Ukradli naczepę z towarem

Fot. KPP Zgorzelec

Ukradli naczepę załadowaną kosztownym towarem. Po kilku tygodniach trzech mężczyzn związanych z tą sprawą zostało zatrzymanych. Grozi im do 10 lat więzienia. Przy okazji ujawniono, że dokonali też innych przestępstw. Poszkodowany odzyskał swoją własność.

Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu w dniu 29 grudnia 2018 roku została powiadomiona o kradzieży naczepy, która zaparkowana była na jednej ze stacji paliw w powiecie. Pokrzywdzony wartość naczepy oszacował na kwotę 40 tys. zł, zaś ładunek w postaci środków chemicznych służących do ochrony roślin na kwotę ponad 820 tys. zł.
Zgorzeleccy policjanci pracując na podstawie uzyskanych informacji zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego podejrzewanego o tę kradzież. Dalsze czynności pozwoliły na odzyskanie skradzionej naczepy i zatrzymanie 37-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego i 39-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego także związanych z tym zdarzeniem. W wyniku przeprowadzonych działań policjanci odzyskali skradziony towar i zabezpieczyli inne przedmioty mogące pochodzić z kradzieży. Dodatkowo w jednym z garaży w powiecie bolesławieckim, gdzie przechowywany był skradziony ładunek, funkcjonariusze ujawnili dostawczego fiata, który jak się później okazało został skradziony z terenu Niemiec.

Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie dwóm z zatrzymanych mężczyzn zarzutów kradzieży z włamaniem naczepy i jednemu pomoc w jej ukryciu. Prokurator wobec całej trójki zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Funkcjonariusze prowadzą dalsze działania mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia.

naczepa14.jpg
naczepa5.jpg
naczepa6.jpg

Komentarze (3)

To cieszy!

Może by sprawdzic, co za g....o chemiczne wożą z Niemiec, że etykietki zamulają. Moze ta kradzież wyjdzie na dobre.

Uwaga drajw klub 9lutego organizują kolejną masową imprezę bez jakiegokolwiek zezwolenia, bez zabezpieczania medycznego, bez zgłoszenia w urzędzie miasta jak i bez zgody sklepu. Dodatkowo będą bawić się kilkadziesiąt metrów od miejsca tragedii jaką sporządzili na przejściu dla pieszych zabijając dwoje niewinnych ludzi. Wszyscy zgłaszajmy ten fakt do odpowiednich służb im więcej zgłoszeń tym większe szanse że wytępimy tych bandytów z naszych dróg.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.