Pijany proboszcz z Wlenia uderzył autem w barierki

Fot. ilustracyjne

Duchowny wsiadł do swojego audi kompletnie pijany. Gdy zatrzymali go na drodze policjanci z Lwówka Śląskiego, miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ksiądz został już zawieszony w obowiązkach proboszcza.

Mundurowych zaalarmowało doniesienie o samochodzie, który ulicami Lwówka Śląskiego jechał wężykiem. - Była godzina trzecia nad ranem 25 lutego – relacjonuje Mateusz Królak, rzecznik prasowy lwóweckiej policji.

Przy ul. Jaśkiewicza we Lwówku Śląskim auto uderzyło w przydrożne barierki. Kierowca nie zatrzymał się i jechał przed siebie. Kilka kilometrów dalej, w Pławnej, zatrzymał go patrol policji. - Za kierownicą siedział 49-letni mężczyzna - mówi Mateusz Królak. Policjanci trzykrotnie badali go alkomatem. Wynik nie pozostawiał wątpliwości. 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowcy od razu zabrane prawo jazdy, a policja skierowała sprawę do prokuratury.

Okazało się, że osobą, która po pijanemu usiadła za kierownicę, był ksiądz Krzysztof M., proboszcz parafii we Wleniu. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Krzysztof M.,proboszczem parafii św. Mikołaja Biskupa we Wleniu był od dziesięciu lat. Z jego inicjatywy patronką Wlenia została św. Jadwiga Śląska. Uroczystości odbył się w ubiegłym roku. Był także wicedziekanem dekanatu Lwówek Śląski.

Duchowny już poniósł konsekwencje kościelne.

- Ksiądz został zawieszony w obowiązkach proboszcza i wicedziekana – informuje ks. Waldemar Wesołowski, rzecznik prasowy diecezji legnickiej. - Sprawa została skierowana do sądu. Po jego wyroku ksiądz biskup podejmie dalsze decyzje – dodał rzecznik.

Komentarze (40)

większość parafian z Wlenia już od wielu lat wie, że to pijak. Dziwne, że diecezja legnicka tak długo przymykała na to oko. Oczywiście "nie wiedzieli", bo przecież wieczny odór alkoholowy i zapicie się od czasu do czasu uniemożliwiające prowadzenia mszy nie świadczy o tym, że ktoś może być alkoholikiem.

Poseł Machałek (PiS) pomoże księdzu. Wszystko będzie ok.

Poseł Marzena Machałek (PiS) jest niewierząca. Jednak przed wyborami do Sejmu do kościoła codziennie chodzi. Tak ludzie mówią.
Nic z tego nie rozumiem.

Ks. mgr MADEJ KRZYSZTOF
Wleń Parafia św. Mikołaja Biskupa - proboszcz EC, wicedziekan, kapelan szpitala,
wyświęcony: 1995 - rok urodzenia: 1970

No to się chłopina doigrał. Przeniosą go do innej parafii i pewnie karzą pić mniej.

Wracał z orgii ?

wracał z odwiedzin swoich dzieci?

A tam,wynajmie se szofera co nie stać go?Ksionc tesz człowiek ;)

do trzeciej w nocy pewnie msze prowadził u swojej kobity żeby jej 500 doszło i opieka wypłaciła emeryture dla matki samotnie wychowującej czwórkę dzieci

Nic mu będzie ,gorsze gorszące sprawy wyciszali.
Katolicyzm na świecie w tym wydaniu czyli watykańskim wymiera ,ustępuje na rzecz kościołów protestanckich.

Ale wiecie jaką miał rejestrację? :)

Opatrzność go prowadziła.Utrata PJ to najmniejszy wymiar kary

To choroba zawodowa. Kto wytrzymie takie wielokrotne codzienne picie przed ołtarzem, chyba tylko nieliczni?

Jak się domyślam, to z całą atencją należną duchownemu, poproszono go do radiowozu i zawieziono (za Bóg zapłać) na plebanię...
"Po jego wyroku ksiądz biskup podejmie dalsze decyzje – dodał rzecznik." - czyli mały wyrok sądu = biskupie upomnienie.

Anty chrześcijanie nie policjanci. Pewnie im rabin kazał naszego duchownego gnębić. Precz z komuną!

Driveclub na parafii !

KsiONDZ nie wielbłąd i pić musi A tu zaraz taka nagonka na duchownego!

co drugi to pedofil, a wy sie pijakami gorszycie.

