Prokurator stawia zarzuty działaczce KOD

Prokurator stawia zarzuty działaczce KOD

Agnieszka Grzęda, działaczka KOD oraz Ogólnopolskiego Strajku Kobiet stawiła się w charakterze podejrzanej w piątek o 9.00 w jeleniogórskiej Prokuraturze Okręgowej. Towarzyszyła jej adwokat Ilona Grabas. Po godzinie panie opuściły gmach. Chodzi o zajście podczas demnonstracji w grudniu 2016 r. podczas wizyty Anny Zalewskiej, minister edukacji.

- Zostały mi postawione dwa zarzuty: naruszenie nietykalności funkcjonariusza policji i znieważenie funkcjonariusza – powiedziała tuż po przesłuchaniu Agnieszka Grzęda. Podejrzana odmówiła złożenia wyjaśnień, korzystając z przysługującego jej w tym względzie prawa. - Czekamy teraz na dalsze czynności podjęte przez prokuraturę – mówiła mecenas Ilona Grabas, zastępująca Romana Giertycha, który udzielił jej substytucji (w razie rozprawy sądowej będzie sam w niej uczestniczył). Agnieszka Grzęda przypomina, że nie miała pojęcia kim są mężczyźni, którzy stali przy grupce demonstrujących przeciwko reformie edukacji w czasie pobytu minister Zalewskiej w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. - Wtedy myślałam, że to jest jakaś młodzieżówka PiS. Kiedy z budynku wychodziła minister Zalewska mężczyzna, który stał tuż za mną zaatakował mnie. Podciął mnie pod kolanami, zaczął mnie szarpać, uderzył, złapał mnie za ramiona, a potem zaczął dusić. Próbowałam się, to oczywiste, wyswobodzić z rąk atakującego. To wszystko widać na filmie. Podarto mi kurtkę, miałam siniaki. Jest obdukcja – mówi działaczka KOD.  Dopiero potem - podkreśla podejrzana - okazało się,  że mężczyźni, którzy "kontrdemonstrowali" to funckjonariusze policji w cywilu. 

Szerzej o sprawie w najbliższym numerze "Nowin Jeleniogórskich" z 12 września 2017 r.
 

IMG_1876.jpg
IMG_1859.jpg
IMG_1864.jpg
IMG_1867.jpg
IMG_1873.jpg

Komentarze (52)

"Komuno, wróć!" I WRÓCIŁA...

Poseł Marzenia Machałek nie odpuści Agnieszce Grzęda z KOD.

Poseł Machałek nie sprawdza się w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Trzymaj się, dziewczyno!!!

Ale jaja!!!Wróciły stare czasy!!!

Wszędzie tajniaki i podsłuchy .....co za kraj. Myślę że nasi jeszcze się nie sprzedali.......

No i prawidłowo. Z szumowinami należy robić porządek...

smieci trzeba selekcjonowac, KOD do zlewek ....

Napletek już ci się zagoił? To wpadnij do mnie znowu, misiaczku...

No i prawidłowo. Z szumowinami z pisu należy robić porządek...

Chyba coś ci się pomyliło. Ta baba jest z KODu, a nie z pisu. Naucz się czytać.

Och!

Żeby się paniusia nie zdziwiła, że ktoś również ma nagranie, inne niż paniusia posiada. Nagranie, na którym może być widać, jak policjanci oznajmiają, że są z policji, a paniusia wulgarnie i agresywnie atakuje pierwsza. To by dopiero było, gdyby takie nagranie wypłynęło na rozprawie, co?

A ja się jeszcze dopytam - czy osoby, które w publicznie dostępnym materiale wykrzykują - cytuję "spie..liła sucz!" dostały już zarzuty za publiczne używanie słów powszechnie uznanych za obelżywe oraz za znieważenie minister edukacji? Jeśli nie, to może warto nadrobić zaległości?

Chuliganka i tyle!

Mam nadzieję, że dostanie wyrok z grubej rury i żaden bucowaty Giertych jej nie pomoże. ****stwo i bandytyzm trzeba tępić. Swoją drogą ten typ już na komisji śledczej pokazał jaki jest zarozumiały i pewny siebie, gdy bronił Tuska. Jeszcze mu kopara opadnie. Jeszcze memy z dzióbkiem karpia po usłyszanym wyroku będą latały po internecie.

