Ruszył proces w sprawie sylwestrowego wypadku

We wtorek zeznawał właściciel firmy, w której pracował Vladyslav K.

Przed Sądem Rejonowym rozpoczął się proces w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło w Sylwestra w Jeleniej Górze. Zginęły w nim dwie nastolatki. Obrońca oskarżonego Vladyslava K. ma wątpliwości, czy na pewno jego klient – 28-letni Ukrainiec Vladyslav K. – kierował tym pojazdem.

 

To rzuca nowy cień na sprawę, która dotąd wydawała się dość jednoznaczna. – Mówimy tylko o materiałach, które znajdują się w aktach postępowania – zaznaczył adwokat Wacław Majewski, obrońca oskarżonego. – One pokazują coś innego, niż linia przyjęta przez oskarżenie. Nie ukrywam, że chodzi o relacje policjantów, którzy przybyli na miejscu tuż po wypadku, oraz pewne wypowiedzi świadków. One zupełnie inaczej stawiają osobę kierującego tym pojazdem.

Obrońca oskarżonego zarazem tonuje nastroje. – Wydaje się, że w tej sprawie powiedziano za szybko i za dużo. Jest to podyktowane tym, że niewątpliwie wydarzyła się tragedia. Mamy do czynienia ze śmiercią dwóch młodych kobiet, które, Bogu ducha winne, przyszły oglądać fajerwerki i już do domu nie wróciły. O samej winie należy jednak rozstrzygać bez emocji w sądzie – dodał.
Do tragicznego zdarzenia doszło w Sylwestra przy ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze. Tuż przed północą Jeep Grand cherokee wjechał w dwie nastolatki, 16-letnią Marysię i 14-letnią Sarę, które szły na Plac Ratuszowy obejrzeć pokaz fajerwerków. Dziewczynki zmarły na miejscu.
Prokuratura o spowodowanie tego wypadku oskarża 28-letniego obywatela Ukrainy Vladyslava K. Mężczyzna ten był pijany, miał 1,9 promila alkoholu w organizmie. Wraz z nim autem jechała jego znajoma – Ukrainka Kristina C.
Co ciekawe, oskarżonego nie było we wtorek (8 sierpnia) na sali rozpraw. Sąd zdecydował o rozpoczęciu procesu bez niego informując, że oskarżony nie złożył wniosku o doprowadzenie go na rozprawę, chociaż był o niej zawiadomiony. Na sali byli rodzice obu dziewczynek, które zginęły w tym wypadku. Występują w charakterze oskarżycieli posiłkowych. Rozprawa została częściowo utajniona, głównie w zakresie, w którym zeznawać będą rodzice Marysi i Sary.
Za zgodą stron, sąd nie odczytywał zeznań Vladyslava K. sporządzonych na etapie śledztwa. We wtorek zeznawał w charakterze świadka właściciel firmy, w której pracował oskarżony i do której należy rozbity samochód. Opisywał, na jakich zasadach pracownicy mogli korzystać z firmowych pojazdów do celów prywatnych. Z jego zeznań wynika, że pracownicy mieli przydzielone auta w firmie. Vladyslav K. użytkował na co dzień wspomnianego Jeepa. Każdy, kto chciał użyć auta do celów prywatnych, musiał o to poprosić i uzyskać zgodę. 28-latek o taką zgodę w Sylwestra nie poprosił.
Vladyslavowi K. przedstawiono kilka zarzutów, główny to spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu za to do 12 lat więzienia. Sam oskarżony nie przyznaje się do winy. – Twierdzi, że nie pamięta całego zdarzenia i jest w tych zeznaniach konsekwentny – dodał mecenas Majewski.

Komentarze (39)

Trzeba mieć anielską cierpliwość do przeglądania tego portalu. Ile czasu może otwierać się jedna strona?? Ktoś wie o co tutaj chodzi??? Mają hosting grzecznościowy(i umowny) od pana Janusza???

Bez emocji, w sądzie. Hmm, pan mecenas tak potrafi ? podziwiam. I jeszcze ta teoria, że to nie on kierował. A kto ? jak go wyciągali zza kierownicy... Kto go tam wsadził i jak. Ech, szkoda słów. Bliscy dziewczynek - trzymajcie się - choć jeszcze trudniejsze to się staje jak widać.

Bez emocji - raczej trudno a co do obrony lepiej nie komentować.Proces jak zwykle w tym kraju potrwa jak zwykle przewlekle jak choroba na którą lekarstwo jest w fazie testowania,Serdecznie współczuję rodzinom i bliskim dziewczynek bo będą jeszcze nie raz przez to wszystko przechodzić dzięki tak sprawnie działającego całego systemu.

Wypadałoby podziękować KODziarzom, PO i Nowoczesnej, którzy tego systemu tak zaciekle bronią i nie chcą pozwolić na zmiany, donosząc na Polskę do Unii i robiąc chlew na ulicach. Najnowszym ich wymysłem jest donos do Unii, że kobiety u nas są pokrzywdzone, bo "muszą" przechodzić na emeryturę wcześniej, niż mężczyźni.

