Protest przed sądem. Prezes SO łączony z aferą hejterską

Fot. Łukasz Płocki

Kilkadziesiąt osób protestowało wczoraj wieczorem (czwartek, 22 sierpnia) przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze. Uczestnicy przekazywali sobie informację, że wśród sędziów wymienianych przy okazji afery jest prezes jeleniogórskiego Sądu Okręgowego, Dariusz Kliś.

Manifestanci, którzy z hasłami zebrali się przed sądem, wyrażali swój sprzeciw wobec działań urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości i grupy sędziów awansowanych w ostatnim czasie, którzy oskarżani są o hejtowanie sędziów sprzeciwiających się „dobrej zmianie” w wymiarze sprawiedliwości. Żądali też dymisji ministra Ziobry. Wśród uczestników była poseł Zofia Czernow.
Protest był spontaniczny, czyli nie miał formalnego organizatora. Uczestnicy zwołali się za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Takie protesty odbyły się w wielu miastach w Polsce. To pokłosie poniedziałkowej publikacji portalu Onet, w której zarzucono m.in. wiceministrowi sprawiedliwości Łukaszowi Piebiakowi (podał się do dymisji) koordynowanie akcji mającej skompromitować m.in. szefa Iustitii Krystiana Markiewicza. Temat kontynuuje Gazeta Wyborcza i właśnie w tym publikatorze pojawiły się kolejne informacje o tym, że wraz z wiceministrem sprawiedliwości jeszcze kilku innych prominentnych sędziów uzgadniało, jak skompromitować niepokornych kolegów. Rozmowy na ten temat prowadzili na zamkniętej grupie komunikatora WhatsApp. Wśród subskrybentów tej grupy był też prezes SO w Jeleniej Górze Dariusz Kliś.
Gazeta Wyborcza opublikowała kilka screenów z rozmowami grupy. Nie wynika z nich, by sędzia Kliś był szczególnie aktywnym dyskutantem. W opublikowanych fragmentach pojawia się tylko jedna jego wypowiedź.
Dariusz Kliś został prezesem Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze w grudniu 2017 r. Wcześniej był wiceprezesem Sądu Rejonowego w Lubaniu. Na stanowisku prezesa zastąpił sędziego Wojciecha Domaszko.

Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_0711.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_0712.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_0713.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_0714.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3836.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3839.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3841.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3843.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3846.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3847.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3852.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3853.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3854.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3857.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3858.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3866.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3869.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3870.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3872.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3875.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3876.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3877.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3882.JPG
Fot. Lukasz Plocki - LP22082019_3884.JPG

Komentarze (65)

W tzw. "normalnym kraju" po ujawnieniu zorganizowanej grupy przestępczej działającej w ministerstwie sprawiedliwości do dymisji podałby się cały rząd, no ale jesteśmy w P(R)L - "dobra zmiana" trzyma się mocno, w sondażach ponad 40, nawet jak gnojowica wylewa się wiadrami z centralnych urzędów - większości to nie przeszkadza.

Największa grupa przestępcza w tym powiecie to własnie ci postkomunistyczni sędziowie z Jg, którzy uniewinniają swoich kolesi oszustów w sprawach różnych oszustw itp. Powinno się założyć buta narciarskiego i całe to towarzystwo kopnąć w wiadome miejsce.

Weź się ogarnij dupku.Ty jakoś dziwnie podjarany jestes na punkcie Pani Poseł.Tobie to PEWNIE poseł Brejza płaci za te perelki w necie

Co dla Jeleniej Góry przez ostatnie lata w Sejmie zrobiła Czernow? (Bo wycieczka na Kilimandżaro się nie liczy).
I do protestujących: dlaczego wśród was nie było naczelnego szamana "OTUA" Wałęsy?

"TVP - twoje źródło wiedzy"... Szacun, kmiocie...

Mój poprzedni post odnosił się do gościa, który wkleił linki do tvp info, gdzie oczywiście "nic się nie stało" i "informacje były fałszywe". Oba posty z linkami usunięto.

Pokrzyczeli, pojęczeli i po rewolucji

...moim zdaniem to dopiero początek...

To początek końca Ziobro i oczywiście PiS. Sondaże już im spadają i oby dalej spadały. Pozdrawiam :)

Może orientuje się ktoś czy są już grzyby w okolicach Jeleniej Góry?

Są w okolicach Świeradowa i szklarskiej.

Potwierdzam są w Szklarskiej

A coś ciekawszego w mieście się nie dzieje? Robienie artykułu o kilku krzykaczach to marnotrawstwo czasu czytelnika. Może jakiś artykuł o złodziejskich stawkach za wodę, ścieki, śmieci, parking, które narzucił urząd miasta? Czy to niewygodne dla włodarzy i nie można pisać takich artykułów?