Zapomnieli dodać, że to opozycja doniosła policji na uczciwego księdza! Najpierw biedaka upili a potem zadzwonili!

Ośrodek odwykowy założyć:dużo ludzi niszczy swoje życie przez nawyki.Trzeba im pomóc : praca , modlitwa, terapia.To temat unikany,wiele osób tez mieszka na ulicy:to wstyd dla naszego państwa;tyle zdolnych ludzi się marnuje. Należy im pomóc wyjść z nałogu.Na wsiach piją blisko sklepu,ale nikt nie reaguje.

Proszę was bardzo. Przestańcie hejtować. Ksiądz nie ksiądz - człowiek. Ma problem, trzymam za niego kciuki by wyszedł z choroby.

Coś kolejność w zdaniu niewłaściwa! Powinno być: "Ksiądz nie człowiek - ksiądz".

Tyle że zwykły człowiek nie zgrywa autorytetu moralnego z monopolem na prawdę i nie wygłasza kazań z ambony. Tym bardziej jeśli sam ma problem ze sobą. A terapii odwykowej można się też poddać w ramach osadzenia.

Pijak moczymorda,dzieciorob ,co oni dobrego robia dla ludzi NIC tylko ile laska,pazerni na szmal jak hieny na padline,

Jemu nie jest lekko co tydzień powiada "Bierzcie i pijcie..." Pije służbowo.

Ciekawe, że jakoś nie słychać o tym, by somelierzy nagminnie jeździli po pijaku.

Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień....

mogę ci rzucić całą wywrotkę kamieni. pasuje?

Złapano księdza na prowadzeniu po pijanemu. Należy mu się kara i to spora, należą mu się publiczne baty, ale po co pisać chore teksty w stylu: wracał od swojego dziecka, czy kochanki? Ksiądz to tylko zawód i jest zwykłym człowiekiem. Wsiadł pijany do samochodu , jak wielu innych cymbałów. Jest to naganne i to ureguluje policja i sąd ewentualnie. Cała reszta nas nie interesuje. Co was to skąd wracał? Swoje prywatne życie chronicie, ale na księdzu robicie pręgierz . To oznaka patologicznie niskiego poziomu myślenia i wyrażania się.

Foczka, weź nas nie rozśmieszaj. Powiedz "księciulowi", że ma zwykły zawód, to chyba się popłacze i pójdzie do kochanki sie wyżalić. Tfu, do kochanka. Do przedszkola.

Wiesz co, nie jestem wiernym fanem kleru, ale myślę obiektywnie. Jak w twojej firmie ktoś spowoduje wypadek po pijanemu to wszyscy w firmie są alkoholikami i powodują wypadki po pijaku? Jak u ciebie w firmie ktoś jest pedofilem to wszyscy w firmie są pedofilami? Ogarnij swoje patologiczne myślenie.

Widać foczka, że myślenie nie jest twoją najmocniejszą stroną. U mnie w firmie nikt nie mówi co pół minuty " nie rób tego! To grzech!", a po chwili wsiada do auta napruty i wali w barierkę, zasłaniając się potem "immunitetem". A o pedofilii się lepiej nie wypowiadaj, bo jeśli nie widzisz jak bardzo brniesz, to chwilę może być za późno. "Autorytety moralne", które mają wychowywać młodzież, kryjące swoje przewinienia, przenoszące zboczeńców do innych parafii, żeby im się krzywda nie stała - i ty mówisz o patologicznym myśleniu?

Napisałem z orgii. O kobietach nie wspominałem ...

W większości komentarzy przez krytykę innych ukrywają swoje słabości i winy

Widzę, że nie było dzisiaj bzykanka... Ani w tym tygodniu...

W mediach to wszystko nie prawda...kłamstwa pisza jak sie tylko da...Piszą co nie jest prawda wcale...

Gdybym był sędzią - posłałbym wielebnego na pół roku do ciupy. Dla przykładu! Tym bardziej że jego pan na kurii zaintonował - na zlecenie Episkookupanta - modły w 52 tygodniu trzeźwości narodu. Tak to się wleński wielebny przygotowywał z innymi kompanami po sutannie do wielkiego postu?

Zaraz foczka ci odpisze, że jesteś patologią, a ksiądz jest fajny...

No i co słychać w sprawie? Jeszcze wyrok nie zapadł?
Czy może jak w sprawach pedofilów - wokanda utajniona?

Był już na odwyku, ale widać nie pomogło. Zgodnie z prawem zabrać prawko i obserwować.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.