Nie produkuj się pisowski trollu. Na was nie ma innej metody. Ja rozumiem ,że chcielibyście bez rozgłosu dokonać demolki systemu prawnego ,edukacji, służby zdrowia,wojska,policji,praw kobiet a na jesień mediów. Wy nawet Puszczy Białowieskiej nie odpuszczacie. Cały świat krytykuje Polskę za te tzw dobre zmiany.Jesteście najgorszym koszmarem tego biednego kraju.

Po pierwsze nie cały świat, a po drugie te kraje, które krytykują, robią to dlatego, że Polska im się wyślizguje z rąk i coraz trudniej będzie stąd wyprowadzać pieniądze. Jesteś do bólu naiwny, jeśli uważasz, że ktoś tam zagranicą krzyczy o Polsce dla jej dobra. W polityce liczą się własne interesy i jesteś dzieciak, jeśli tego nie wiesz.

Ale przyznasz peowski trollu,że opozycja jest proniemiecka.
Nie chcą odszkodowania od Niemiec za zrujnowanie Polski i wymordowanie milionów obywateli[a Izrael spłacony i o Niemiaszkach nic złego nie mówi!]. No i ta "dyskryminacja" Polek wcześniej przechodzących na emeryturę.....

Wolę dziękować KODdziarzom, PO i Nowoczesnej niż takim sługusom i dupowłazom żoliborskiego konfidenta jak Ty PISsowski trollu.

Właśnie udowodniłeś swoim komentarzem kto i komu wchodzi a gdzie to sam wiesz .I może trochę grzeczniej chyba że nie potrafisz inaczej.

Lepiej być "sługusem" JK niż dupowłazem UBeckich resztek....

Nie zrozumiałeś, zresztą nie dziwię się. Będąc sługusem żoliborskiego konfidenta jesteś również sługusem UBeckich resztek. Gratuluję.

Pogłówkuj jeszcze "geniuszu" to ci wyjdzie, że to my, w konspiracji kierujemy tzw. ISIS

Myślałem, że już dno osiągnąłeś i wystarczy, ale widzę, że twoja głupota dalej pikuje. Masz zamiar się zatrzymać czy przebijasz się do Australii?

Mówiłem, że geniusz. No i na pewno młody i wykształcony. Możesz ze swoimi "genialnymi" kompanami, wyrwać sobie wszystkie włosy a my mamy 40% i te % rosną. To mi wystarczy do pełnej satysfakcji. Coś jeszcze??

W TVPiS macie nawet 120% i ciągle rosną! Rosną w takim tempie w jakim twoja głupota pikuje w kierunku Australii.
Qrwa, 40% wystarczy do pełnej satysfakcji? To już chyba zaawansowane stadium alkoholizmu, trollu!

Nie zarzucaj komuś swojego upośledzenia. Dla normalnego człowieka, fakty są takie jakie są; jesteśmy mocni, jest nas większość, wy jesteście na marginesie. W twoim przypadku o normalności mówić nie można...:)))

"Wy" jesteście mocni?! Chyba dzisiaj nie zasnę ze śmiechu! Przyczepiło się goowno do statku i krzyczy "płyniemy"! Szkoda tylko, że statek dziurawy i bierze wodę wszystkimi dziurami. Ale może Antoni naprawi? Jak prezes (szeregowy poseł) rozkaże, to Antoni zrezygnuje z bojowego pociągu, łodzi podwodnych z lądowiskiem, żeby tylko ratować tonącą partyjkę z fałszem w nazwie... Szyszko jeszcze coś powycina i sprzeda, żeby mieć pieniążki, Zalewska coś tam usunie, coś tam doda do programu nauczania, który dopiero się pisze, Broszka stwierdzi, że "przez ostatnie osiem lat", Adrian coś tam podpisze, potem zawetuje, potem i tak podpisze... Zawsze można zamknąć Krakowskie Przedmieście dla drabinkowego... Policjanci z chęcią pójdą spełniać zachcianki Mariuszka...To jest WASZA MOC? WASZA WIĘKSZOŚĆ? No qrwa, litości...

jesteś nie do zajech(b)ania. Jak cały KOD, a nas popiera coraz więcej Polaków, którzy są zadowoleni z rządów PIS. Wiem, wiem, przykre to dla was:)))) A ty pisz dalej swoje bzdury. Co możesz więcej??

Arno Ty jesteś jak to g....o co przylepiło się do okrętu i wrzeszczy MY PŁYNIEMY bo jesteśmy mocni. Swoją drogą ile dostajesz za trollowanie?

Arno to mój przyjaciel! Nie jest zbyt inteligentny ale może dać z bańki (jeśli trafi). W łóżku też jest dobry, wiem coś o tym! Tylko się nie myje...