Jeśli praworządność w naszym kraju to dla Ciebie marnotrawstwo czasu czytelnika, to brak mi słów.

Rozumiesz, że nie mamy obecnie wolnych sądów? Ministrem sprawiedliwości jest człowiek, który prawo ukończył, a tak naprawdę ledwie przez te studia przebrnął - zaliczył na ocenę dostateczną, co potwierdziły osoby, z którymi studiował.

Nie zdawał na żadną aplikację, ale uznaje się za prokuratora generalnego.
Rozprawy muszą być tak prowadzone, jak "guru" sobie tego zażyczy. Jeśli ci normalni sędziowie wypowiadają się przeciwko tym "dobrym zmianom", są przenoszeni. Jeden prokurator z Rzeszowa, który opiekuje się chorą matką, został przeniesiony do Wrocławia. Sędzia karnista, o którym ostatnio było dość głośno w mediach (nie pamiętam teraz nazwiska), wydał niezgodny z wolą "guru" wyrok. Za karę przeniesiono go do sądu rodzinnego.

Ta fala hejtu wylewa się na tych sędziów, którzy krytykują obecną sytuację sądownictwa w Polsce. Rządzącym nie chodzi o to, by sądy wydawały sprawiedliwe wyroki, tylko o to, by wyroki były zgodne z wolą rządzących, a w sądach zasiadali wyłącznie sędziowie wierni rządzącym.

Fala hejtu wylała się także na prof. Małgorzatę Gersdorf.

Inna kwestia to przewlekłość spraw w sądach. Oczekiwanie na to, by sprawa z pozwu trafiła na wokandę to obecnie grubo ponad 5 miesięcy, gdzie wcześniej wynosiła mniej więcej 3 miesiące. W sądach są wakaty, lecz brak sędziów. Losuje się sędziów, którym powierza się konkretne sprawy czy zadania, tak, że jeden sędzia ma mnóstwo pracy, a inny znacznie mniej, zamiast rozkładać zakres czynności na równo, tak, aby uporać się szybciej z zakresem obowiązków.

Ale przecież "Nowiny" o tym też pisały. Wielokrotnie. Rozumiem, że bardzo chcesz pożalić się na rzekomą stronniczość, tyle że jest ona właśnie rzekoma, tj. nie ma jej.

Ich dwoje (na krzesełkach), grupa "konstytucjonalistów"i Himalaje (te w Afryce) hipokryzji .Ot,jeleniodziurskie klimaty.

Ooo, proszę, proszę, KODziarze się znowu wyłonili, a nie było ich już widać chyba dobrych kilka miesięcy!? Dlaczego nie było ich na sesji Rady Miasta, kiedy POwska władza samorządowa podnosiła jeleniogórzanom opłaty za wywóz śmieci o ponad 100%?! Takie lokalne sprawy jeleniogórskich KODziarzy nie interesują? Z drugiej strony widać, że tam gdzie KOD tam PO i odwrotnie, więc co tu się dziwić!?

Mogli by napisać jak Pokój ma gdzieś swoich wyborców i chce aby znowu na niego zagłosowali ale do Senatu.Tam więcej zdziała i więcej zarobi.

i dostęp do dotacji unijnych bydzie łatwiejszy

Już mnie nie dziwi, że nawet sędziowie w ramach "podzięki" za awans i lepsze apanaże, są skłonni "zeszmacić się" do poziomu dna, ale dziwi mnie, że są tacy którym taka forma sprawowania władzy odpowiada i są skłonni "walczyć" hejtowaniem o poparcie tego całego burdelu, a przeciw tym którzy maja poczucie honoru! Ile Wam za to hejtowanie płacą? Bo, że płacą to już jest ogólnie wiadome...

Nieuki dorwały się do władzy i stosują metody z PRLu, żeby utrzymać się przy korycie.

Jakim trzeba być prymitywem, by lekceważyć to, że prezes Sądu Okręgowego posługiwał się knajackim językiem i uczestniczył w jakiejś prymitywnej, zorganizowanej grupie, której członkowie pomawiali innych sędziów?

...brawa dla protestujących...po odesłaniu pisu na śmietnik, każdy płatny hejter musi być zidentyfikowany i pociągnięty do odpowiedzialności...

Ciekawe dlaczego KODziarze nie zorganizowali jeszcze żadnego protestu przeciwko "roztargnionym" sędziom i innym co to przywłaszczają sobie różne rzeczy np. w marketach, oraz przeciwko temu, że "nadzwyczajna kasta" broni takich jak niepodległości dzięki czemu bardzo często zostają w zawodzie i mogą dalej orzekać?!