Co można oczekiwać po osobie z taką facjatą ! Przecież to dno i wodorosty .Dziewczyna z przedmieść , gdzie piwo ,c..j i k..wa to dziń powszedni. Szkoda , że traktuje się ją poważnie i zaprasza do prokuratury. Powinna dostać w pie..l za swój niewyparzony język i tyle ! A poza tym jakie słowa mogą się sączyć z takich namiętnych "usteczek" ?

"Prostak" to chyba dla ciebie za łagodne określenie? Nawet mnie to zniesmaczyło, a też jestem prostakiem.

Ić stont!

Do komentujących i wspierających władze. Ataki osobiste to oczywisty przejaw skuteczności oddziaływania obecnych władz na społeczeństwo. Dziel i rządź to podstawowa zasada. Mamy się kłócić i nienawidzić jeden drugiego. Podzielić i Skłócić naród to cel główny obecnej władzy. Tylko warto się zastanowić czy to dla nas jest dobre? Pani Agnieszka protestowała przeciwko "deformie". Pani Agnieszka jest jeleniogórzanką która była w stanie zorganizować Strajk Kobiet w JG i moim zdaniem dla tego ma problemy. Jeżeli nie pani Agnieszka to kto? Kogo nam obecna władza w teczce przywiezie? Będę bronił pani Agnieszki bo jest z Jeleniej Góry. Pytania do linde: Czy ten filmek to przed zajściem ujawnionym na filmie KODu czy po tych zajściach zrobiono? Czy ten policjant co atakował panią Agnieszkę też z Jeleniej? Ta sprawa powinna być umorzona bo niczemu nie służy, a policja też powinna wyciągnąć wnioski z tego wydarzenia i wysyłać na demonstracje umundurowanych i rozsądnych funkcjonariuszy. Szarpanie się z kobietami na ulicy splendoru policji nie przynosi. Tajniacy są do innych zadań.

Co nie zmienia faktu, że jest chuliganką!

Nie wiem, czy z jeleniej. Radiowóz był nieoznakowany na blachach DOL. Film przedstawia całe zajście, więc niech się Pani Agnieszka zastanowi i lepiej mówi prawdę, bo gdy zacznie fałszywie zeznawać, to może się okazać, że ktoś jednak prawdę zna i potem można dostać jeszcze zarzut za składanie fałszywych zeznań. Ja bym się dobrowolnie poddał karze i nie robił cyrku. Była agresywna, szarpała się z policjantami, to niech teraz za to odpowie.

KOD'omitom sie do d*** dobrali. Jak żeś taka grzeczna (a widac i slychac to na filmie) to sie nie masz czego bać, w przeciwym wypadku i Giertych nie pomoze...:)

babie sie marzy ze zostanie męczennicą za KOD, bo tak patrzac na jej gebe to jakas narajana stoi

Plebs na fali. Trzeba zejść do podziemia.

Anobvzsfnim Szkoda ,,baby" która wydała cię na świat. Nie spodziewała się zapewne że zrodzi zwykłego ****a.

a kim ty jesteś? odpowiedz sobie sam kodziarzu, zdrajco narodu.

do grypsujących ją!!!

Żeby szacun na spacerniaku miała? Do frajerów. Niech ją porządnie naprostują. Może się odechce rozrabiać.

I pomyśleć że Petru ze Schetyną nawoływali do zrobienia majdanu w Warszawie. Potem by dopiero zdziwienie było, jakby tak ich też powsadzali za bójki z policją i nawoływanie do nienawiści.

Mam nadzieję że zostanie ukarana.czy to nie ona prowadziła więcej na placu ratuszowym wznosząc okrzyki w stylu" Jarek Beata wasz rząd to szata".jeżeli to ona to kara się należy jak psu buda

Pilnuj autokorekty w telefonie, bo wychodzą bezsensowne komentarze.

