Ruszyły szczepienia – pierwszy pacjent to dyrektor szpitala

Ruszyły szczepienia – pierwszy pacjent to dyrektor szpitala

- Nic nie bolało, tylko małe ukłucie... - powiedział Nikołaj Lambrinow, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, który jako pierwszy poddał się szczepieniu przeciwko Covid -19 w Jeleniej Górze. 27 grudnia do naszego miasta trafiło 75 szczepionek, dzisiaj po południu wystartował program szczepień. Zgodnie z zasadami jako pierwsi będą szczepieni pracownicy służby zdrowia. Personel szpitala będzie szczepiony według kolejności zgłoszeń. Za trzy tygodnie druga dawka. 

Do Jeleniej Góry dostarczono 75 szczepionek przeciwko Covid -19 z pierwszej partii 10 tys. sztuk, jaka trafiła 26 grudnia do Polski. Jako pierwszy szczepieniu poddał się dyrektor WCSzKJ, Nikołaj Lambrinow. - Nie ma żadnych wątpliwości, że należy się szczepić. To jest całkowicie bezpieczne. Dzisiaj otrzymałem wiadomość, że na koronawirusa umarł mój kolega z roku – przekonywał.

 

Z 1250 osobowej załogi do szczepień w jeleniogórskiej lecznicy zgłosiło się około 500 osób. Jak przekonuje dyrektor, nie oznacza to wcale, że pozostali nie chcą się szczepić. - Duża część załogi przechorowała Covid-19 i nabyli odporność. Miejsca ustępują tym, którzy szczepionki bardziej potrzebują – wyjaśnia. Przed przystąpieniem do szczepienia pacjent musi poświecić kilka minut na wypełnienie ankiety, a personel wprowadzić dane do systemu. Samo szczepienie, jak każde inne, trwa chwilkę. Kolejna partia szczepionek dotrze do Jeleniej Góry 4 stycznia.

 

Kiedy możliwość szczepienia będą mieli pozostali mieszkańcy? - To zależy od wielu czynników. M.in. od tego ile placówek będzie świadczyło szczepienia, w jakim rytmie będą docierać same szczepionki. Trudno dziś określić termin rozpoczęcia masowych szczepień przeciwko Covid-19 – mówi dyrektor Lambrinow. Dostarczane szczepionki trzeba wykorzystać do pięciu dni od dostarczenia do szpitala.     

IMG_2079.jpg
IMG_2089.jpg
IMG_2090.jpg
IMG_2092.jpg
IMG_2093.jpg
IMG_2095.jpg
IMG_2100.jpg
IMG_2105.jpg
IMG_2107.jpg
IMG_2113.jpg
IMG_2120.jpg

Komentarze (21)

Moze to i dobrze , ze skuriisyny z >e-PiS-kopatu< >Polskiego Narodowego PISLAMSKIEGO Kosciola Katolickiego< nie zachecaja >POLO-KATOLO< do szczepienia ? Brak wyraznego i zdecydowanego poparcia dla masowych szczepien , a raczej wrecz zawoalowane zniechecanie do szczepien , przez skuriisynow z >e-PiS-kopatu< , wyrazajace sie w dwuznacznej , "obrotowej" postawie - wprawdzie szczepionki wprost nie potepiamy , ale tez ani szczepionki nie zalecamy i do szczepienia nijak nie zachecamy , taka dwuznaczna postawa >e-PiS-kopatu< , w zaleznosci od realnego wplywu katabasow na >POLO-KATOLO< , moze miec wplyw na demografie oraz na ew. spadek populacji wyborcow kacapskiej >PiS/PISLAMSKIEJ mafii< < w Polsce

ty się powinieneś leczyć u ciebie niema zdania bez przeklęństwa niedouku po podstawówce

A czy senator Mróz lub posłanka Machałek się zaszczepili? A pan premier albo inny minister? A pan prezes, co się boi nawet cienia własnego albo chociaż kot prezesa? Chyba nie. A my - szczury laboratoryjne - mamy brać zrobioną w kilka miesięcy szczepionkę nabijając kieszenie koncernom farmaceutycznym, bez szansy ma odszkodowanie gdyby wystąpiły skutki uboczne. ***** ***!!!