...być pisiorem to jednak stan umysłu...

Rozumiem, że nie miał byś nic przeciwko, gdyby w jakiejś twojej sprawie orzekał "roztargniony" sędzia?

...pisior to jednak pisior...rozumiem, że akceptujesz zorganizowaną grupę przestępczą w organach wymiaru sprawiedliwości...

Oczywiście, że nie akceptuję, tak samo jak nie akceptuję "roztargnionych", tych na telefon, tych co to w mediach wygłaszają jawne manifesty polityczne i tych co to myślą, że umawiają się na spotkanie ze znanym antyrządowym dziennikarzem po to by knuć przeciwko demokratycznie wybranej władzy.

...to trzeba było przyjść pod sąd i wyrazić swój protest a nie hejtować...zaprzeczasz sam sobie...ale logika nie jest mocną stroną pisiora...

Logika? Kiedyś spytałem jednego takiego zwolennika totalnej opozycji dlaczego nie protestują przeciwko "roztargnionym" i chcą, żeby było tak jak było, to podobnie jak ty wyzwał mnie od pisiorów, więc taka z wami rozmowa.

...czytaj powyżej...

Nie dyskutuj z nim, bo przecież widać, że ma zatwardzenie...

Przestań oglądać TVP i TV-Trwam, powoduje zainfekowanie mózgu i świadomości (przekazy podprogowe),trudne do wyleczenia, a bardzo szkodliwe dla zdrowia psychicznego! Symptomy tej infekcji już u Ciebie występują!

CZŁOWIEKU gdzieś na Necie wycztalem-
Gdyby Gebels miał do dyspozycji TVN,Wyborcza,Onet, gadzinowke Lisa to Niemcy do dziś nie wiedzieli y, że przegrali wojnę.Za Tuska TV do było źródło prawdy.

te durne jełopy stali pod sądem i w nie wiedzieli poco. kazali przyjść i drzeć ryja to przyszli. ps sąd otwarty jest od rana do popoludnia. wieczorem zamknięty.

...oni doskonale wiedzieli po co przyszli pod sąd...tylko tacy niepełnosprawni intelektualnie jak ty wiedzą tyle co "łykną" w trwam, tvpis albo od księdza...

Trzon KODziarstwa mocno wiekowy.Zośka przyszła bo zawsze łazić lubi i lansować się.Ale nie przyszli: "krasny sweterek",była pani starosta i dr.Kazio-czyżby zmądrzeli?

Wiekowi? Powiedz to prezesowi Polski, może zrozumie...

przyszła bo ma na to czas i z naszych podatków kaska leci i to nie mała!!!!!

Więcej tam transparentów, niż ludzi. Chyba mieli przykaz, żeby każdy przyniósł po dwa, to się wizualnie liczba uczestników potroi. Swoją drogą skoro to była spontaniczna manifestacja, to dlaczego policja na nią zezwoliła? Przecież manifestacje trzeba zgłaszać zawczasu. Pocieszające, że uczestnicy w większości są już na wymarciu. Jeszcze z 5 lat i połowa z nich umrze. Młodych nie widać, więc jest szansa, że już niedługo będzie spokój w mieście i w kraju. Młodzi mają trochę więcej oleju w głowie.

Lepiej gdyby przywieziono autobusami ludzi z okolicznych miast i wsi, jak to czyni twoja ukochana partia?

...pocieszające jest to, że prezes już jedną nogą w grobie...

ANDRZEJ Ł.GEODETO NIE RÓB SIARY, NIE DO TWARZY CI Z TYMI BREDNIAMI.PRACY TYLE CO DZIECI WAKACJI TO MAJĄ CZAS I SIŁY BIADOLIĆ GDZIE I KIEDY SIĘ DA. DO ROBOTY NIEROBY!!!!!!!!

Wiadomo teraz, dlaczego akurat do Prokuratury w JG trafiła sprawa posła PO S.Neummanna. Prezes sadu wszystko załatwi po myśli szeryfa Ziobry i prezesa wszystkich prezesów.

Zobaczymy, pożyjemy :)

Frekwencja po zbóju :) Widać że społeczeństwo ma to gdzieś!!!

Ciebie napewno

Farma troli od Brejzy działa nadal.

Ziobro przyspawał się do koryta. Ale ten spaw niedługo puści.

To co piślacy teraz wyrabiają to tak samo jak wiesniacy obmawiali sąsiadów. Takie to pańszczyźniane ludki.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.