Faktycznie przekręcone wyrazy wypaczają sens mojej wypowiedzi w tej bezsensownej i nic nie wartej sprawie
Dzieki za trafną uwagę

haha widać po gębie, że wredna baba. pomyliła policjantów z młodzieżową bojówką PISu ha ha ha. nie ośmieszaj się. idź do pracy na kasę do biedronki, weź się za uczciwą pracę, a nie byleby czerpać z koryta. oczywiście nie mogło zabraknąć flagi unii sreuropejskiej. przecież KOD to nawet nie są Polacy, w nich płynie niemiecka krew...

moze i facjata nie tęga ale tych co stoją obok na zdjeciu nr2 i nr 3 to kiedy przestali pic albo jeszcze piją?

Po pisowni i treści niektórych postów śmiało można być pewnym, że ich autorami są ci, którym likwidacja gimnazjów uratowała życie, bo to był poziom wyraźnie dla nich za trudny do ogarnięcia. Dla nich nawet przedszkola są za trudne! Może by lepiej od razu przyuczać ich o cepów, bo i tak nigdy nie pojmą znaczenia KOD !

KOD = Komuch Ormowiec Donosiciel najgorszy sort i szumowiny POpłuczyny za niemiecką forsę i dolary od Sorosa!

I bardzo dobrze. Chciała rozrabiać to ma. A swoją drogą ciekaw jestem ile Romek weźmie za obronę :)

prawo to prawo. sorry

.. dzielna kobieta.KOD to pozytywna partyzantka przed koscielno-pisowska Polska

[quote=emeryt Katolik +].. dzielna kobieta.KOD to pozytywna partyzantka przed koscielno-pisowska Polska[/quote]

Takiś katolik jak z koziej d... trąba....

.. wierze w Boga i naleze do grona katolickiej rzeszy,ale ... wsrod nas rowniez jest duzo takich,ktorzy popieraja poltyke szydlo,nie wiedzac jaka prowadzi polityke,mamy rowniez w swoim gronie takich katolikow,TYCH swiadomych,ktorzy popieraja szydlo i ONI wiedza,ze nie prowadzi zadnej poltyki,bo ONA ma swoj "cien" kaczynskiego.Wierze w Boga ,a z pozostalymi do Diabla

PiS wydobył z ludzi najgorsze cechy człowieka, które nie raz doprowadzały do wojen, niszczenia kultury, dorobku pokoleń , ras i narodów. To tak już jest, że jak nie dało się dojść do sukcesu nauką za młodu i pracowitością za życia trzeba poszukać winnych wokół, tylko nie u siebie. Wystarczy spojrzeć na wyznawców PiS, pseudo patriotów co od święta krzyczą, bojówki ONR itp. Za niedługo ta sama policja co ich dziś ochrania będzie ich wyłapywać i aresztować za nadużycia i burdy.

No tak, rzeczywiście. To pis opętał tą panią, włożył jej w usta niecenzuralne słowa, miotał jej rękami i kazał jej szarpać policjantów. Ach ten pis. Odbiera umysły. Wszyscy członkowie kodu to ofiary manipulacji psychologicznych pisu i należy im się opieka, a nie szykana. Tak to mamy rozumieć?

zmień lepiej lekarza. cały KOD chyba bierze te same antydepresanty...

Jaki jest KOD i jej podobne każdy widzi. ****stwo, bezczelność, kłamstwa i opluwanie. To przymioty KOD-owców. Daleko na tym nie zajadą. Ale spuścizna zobowiązuje. Znam parę osób z KOD-u normalnych, ale to rzadkie wyjątki. Raczej zagubione.

Do psps: opisz proszę jakieś konkretne przypadki kłamstw i opluwania ludzi przez członków KODu w JG. O tym że ludzie KODu byli opluci to słyszałem (najczęściej plują starsze panie) ale odwrotnie to jeszcze nie.

Pewnie ujmą się za "biedaczką" znani KODziarze: Zawiła ze swoimi dwoma zastępcami i Kazio P.

Umcyt czytanie ze zrozumieniem pała. Ale czego wymagać od nie rozgarniętego prostego człowieka. W szkole musiałeś być niezłym orłem.

Tu aż się roi od PiS troili!

Na pewno dostanie poreczenie od Pana Piniora, albo Pana Prezydenta Komorowskiego.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.