Przemycał narkotyki warte pół miliona

Przemycał narkotyki warte pół miliona

10 kilogramów marihuany, 100 gramów żywicy konopi i 50 gramów kokainy próbował przemycić z Holandii do Polski 30-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego.

O sprawie informuje rzecznik jeleniogórskiej Prokuratury Okręgowej Tomasz Czułowski
- 19 maja na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec sprawcy przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
30-letniego Michała J. w Jędrzychowicach zatrzymali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Mężczyzna uczestnicząc w wewnątrzwspólnotowej dostawie znacznych ilości narkotyków przewiózł z terytorium Holandii do Polski blisko 10 kilogramów ziela konopi innych niż włókniste, prawie 100 gramów żywicy konopi oraz ponad 50 gramów kokainy. Czarnorynkowa wartość zatrzymanych narkotyków to blisko pół miliona złotych.
Zatrzymanego 30-latka doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, gdzie przedstawiono mu zarzuty uczestnictwa w wewnątrzwspólnotowej dostawie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, co stanowi przestępstwo zagrożone karą nie mniejszą niż 3 lata, do 15 lat pozbawienia wolności.
Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu.
 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.