęcia z tej akcji.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.