Świerzawscy ekonomiści wicemistrzami Polski

fot. ZSP Świerzawa

22 tysiące uczniów z całego kraju rywalizowało w Ogólnopolskim Konkursie „Potyczki Ekonomiczne 2018”. II miejsce w finale zajęli uczniowie z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Świerzawie. Znakomitą wiedzą ekonomiczną zaimponowali: Kornelia Zdziechowicz, Joanna Domańska i Marcin Leśniak. Ich opiekunem był Piotr Melnarowicz.

Rywalizacja przebiegała w kilku etapach. Najpierw trzeba było przygotować prace konkursowe i wykonać określone zadania. 16 drużyn, które najlepiej spisały się w tej części rywalizacji, zakwalifikowało się do ścisłego finału.
W finale wiedzę i umiejętności praktycznie uczniów oceniali specjaliści z Warszawskiego Instytutu Bankowości, z Uniwersytetu Warszawskiego, z Narodowego Banku Polskiego oraz z Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Uczniowie ze Świerzawy wykazali się bardzo wysokim poziomem znajomości teoretycznych i praktycznych zagadnień dotyczących ekonomii i bankowości, logicznym myśleniem, kreatywnością i pracą w grupie. Oby mogli te zdolności wykorzystać w dorosłym życiu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.