Piszę to co myślę i robię to za darmo. Inaczej niż ty i inne szkodniki z "opozycji". Nie uwierzysz(bo nie chcesz) ale min. 40% Polaków ma podobne zdanie jak ja. Im dłużej będziesz żył w tym swoim Matrixie tym większy wstrząs w końcu przeżyjesz.

Przestań kochanie, bo się podniecę!

.. z Ciebie to wiocha ! Przestan obserwowac swinie w chlewie
i przyjdz dobrym slowem do czlowiek

Obrona sądów to nie obrona Kodeksu Karnego. A to ten przewiduje 12 lat. I umówmy się - to były protesty przeciwko oddaniu władzy w ręce prokuratora generalnego, a nie przeciwko zmianom w sądownictwie - bo te niewątpliwie są potrzebne.

To były protesty przeciwko partii PiS jako takiej i na nic się nie będziemy umawiać, bo wszyscy trzeźwo patrzący to widzą. 90% protestujących nie wiedziało przeciwko czemu protestuje. Ich argumentem przeciwko zmianom była mina Kaczyńskiego na zdjęciu z mównicy. Na dodatek były to protesty odgórnie organizowane i sponsorowane. Nie był to żaden spontaniczny zryw zwykłych ludzi.

Chłopie, co ty łykasz? może to te tabletki z Czech, o których głośno ostatnio? Nie bierz tego, dobrze ci radzę. aha, podeślę ci adres sklepu, gdzie można kupić zamienniki pilotów do telewizora. Jak tobie zaginął i nie możesz telewizora przełączyć na program inny niż tvp info, to coś ci się z głowa porobiło. Pewnie nie rozumiesz, co do ciebie piszę, bo nie ogarniasz dwóch czynności na raz, a pewnie teraz wziąłeś wdech?

Nie użyłeś żadnych argumentów, a dojrzała dyskusja, to dyskusja na argumenty. Nie mam czasu na odpieranie szczeniackich ataków. Użyj argumentów, to pogadamy.

A ty użyłeś jakiegokolwiek argumentu? "Dojrzała dyskusja"? W stylu pis? Rozśmieszyłeś mnie, synku! Ale nie pochlebiaj sobie, pisowski napletku...

Napletek, napletek, tak na mnie wołajo! Skąd wiedziałeś?!

Pisowskie czy kodowskie trolle jednakowo śmierdzą pod tym artykułem!!! Jak wam nie wstyd produkować swoje zgniłe posty!!!

Żaden sąd!!!! Należy tego bydlaka oddać w ręce rodziców i przyjaciół i wtedy oddamy sprawiedliwość temu co ta gnida zrobiła. A adwokat który podważa czy to bydle faktycznie prowadziło to auto to szkoda nawet komentować(skrówkala wyciągali z tego auta, szkoda tylko że nie pozwolili wtedy ojcu zabitej dziewczynki dobić bydlaka). Są ludzie co za pieniądze wyrzekną się nawet własnej matki i zaprzedadzą duszę diabłu. Tyle w temacie

12 lat za dwa życia!? Na SZAFOT z bydlakiem

Dobra papuga zrobi z tego *** bohatera narodowego dwojga narodów. Na razie jest to męczennik posądzany o zbrodnię, którą nigdy w życiu by nie popełnił, bo przecież kocha naród polski a zwłaszcza młode dziewczęta. Zresztą w tym czasie był u swojej matiuszki i batiuszki w Rzymie albo na Krymie - mecenas to doprecyzuje...

.. za moich czaswo to Koscioly byly bez Radia Maryja i wystarczyl obraz do modlitwy,a teraz ? - rydzyk,kaczynski,maciarewicz, podzielili nas Polakow na prawdziwych i tych nie prawdziwych,a to wszystko przez Ministra Srodowiska szyszko,ten zna sie na grzybach,a nie na drzewach

Widzę, że cały czas żresz sfermentowane kasztany! We łbie ci się już całkiem miesza, zaczynasz śmierdzieć, sąsiedzi cię omijają szerokim łukiem, może już czas do piórnika, dziadku?

ARNO,ARNO .. dla ciebie ta podpowiedz: rozmawialem z Ksiedzem Proboszczem,a on zawsze mowi prawde,otoz partia emeryta presesa Kaczynskiego zdemolowala Trybunal Konstytucyjny,a Prokurature podporzadkowala swoim PiS-owskim
politykom,media publiczne w rekach Emeryta kaczynskiego i jego obrzydliwa propaganda jest .. juz GRZECHEM !,.
ARNO !..czym tu sie chwalic jestes po prostu polskim grzesznikiem

Bzdury od rzeczy jak zwykle. To wasza standardowa retoryka. Przekaz bez treści i bez sensu. Protestujcie i wrzeszczcie więcej to niedługo będziemy mieli 60% :))))

Masz qrwa wyobraźnię, kochanie!

ARNO,..ty jestes tak strasznie babski !,..czuje,ze czytam Ksiedz

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.