Nie termomodernizacja, a nowa siedziba

Nie termomodernizacja, a nowa siedziba

Burmistrz Piechowic Jacek Kubielski chce zrezygnować z termomodernizacji budynku urzędy miasta. - To byłyby zmarnowane pieniądze. Jest wiele innych potrzeb. Trzeba zacząć myśleć o nowej siedzibie – mówi. 

Władze Piechowic rezygnują z kosztownego modernizowania obiektu, w którym znajduje się urząd miasta. Poprzedni samorząd zaplanował na to około 1 mln zł ze środków własnych. - Lepiej wydać te pieniądze choćby na boisko przy drugiej szkole i na inne pilne potrzebne cele. Wsadzenie w ten budynek miliona złotych sytuacji specjalnie nie poprawi poza estetyką. Dokonamy tylko koniecznych remontów, w tym dachu. – mówi burmistrz Kubielski. Obecna siedziba władz miasta jest niefunkcjonalna, ciasna, nie ma porządnego USC, a jej stan techniczny także nie jest najlepszy.

Burmistrz chciałby w najbliższych latach zacząć budować całkiem nowa siedzibę urzędu. W grę wchodzą dwie lokalizacje – teren kolo straży pożarnej albo na działka przy dworcu kolejowym. Ta druga opcja jackowi Kubielskiemu wydaje się korzystniejsza, także dlatego, że wiązałaby się z zagospodarowaniem obiektów kolejowych po ewentualnym przejęciu ich od PKP. Budowa nowej siedziby pochłonie kilka milionów złotych. Trudno będzie pozyskać na taką inwestycję środki z zewnątrz.  

kubielski.jpg

Komentarze (12)

Sprzedać parę działek , wprowadzić oszczędności, dłużnicy niech zaczną odpracowywać opłaty za mieszkania .Co to jest kilka milionów.W razie czego udać się po radę do Torunia.

Ze względu na budowę ronda Piechowice będą zapchane.

Zaoszczędzić 1 mln złotych, wydać kilka milionów. Kto tego pana uczył ekonomii, kto go wybrał?

"Obecna siedziba władz miasta jest niefunkcjonalna, ciasna, nie ma porządnego USC, a jej stan techniczny także nie jest najlepszy.

Burmistrz chciałby w najbliższych latach zacząć budować całkiem nowa siedzibę urzędu." - próbuję to tak zrozumieć: 1.stary budynek pozostanie takim jakim jest, czyli bez ocieplenia i remontu, zatem będzie przeznaczony np. na mieszkania czynszowe, 2. nowy wybudowany za kilka milionów, będzie ekologiczny i przyjazny urzędnikom, czyli władza jest najważniejsza!

Co ty za bzdury wypisujesz, przecież w urzędzie ludzie załatwiają sprawy, wiec w nowym urzędzie będzie wygodnie mieszkańcom. Starsi ludzie ledwo po schodach wchodzą w tym co teraz na drugie piętro.

Oto moja wersja: remont i dla starych ludzi winda - proste?

Sprzedać awansem stary obiekt. Za kasę ze sprzedaży i za bańkę z elewacji budować nowy budynek. Idźcie tą drogą.

I tu wychodzi k****nizm myślenia zamiast budować nowa szkole pan burmistrz wybuduje sobie bizancjum. Brawo mieszkańcy, i jeszcze przejmie budynek dworca i wieże ciśnień i razem z nim na czubku mamy rozwój. Gospodarz pełna gębą

Lepszy był poprzedni burmistrz co 8 lat sądził sie o mosty a 4 lata o szkoly.Jaki miał pomysl na Piechowice, może ktoś wie i co zostawil obecnemu burmistrzowi.Odszedł z urzędu bez rozliczenia i chwalil się że zostawia miasto w dobrym stanie. Co mieszkaniec ma z tego że miasto ma trochę mniejsze zadłużenie - rozwalający się urząd miasta, zaniedbane szkoly i brud w mieście. Ciekawe co zrobilbyś ty ty i ty gdybyś był burmistrzem, sprzedaj swoj pomysl dla dobra Piechowic, zapiszesz się w kronikach miasta.

powyzsze wpisy hołoty sa sponsorowane przez MOPS

czy to pisior jakis co miasto w ruinie zastał, czy bedzie narzekać do końca swojej kadencji? zrób coś i nie narzekaj nie wiem ile tam kosztuje ten czy inny projekt, ale mówią że półtora miliona nadwyzki zostało z poprzedniego burmistrza to może za to coś wybuduje sie albo wyremontuje a nie sie będzie narzekać a podwyzki sobie dawać.

Przez cała kampanie na FB trąbiono, ze cały PIS go popiera, a największy działacz piechowicki rowerem ulotki woził. Krótka pamięć ????

ubu dubu ubu dubu niech żyje prezes tego klubu:)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.