Problem polega na tym że pan dyrektor owszem dostał szczepionkę, tylko nie tą która przyjechała z chin. Lekarze pielęgniarki i urzędnicy też dostaną tą polską szczepionkę na grypę co ten pan dyrektor a cała reszta po za służbami dostaną szczepionkę przywiezioną z chin. Siejcie dalej ta propagandę. W Jeleniej Górze jeleniogórski szpital niemal pusty a ludzie umierają na różne choroby w domach i nie są przyjmowani do szpitali. Brawo WY! Lekarze,,, że w konia robicie obywateli. Jeszcze ciekawa sprawa, człowiek który umrze w szpitalu na grypę to do zgonu śmierci i tak mu przypiszą że on zmarł na covida, wiecie dlaczego? Bo szpitale za takiego pacjenta dostają dodatkowe pieniądze. Żyjemy w chorym kraju gdzie się liczy tylko, kasa i kasa, własne EGO! i nic więcej.

Facet palnij sobie w głowę na leczenie już za późno w Twoim przypadku.
Szczepionka przyjechała z Belgii tam jest zakład produkcyjny pfizer.

Niemcy są bliżej Belgii a zanim do nich dojechały szczepionki to się zdążyły rozmrozić (wiadomość z wczoraj !!!). Ciekawe kto u nas na to zwraca uwagę , ha ha ha !!! (to śmiech przez łzy)

Ja nie pękam i czekam śmiało na moją kolejkę do zaszczepienia. W szczenięcym wieku zaszczepiono mnie na wszystkie wymagane szczepienia jakie rozsądni wtedy decydenci d/s zdrowia mogli w czasach PRL-u nam zafundować.

Wiemy, wiemy. I dziękujemy za przypomnienie czerwona pad lino...

"Pińcet+" jak będą dawać, to drzwi będą się łamać...

Tylko miękiszony się nie szczepią.

Odwrotnie.

Odwrotnie

Słabe króliki doświadczalne już nie mogą się doczekać wybawienia.

Zobaczcie ostatnie zdjęcie w przybliżeniu i oceńcie sami gdzie ta pielęgniarka wpuszcza tą "szczepionkę".

Głupota ludzka i naiwność nie przestaje mnie zadziwiać!! Jak można snuć jakieś teorie, że to szczepienia to fake a wirusa nie ma?! Wy tak na serio...??? Tylko dzięki szczepeiniom uda nam się pozbyć wirusa!

Tylko ci co mieli pod górę do szkoły tak piszą. Nauka bolała ich zawsze.

facet jest po covidzie więc ma antyciała więc to tylo manipulacja pod publikę, żeby go z roboty nie wywalili

Napisał jełop i zadowolony.

Uważamy kanclerza II Rzeszy Otto von Bismacka za krynicę mądrości, to przypomnijmy sobie, co mawiał o Polakach. Sentencja najbardziej znana i, jak nieźle wiemy,trafna:

„Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą”.

Co dobitnie teraz nacja idiotów wolaków zasiedlająca dolinę rzeki Wisły udowadnia.

"Ludziska, uciekajta, bo dochtory jado! szczepic bedo! W tych diabelskich (lewackich) wynalazkach czipy jakoweś i autyzm, zmieniom nam geny, otrujom i og****om! Dawajta, napalimy wenglem w piecach, nakupimy sztucznie wędzonych kiełbas i boczków, dzieciakom tony kolorowych chemicznie cukierków i po smarfonie, niech sobie najnowsze foty powrzucają na instagramy! Kupmy sobie zgrzewki najtańszego piwa w promocji i kartony papierochów, dopóki lewaki nam wolności wyklętej i wolskiej siłom nie odbiorom! Olaboga, te szczepionki to zmowa wiadomo-kogo i zrobione z abortowanych płodów, żeby zniewolić niewinnych pobożnych ludzi, ksiundz tak gadał

A co z resztą medyków z rejonu?
Pan dyrektor zaszczepiony i ma już spokój?
Wiele szpitali kończy szczepić grupę zero. A u nas ? Ktoś za to odpowiada?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.